Προς το περιεχόμενο

προβλημα με αγγελια


sepultribe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο tapatr δεν απανταει σε κανενα μηνυμα που του εστειλα. εδω και κανα μηνα του ειχα

στειλει την καρτα ηχου που πουλαγα σε μια αγγελια εδω στο insomnia με αντικαταβολη

και μολις τωρα μου ηρθε η ειδοποιηση να την παρω πισω.

 

εαν ξεμεινε απο λεφτα εστω να το πει και θα καταλαβαινα. αλλα καμια απαντηση

 

απλα κανω ποστ εδω γιατι δεν βρηκα καποιο αλλο σχετικο θεμα στο φορουμ

για προβληματα με αγγελιες

 

δεν ξερω εαν εχει κανει και με αλλους παρομοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω φίλε sepultribe την έπαθε ακόμη ένας... Απαράδεκτος ο φίλος μας.

  • icon_sad.gif
  • ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ..ΑΦΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΕΛΑΒΕ.....ΑΦΑΝΤΟΣ...ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ!!
    -- (#79685)
  • Αγοραστής: sakissarakis (7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ένας τύπος με όνομα force4you είχε βάλει χθές αγγελία με έναν επεξεργαστή 2500k

και κάποια μητρική στα 170€ καινούρια στο κουτί τους χωρίς εγγύηση!!!

αγγελία κράχτης δηλαδή για να προσελκύσει θύματα.

τον ρωτάω γιατί τόσο φθηνά, ενώ μπορούσε να τα δώσει γύρω στα 300€,

με απάντηση τόσο τα δίνω κι άμα σου αρέσουν!!!

μου ζητούσε να του στείλω 10€ για τα μεταφορικά με paysafe ή κωδικό για καρτοκινητό vodafone.

όπως είναι φυσικό δε δέχτηκα να του στείλω ούτε σεντ αφού είχε 0 μηνύματα και καμμία αξιολόγηση από αγγελίες

και του ζήτησα τηλέφωνο να τα πούμε.

τελικά μου έκανε τον θιγμένο και δεν έστελνε τηλέφωνο :eek: :huh: .

σήμερα βλέπω ότι είναι απενεργοποιημένος και εξαφανισμένη η αγγελία.

μήπως θα έπρεπε να υπάρχει κάποιο όριο αναγκαίων μηνυμάτων για να μπορεί κάποιος να ποστάρει αγγελία;;;

 

τελικά έχουμε γεμίσει απατεώνες, οχι μόνο στο forum γενικά μιλάω :unsure: .

Επεξ/σία από juno12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

juno12,

εγώ την πάτησα και του έστειλα 10€. Δεν υπάρχει τρόπος να εντοπιστεί αυτός ο π@@@@. Ας πρόσεχα, αν και δεν μου αρεσε γιατι δεν μου έστελνε το τηλέφωνο του. Ειναι καιρός να πετάμε 10ευρα. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου βλέπεις αγγελία με αντικείμενα που θα έπρεπε να κάνουν 300€ και τα έχει 170€.

βρόμαγε πολύ η υπόθεση.

του το είπα στεγνά σε μήνυμα: "που ξέρω αν ψάχνεις για κορόιδα για να τσιμπάς 10ευρα;;;".

επίσης έλεγε και καλά ότι είχε στείλει άλλες φορές πράγματα με δικά του έξοδα και δεν τα

παραλάμβαναν με αποτέλεσμα να πληρώνει ξανά για να του τα φέρουν πίσω.

που έχει φτάσει ο κόσμος ε; να βγάζουν μονάδες για το κινητό τους με τέτοια απάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία από τα ίδια. Κι εμένα ζήταγε 10ευρώ. Δεν γίνεται να κάνει κάποιος εγγραφή και μετά από 2 ώρες να βάζει αγγελία. Αυτό έχει να κάνει καθαρά με την ασφάλεια και τη λειτουργία του forum. Θα έπρεπε να το κοιτάξουν κάποιοι αυτό το θέμα.

