Προς το περιεχόμενο

Πώς να host 1 game sto battlenet ;;


DrenDenn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.Δεν γνωρίζω πολλά από υπολογιστή έτσι όποιος πρόκειται να με βοηθήσει

ας τα λέει αναλυτικά. Έχω windows 7 64 bit και θελω να hostάρω ένα παιχνίδι στο battlenet

στο frozen throne. το ρουτερ μου είναι το ZTE ZXV10 H108L . Παίζω από το σπίτι..

 

Ο πάροχος ιντερνετ είναι η εταιρεία wind..τους πήρα τηλέφωνο μετά από αρκετό googlάρισμα

και τους ρώτησα πώς μπορώ να ανοίξω πόρτες στο ρουτερ από 6112 εως 6119

αλλά δε μπορούσα ννα με βοηθήσουν.

 

Επίσης έχω απενεργοποιήσει και το firewall, anti virus δεν έχω καθόλου..και εξακολουθώ να μην

μπορώ να hostάρω παιχνίδι στο battlenet...Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ;

 

Συγνώμη αν δε διέθεσα κάποια απαιτούμενη πληροφορία και αν ποσταρα σε λάθος μέρος.

 

edit : Διαβάζοντας ξανά το μυνημά μου θέλω να αναφέρω ότι μιλάω για το warcraft 3 the frozen throne

στο battlenet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στην σελίδα του router σου και θα πας στην ταμπέλα Access Managment και από εκεί θα πας στο UPnP και θα ενεργοποιήσεις και το UPnP αλλά και το Auto-Configured.

 

Άνοιξε και κλείσε την σύνδεση και μετά άνοιξε το warcraft, αν όλα έγιναν σωστά θα μπορείς να hostareis παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στη σελίδα του ρουτερ μου, έψαξα παντού αλλά δε βρήκα κάτι σαν αυτό που λες, εννοώ το access managment.

 

Έχει στη ταμπέλα administration user management , system managment και log managment ....

 

στη καρτέλα apllication έχει ένα που λέει uPnP πατάω εκεί και έχει τικαρισμένο το enable

και wan connection είναι στο internet connection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω αλλά δεν έχει αυτό το μοντέλο στο port forwarding site.

Δες τον οδηγό και πράξε ανάλογα είναι η ίδια λογική.

(δεν ξέρω απέξω το interface του δικού σου router για να σου πω βήμα βήμα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εντάξει τα κατάφερα αλλά έχω άλλο πρόβλημα τώρα. Όταν αρχίζει το custom game που έχω επιλέξει μετά από λίγα

δευτερόλεπτα όλοι οι παίχτες πετιούνται έξω από το game και μερικοί είπαν ότι lagαρουν πολύ...τι μπορεί να φταίει γι'αυτό ;;

 

Παλιότερα είχα ακούσει ότι μόνο όταν ο ISP σου είναι ο ΟΤΕ δεν έχεις lag σαν host σε custom games στο battlenet,αληθεύει ;;

 

Ο ιντερνετ service provider μου είναι η Wind ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν τους πετά έξω λόγω lag. Μπορεί να έχει επιλογή στο setup του server που φτιάχνεις γι'αυτό αλλά δε νομίζω να καταφέρουν να παίξουν ακόμα & αν μείνουν στο παιχνίδι αν έχουν μεγάλο lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...