Προς το περιεχόμενο

μεταφορα αρχειων pdf στο ipod touch 4g


zervinho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. ελπιζω να ειναι το σωστο μερος να γραψω την απορια μου. εχω καποια βιβλια-κομιξ-περιοδικα σε μορφη pdf στο laptop αλλα επειδη δεν προκειτε να κατσω να τα διαβασω απο εδω ηθελα να τα περασω στο ipod μου. δεν ξερω καποιον τροπο και οσο εψαξα στο ιντερνετ ολοι λενε τροπους για να κατεβασεις απο το app store και οχι να μεταφερεις απο το λαπτοπ. ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποθετω οτι δεν διαφερει η διαδικασια σε σχεση με το ipad.

 

So μεσω itunes πας στο συγχρονισμο εφαρμογων και πχ στο acrobat reader που εχω εγω, πετας τα pdf μεσα, πατας Sync στο itunes και voila.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ibooks ειναι μονο για να κατεβαζει δηλαδη? γιατι με αυτο ειχα ψαχτει.. καποιος μου το σφυριξε ως "το μοναδικο που κανει την δουλεια που θελω".. ευχαριστω πολυ! θα διαβαζω αστεριξ στο τει τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ibooks ειναι μονο για να κατεβαζει δηλαδη? γιατι με αυτο ειχα ψαχτει.. καποιος μου το σφυριξε ως "το μοναδικο που κανει την δουλεια που θελω".. ευχαριστω πολυ! θα διαβαζω αστεριξ στο τει τωρα!

Mε το ibooks δοκιμασα αλλα θελει πατεντες για να περασεις εκει τα pdf's απο το pc σου (δεν το πολυεψαξα οσο ειδα οτι χρειαζεται διαδικασια, μιας και το adobe με βολεψε αμεσως). Γινεται παντως αν και δεν βλεπω το λογο να επιμεινεις σε αυτην την εφαρμογη:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο απλός τρόπος είναι να στείλεις τα pdf με email στον εαυτό σου. Στη συνέχεια ανοίγεις το email στο ipod και στο pdf attachment χρησιμοποιείς τη λειτουργία "open in iBooks".

To ipod θα ανοίξει το pdf με το ibooks ενώ συγχρόνως θα σώσει μία κόπια του pdf σε αυτό...

 

Δες και εδώ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο απλός τρόπος είναι να στείλεις τα pdf με email στον εαυτό σου. Στη συνέχεια ανοίγεις το email στο ipod και στο pdf attachment χρησιμοποιείς τη λειτουργία "open in iBooks".

To ipod θα ανοίξει το pdf με το ibooks ενώ συγχρόνως θα σώσει μία κόπια του pdf σε αυτό...

 

Δες και εδώ ...

Δεν νομιζω να ειναι "ο πιο απλος τροπος" αν εχεις μερικα gbyte απο ebooks, να τα κανεις upload σε mail server και μετα download... Ακομα και καμποσα mbyte να ειναι το ιδιο ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας απλος τροπος που σκεφτομαι ειναι να κατεβασεις το foxit και μεσα απο την επιλογη που εχει να ανεβασεις μεσω wifi στο ipod τα αρχεια σου,

δλδ ανοιγεις την εφαρμογη ενω εισαι στο ιδιο δικτυο με το pc/mac σου, και στον υπολογιστη γραφεις μια ip που σου λεει η εφαρμογη, μπαινεις απο τον browser σου στο ipod και ανεβαζεις τα αρχεια που θες.

μοναδικο αρνητικο που μπορω να σκεφτω ειναι πως περιοριζεσαι να βλεπεις τα αρχεια απο αυτη την εφαρμογη μετα.

εναλλακτικα πρεπει να προσφερουν την ιδια δυνατοτητα πολλες εφαρμογες.

αν δεν παιζει δικτυο ισως βρεις καποια εφαρμογη που κανει το ιδιο μεσω itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο απλό ειναι αυτό που είπε ο φίλος, να τα στειλεις με εμαιλ στον εαυτό σου ή να τα βάλεις στο dropbox κι απο κει στο ibooks.

Εναλλακτικά με άλλο reader (πχ stanza), αν εισαι jailbroken ανοιγεις το ifunbox στον υπολογιστή, συνδέεις το τηλέφωνο και πας εκεί που λέει user applications και βρισκεις την εφαρμογή και προσθέτεις το βιβλίο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποθετω οτι δεν διαφερει η διαδικασια σε σχεση με το ipad.

 

So μεσω itunes πας στο συγχρονισμο εφαρμογων και πχ στο acrobat reader που εχω εγω, πετας τα pdf μεσα, πατας Sync στο itunes και voila.

Αυτός είναι ο πιο απλός τρόπος για μεγάλο αριθμό αρχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...