Μία πρόταση δική μου, είναι, να μπορεί να αναρτά αγγελίες σε αυτό το forum μόνο όσοι έχουν έχουν κάποιο συγκεκριμένο χρόνο ή αριθμό μηνυμάτων στο forum και οι οποίοι θα έχουν δώσει "επιβεβαιωμένα" στοιχεία στη διάθεση του forum. Δηλαδή να έχει σταλεί μια απαντητική επιστολή με ταχυδρομείο από το forum στη διεύθυνση και στα στοιχεία που έχει δηλώσει ο καθένας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι αδίκως κλαίγομαι, είναι καθαρά δικό μου το λάθος που τον εμπιστεύτηκα, απλά όταν την πατάς αισθάνεσαι λίγο άσχημα. Στο insomnia είμαι κατά βάση αγοραστής, δεν έχω βγάλει δηλαδή αγγελία μέχρι σήμερα, πάντα όμως ήμουνα συνεπής και έδειχνα μάλλον περισσότερη εμπιστοσύνη από ότι πρέπει. Θα μπορούσε ο ίδιος απαταιώνας να ξαναγίνει μέλος με άλλα στοιχεία και να συνεχίσει το παιχνίδι του??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση:

Για να χρησιμοποιήσουν τις αγγελίες του site οι εγγεγραμμένοι χρήστες ή νέοι χρήστες, θα πρέπει να δηλώνουν τηλέφωνο σταθερό ή κινητό το οποίο θα επιβεβαιώνεται με sms (όπως γίνεται στο site της χρυσης ευκαιρίας). Σε περιπτώσεις παρόμοιας απάτης θα υπάρχει η δυνατότα ομαδικής αγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρόταση:

Για να χρησιμοποιήσουν τις αγγελίες του site οι εγγεγραμμένοι χρήστες ή νέοι χρήστες, θα πρέπει να δηλώνουν τηλέφωνο σταθερό ή κινητό το οποίο θα επιβεβαιώνεται με sms (όπως γίνεται στο site της χρυσης ευκαιρίας). Σε περιπτώσεις παρόμοιας απάτης θα υπάρχει η δυνατότα ομαδικής αγωγής.

 

Mε τη διαφορα οτι το ινσομνια δεν κερδιζει κατι απ τις αγγελιες, αρα δεν ειναι και "υποχρεωμενο" να παρεχει τετοιου ειδους προστασιες. Διαβαστε αξιολογησεις. Μην εμπιστευεστε ατομα με 0 ποστ που γραφτηκαν πριν 3 μερες και βαζουν κατι σε ασυνηθιστα χαμηλη τιμη. Νιονιό θελει, αλλιως το τσουξιμο απο το χαμενο (ευτυχως μολις) 10ρικο παρεχει την απαιτουμενη τροφη για σκεψη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική ούτε και από το forum κερδίζει κάτι το insomnia, όμως μια χαρά βγήκε το ταξιδάκι στην Αγγλία. Μπορεί οι αγγελίες να είναι δευτερεύουσας σημασίας, όμως και πάλι θα μπορούσαν να γίνουν κάποια πράγματα για τη προστασία όσων δε ξέρουν - το πιο απλό που μου έρχεται τώρα στο μυαλό, ένας γρήγορος έλεγχος για το πότε γράφτηκε ο πωλητής ή πόσα posts έχει: άμα είναι άφαντος, ή γράφτηκε πριν δυο ώρες ένα μεγάλο θαυμαστικό δίπλα στην αγγελία που να προειδοποιεί για ενδεχόμενη απάτη. Εναλλακτικά, και για να μη προϊδεάζουμε αρνητικά για κάποιον ενώ δε χρειάζεται, ένα μεγάλο προειδοποιητικό κείμενο με το που μπαίνεις στις αγγελίες με Link σε θέμα στο forum αφιερωμένο στο τι θα πρέπει να προσέξει ο υποψήφιος αγοραστής. Το ίδιο θέμα θα έπρεπε να είναι κάπου sticky και ανοιχτό (όχι announcement) για να γράφει και ο καθένας τις παρατηρήσεις του ή τις επιφυλάξεις του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάζει δε βγάζει λεφτά το forum άμεσα από τις αγγελίες, υπάρχουν χρήστες που εγγράφονται μόνο γι'αυτές.

η αύξηση του αριθμού χρηστών προσελκύει περισσότερους διαφημιζόμενους, οπότε έμμεσα έχει κέρδος το forum από αυτές.

πρέπει να υπάρχουν στοιχειώδεις προειδοποιήσεις πρός τα μέλη καθώς και περισσότερα στοιχεία επικοινωνίας από αυτούς που πουλάνε αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psilos1975, πρέπει να προστατεύονται και αυτοί που δεν είναι εξοικιωμένοι με αγορές αυτού του είδους.

 

ε τοτε ρωτα πρωτα και μετα αγορασε η τρεχα και κλαψε το 10 ευρω και ευτυχως να ειναι 10 παρα 100 η δε ξερω και εγω τι αλλο...

 

 

ασε που το σιτε δεν ειναι φορουμ αγοραπωλησιων...το οτι μας δινουν μια δυνατοτητα εκει εξυπακουετε να προσεχεις ν ακρινεις τον αλλον απο αυτα που λεει η ζηταει και προκαταβολικα...απλα πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...