Προς το περιεχόμενο

Σκέφτομαι κατατακτήριες, τι σχολή προτείνεται ?


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δώσω κατατακτήριες επειδή τώρα ένα χρόνο σαν ηλεκτρολόγος TE δεν είδα φως.

 

Πρώτη σχολή που μου ήρθε στο μυαλό είναι η νοσηλευτική γιατί εγώ φάει τρελό λούκι τα τελευταία 2 χρόνια με τη γιαγιά μου και τη μαμά μου που είναι κατάκοιτες και έχω μια A εμπειρία.

 

Σκοπός μου είναι να γίνω αποκλειστικός νοσοκόμος όταν τελειώσω.

 

Θα ήθελα να ακούσω και άλλες σχολές που έχουν ένα A μέλλον και τη θα προτείνατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα πανελλαδικές τα μαθήματα είναι πολύ πιο εύκολα η ύλη μικρότερη και οι θέσεις υπέρπολλαπλάσιες...

 

συνάφεια μαθημάτων με την σχολη σου δεν θα έχει κανένα παραϊατρικό τμήμα κτλ οποτε το μονο κέρδος των κατακτηρίων(του να πας σε προχωρημένο έτος γλιτώνοντας κάποια μαθήματα) εξαφανίζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υδραυλικός

Δεν ξερω αν υπαρχει σχολη αλλα δεν νομιζω και αυτη να τα πανε καλα στην ιδια κατηγορια παιζουμε.

 

εγώ θα σου πρότεινα πανελλαδικές τα μαθήματα είναι πολύ πιο εύκολα η ύλη μικρότερη και οι θέσεις υπέρπολλαπλάσιες...

 

συνάφεια μαθημάτων με την σχολη σου δεν θα έχει κανένα παραϊατρικό τμήμα κτλ οποτε το μονο κέρδος των κατακτηρίων(του να πας σε προχωρημένο έτος γλιτώνοντας κάποια μαθήματα) εξαφανίζεται

Ναι αλλα δινεις πολυ λιγοτερα μαθηματα που ειναι ειδηκευμενα οχι εκθεση πχ και ιστορια και επισης ειναι και το θεμα ηλικιας, 28 χρονων μαντραχαλος δεν μου καθεται καλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άντρες αποκλειστικοί;

Υπαρχουν, πολλοι αντρες που θελουν αντρα νοσοκομο.

Επισης υπαρχουν και περιπτωσεις με υπερβαρα ατομα που πρεπει ο νοσοκομς να εχει μυικη δυναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν υπαρχει σχολη αλλα δεν νομιζω και αυτη να τα πανε καλα στην ιδια κατηγορια παιζουμε.

 

Από την μηχανολογία βγαίνουν. Όμως δεδομένου ότι το πτυχίο μας είναι ίδιο με των μηχανολόγων μπορείς να κάνεις την δουλειά απλά κ ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

redodin αν θες να μάθεις για νοσηλευτική/γεροντικη φροντίδα λόγω των συγγενών σου δεν είναι ανάγκη να το σπουδάσεις. Υπάρχουν δεκάδες βιβλία και free online μαθήματα. Δες το πρόγραμμα σπουδών μιας τέτοιας σχολής και διάβασε τα ίδια πράγματα.

 

Αν θες σπουδες με γνώμονα το επαγγελματικό σου μέλλον βρες κάτι σχετικό με αυτό που σου αρέσει ή εξιδίκευση πάνω στις σπουδες που εχεις κάνει.

 

Τέλος (και δεν κάνω πλακα) αν πραγματικά σκέφτεσαι να κάνεις σοβαρές σπουδές, φύγε έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κατατακτηριες σε τι ετος σε βαζουν σε μια σχολη;

επισης φιλε REDODIN7 μη το σκεφτεσαι καν,δωσε πανελληνιες. Δεν εχει σημασια που εισαι 28 ετων ! :) απλα πρεπει να το χεις παρει αποφαση,ασε που θα δωσεις πιο ωριμα σε σχεση με τοτε. Συμφωνω να ξαναδωσεις πανελληνιες προλαβαινεις να ξεκινησεις τωρα μαθηματα... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

redodin αν θες να μάθεις για νοσηλευτική/γεροντικη φροντίδα λόγω των συγγενών σου δεν είναι ανάγκη να το σπουδάσεις. Υπάρχουν δεκάδες βιβλία και free online μαθήματα. Δες το πρόγραμμα σπουδών μιας τέτοιας σχολής και διάβασε τα ίδια πράγματα.

 

Αν θες σπουδες με γνώμονα το επαγγελματικό σου μέλλον βρες κάτι σχετικό με αυτό που σου αρέσει ή εξιδίκευση πάνω στις σπουδες που εχεις κάνει.

 

Τέλος (και δεν κάνω πλακα) αν πραγματικά σκέφτεσαι να κάνεις σοβαρές σπουδές, φύγε έξω.

Ακριβως το αντιθετο επιδη τα εχω περασει και εχω μια Α εμπειρια ειδα οτι μπορω και οτι εχει ζητηση.

Στο τελευταιο συμφωνω αλλα αν ειχα λεφτα για εξω θα πηγαινα να βρω δουλια και οχι να σπουδασω και ισως ενα μεταπτυχιακο.

 

οι κατατακτηριες σε τι ετος σε βαζουν σε μια σχολη;

επισης φιλε REDODIN7 μη το σκεφτεσαι καν,δωσε πανελληνιες. Δεν εχει σημασια που εισαι 28 ετων ! :) απλα πρεπει να το χεις παρει αποφαση,ασε που θα δωσεις πιο ωριμα σε σχεση με τοτε. Συμφωνω να ξαναδωσεις πανελληνιες προλαβαινεις να ξεκινησεις τωρα μαθηματα... :)

 

Ειναι μπερδεμα οι πανελληνιες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...