Προς το περιεχόμενο

GPS για ταξιδι


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Γενικα κανω ταξιδια στην Ευρωπη και τωρα ηρθε η ωρα της Αυστριας...

επειδη παντα παλευω με τους χαρτες και επειδη συνηθως φτιαχνω απτην πατριδα ενα πλανο με το που θα παω και τις οδους κτλ μηπως θα με βοηθουσε ενα GPS?>

πιο θα ηταν βολικο για τη χρηση αυτη καθαρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω. μουρθε αλλη μια ερωτηση ομως...

εχει τη δυνατοτητα να του αποθηκευσω π.χ. απο το σπιτι μου καμποσα διαφορετικα μερη χωρις να χω παει σε αυτα,απλα γραφοντας τη διευθυνση τους και οταν φτασω π.χ. στο παρισι να χω ετοιμη τη λιστα με τα μερη που θελω να με παει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σευχαριστω. μουρθε αλλη μια ερωτηση ομως...

εχει τη δυνατοτητα να του αποθηκευσω π.χ. απο το σπιτι μου καμποσα διαφορετικα μερη χωρις να χω παει σε αυτα,απλα γραφοντας τη διευθυνση τους και οταν φτασω π.χ. στο παρισι να χω ετοιμη τη λιστα με τα μερη που θελω να με παει;

 

Ναι εχει επιλογη για αγαπημενα που βαζεις τον προορισμο να παει χωρις φυσικα να πας και αφου τον βρει τον προσθετεις στα αγαπημενα και τον αναζητας απο εκει οταν θελεις να πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε πανω κατω ποσο κραταει η μπαταρια;

επειδη η χρηση που θελω να του κανω ειναι σε ποδαροδρομο πεζος και δε θαχω προσβαση σε πριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε πανω κατω ποσο κραταει η μπαταρια;

επειδη η χρηση που θελω να του κανω ειναι σε ποδαροδρομο πεζος και δε θαχω προσβαση σε πριζα.

 

Καπου στην μια ωρα να υπολογιζεις...Δυστυχως δεν κρατανε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαααν καλα που ρωτησα, ε τοτε μου ειναι αχρηστο.

αφου θαχω περπατημα ολη μερα!

 

καμια αλλη λυση για πεζους;

 

Πολυ φοβαμαι οτι οχι...Αυτα τα μηχανακια μπορει να εχουν και επιλογη για πεζους αλλα κυριως ειναι για αυτοκινητα και φορτιζουν απο τον αναπτηρα.

 

 

Ενας καλος χαρτης νομιζω ειναι προτιμοτερος για πεζοπορια και το κλασικο..."Ρωτοντας πας στην Πολη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεζός και για χρήση σε μοτό μπορείς να επιλέξεις κάποιο φτηνό smartphone.

Τα nokia έχουν χάρτες για όλη την ευρώπη και είναι πολύ καλοί (τους έχω δοκιμάσει σε αγγλία κ γαλλία).

Αν βάλεις κ κάποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιείς τα mb σου μέσω roaming τότε θα είσαι κομπλέ.

πχ το nokia c5-03 είναι στα 110€.

εγώ έχω το e72 (έχει πολύ δυνατή μπαταρία) και έχω βγάλει ταξίδι με μηχανή 2+ ώρες με χρήση gps και η μπαταρία δεν πήγε ούτε στο 70%.

Μικρότερη οθόνη μεν αλλά αν το θες για περπάτημα τότε δεν θα έχεις θέμα.

Προτείνω nokia γιατί οι χάρτες τους είναι δωρεάν και πλήρεστατοι για ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει το Samsung galaxy tab WIFI ONLY μεταχειρισμένο από αγγελία εδώ και δουλεύει άνετα nDrive, Sygic, dontPanic (χρειάστηκε αλλαγή firmware και να βρω τα προγράμματα).

Το θέμα είναι βέβαια αν θα μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο.

 

Ειδικά στο ndrive με βόλεψε η μεταφορά διευθύνσεων από Destinator v7, μέσο GoogleEarth.

 

Διάρκεια μπαταρίας με χρήση ndrive μέχρι 4 ώρες και πρόσθετη λύση η χρήση εξωτερικής μπαταρίας από amazon που κάνει γενικά για φόρτιση μέσω usb συσκευών όπως iphone κτλ με χαρακτηριστικό το 1A (το οποίο αρκεί για το galaxy μου με λίγη οικονομία στον χρόνο που θα έχω ανοιχτή την οθόνη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...