Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για συγχρονισμό δεδομένων κατά το Backup


AnimaTronic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρες.

 

Αγόρασα πρόσφατα έναν εσωτερικό σκληρό 2ΤΒ για main storage και έναν εξωτερικό σκληρό 2ΤΒ για backup. Ο εξωτερικός θα μπαίνει πάνω στο PC μια στο τόσο για να παίρνω backup οτιδήποτε καινούριο έχω βάλει στον εσωτερικό. Επειδή είναι σπάσιμο νεύρων κάθε φορά να πηγαίνω και να κάνω copy/paste οτιδήποτε καινούριο έχει μπει στον εσωτερικό, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να συγχρονίζει το δεδομένα κατά το backup;

 

Αυτό που θέλω είναι να βάζω στο PC τον εξωτερικό και μέσω του προγράμματος να φορτώνει σε αυτόν οτι έχει προστεθεί στον εσωτερικό από το τελευταίο backup, στις αντίστοιχες θέσεις.

 

Ξέρετε κανένα τέτοιο πρόγραμμα; Έψαξα στο net για sync file back up software, αλλά είπα να ρωτήσω εδώ μήπως παίζει κανένα δοκιμασμένο από κάποιον/κάποιους.

 

Tenx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω πως χρησιμοποιείς Windows....

Δοκίμασε την portable έκδοση του Toucan Backup, που μπορείς να δουλέψεις χωρίς να την εγκαταστήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο screenshot που υπάρχει στο Link βλέπω Source και Destination στην καρτέλα Sync. Ναι κάτι τέτοιο ψάχνω. Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω με το syncback proκαι κανει ακριβως αυτο που θελω.

Φτιαχνεις τα profiles τι θελεις και που να κανεις το back up και τελειωσες.

Εχει πολλες επιλογες να κανεις τα παντα. Η διαφορα του pro ειναι οτι το απλο καποια text στους τιτλους των αρχειων δεν τα αναγνωριζε.

Πολυ βολικο και ευκολο. Επισης αν θες να κανεις format, κανεις save τα profiles για να μην τα φτιαχνεις καθε φορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...