Προς το περιεχόμενο

Ποσος ειναι ο μεσος ορος φορτισης στο νεο ipad;


Kostas_xolargos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φορτισης στο νεο ipad.

Το εβαλα να φορτισει στο 11% στις 12 η ωρα σημερα το πρωι κ ακομα ειναι στο 67% πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο τι φταιει;

Και να σημειωσω οτι απο τοτε που το πηρα δεν το χρησιμοποιω καθολου ειναι δεν ειναι η 6η με 8η φορτιση απο τον Απριλη που το χω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο αδερφε θανο ειναι απο το iphone η φορτιση παιζει να φταιει αυτο;ξερεις;

Δεν το σκεφτηκα οτι χρησιμοποιησα τον φορτιστη του iphone.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο αδερφε θανο ειναι απο το iphone η φορτιση παιζει να φταιει αυτο;ξερεις;

Δεν το σκεφτηκα οτι χρησιμοποιησα τον φορτιστη του iphone.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σαφως, αυτο φταιει καθως ο φορτιστης του iphone ειναι μικροτερης ισχυος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ...Ο φορτιστης του iphone φορτιζει με 1000mA/h και του ipad με 2000..

Ενημερωτικα οσο πιο αργα φορτιζει τοσο καλυτερη θα ειναι η υγεια της μπαταριας σου..

Np :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι πέστε τα στον ξάδερφό μου που του κάηκε ο φορτιστής.

 

Οχι δεν προκειται να καει..

Συμφωνω δεν υπαρχει λογος να καει..

apple genius...

 

Kαι για του λόγου το αληθές, ορίστε ο σχετικός σύνδεσμος από το official apple store σχετικά με το ποιές συσκευές φορτίζει ο 5W φορτιστής

 

http://store.apple.com/us/product/MD810LL/A/apple-5w-usb-power-adapter#overview

 

Δεν βλέπω πουθενά να δείχνει το ipad. Γιατί άραγε? (ενώ η αντίστοιχη apple store αγγελία για το 10W δείχνει κανονικά όλες τις συσκευές)

 

 

Apple 5W USB Power Adapter

 

Use this ultracompact and convenient USB-based adapter to charge your iPhone or iPod at home, on the road or whenever it's not connected to a computer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες πουθενα να λεει οτι θα καει??

 

ΟΧΙ.

 

Ο 5 watt φορτιστης δεν γραφει οτι φορτιζει το ipad,γιατι ουσιαστικα .. δεν μπορει να το φορτισει(οχι γιατι θα καει).

Με ανοιχτη οθονη δεν φορτιζει καν το ipad απο τον 5 watt φορτιστη(γραφει μαλιστα not charging) και με κλειστη φορτιζει πολυ αργα..

 

 

Επισης να σε ενημερωσω οτι και οι περισσοτερες usb θυρες 5watt βγαζουν και για αυτο δεν μπορουν να φορτισουν το ipad με ανοιχτη οθονη.

Αυτο δεν σημαινει οτι θα καουν οι usb θυρες των 5 watt οταν συνδεουμε το ipad για να φορτισει ή για να κανει sync.

 

 

Τελος, ειναι προφανες οτι δεν εχεις γνωσεις φυσικης και ηλεκτρονικων...

 

 

------------------------

 

 

Και εμενα μου καηκε ο φορτιστης του iphone(οπως του ξαδερφου σου), ενω φορτιζα μονο το iphone. Τι σημαινει αυτο? Οτι δεν πρεπει να φορτιζω ουτε το iphone επειδη ετυχε και καηκε ο φορτιστης του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι πέστε τα στον ξάδερφό μου που του κάηκε ο φορτιστής.

 

 

O Φορτιστης δίνει ρευμα δεν παίρνει..Συνεπως οπως ειπε και ο φιλος και αυτοκινητο να φορτισει θα δινει ενα συγκεκριμενο ρευμα..

Οποτε δεν καιγεται γαι αυο το λόγο..

H apple το λεει αυτο για να μην καθυστερει η φορτιση της συσκευης οχι για να μην χαλασει ο φορτιστής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες πουθενα να λεει οτι θα καει??

 

ΟΧΙ.

 

Ο 5 watt φορτιστης δεν γραφει οτι φορτιζει το ipad,γιατι ουσιαστικα .. δεν μπορει να το φορτισει(οχι γιατι θα καει).

Με ανοιχτη οθονη δεν φορτιζει καν το ipad απο τον 5 watt φορτιστη(γραφει μαλιστα not charging) και με κλειστη φορτιζει πολυ αργα..

 

 

Επισης να σε ενημερωσω οτι και οι περισσοτερες usb θυρες 5watt βγαζουν και για αυτο δεν μπορουν να φορτισουν το ipad με ανοιχτη οθονη.

Αυτο δεν σημαινει οτι θα καουν οι usb θυρες των 5 watt οταν συνδεουμε το ipad για να φορτισει ή για να κανει sync.

 

 

Τελος, ειναι προφανες οτι δεν εχεις γνωσεις φυσικης και ηλεκτρονικων...

 

 

------------------------

 

 

Και εμενα μου καηκε ο φορτιστης του iphone(οπως του ξαδερφου σου), ενω φορτιζα μονο το iphone. Τι σημαινει αυτο? Οτι δεν πρεπει να φορτιζω ουτε το iphone επειδη ετυχε και καηκε ο φορτιστης του?

 

Nαι δεν έχω γνώσεις φυσικής αλλά απο ψάξιμο και επειδή ασχολούμαι με idevices, ξέρω πολύ καλά ότι εκτός του ότι φορτίζει πολύ αργά, και το ίδιο ισχύει και για USB φόρτιση, ξέρω ότι ζορίζεται ο φορτιστής του iphone και έχουν υπάρξει περιπτώσεις και εντός και εκτός φόρουμς στις οποίες κάηκε ο φορτιστής ή υπερθερμαίνεται οπότε η απάντηση θα ήταν οτι καλό είναι να ΜΗΝ γίνεται επί μονίμου βάσεως φόρτιση ipad με iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...