Προς το περιεχόμενο

giati na ginei kapoios moderator?


Grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kerdizei dwrean mbinelika :P

nai den ithele na ginei moderator :cry: ,

alla meta apo ektoxeysi apeilon kata zois (tou ypologisti toy) :shock: ,

dilimata typou i moderator i ban :shock: ,etc

ypekypse men ... :lol: ,me varia karia de . :cry: ...

imarton pou leei kai o georgioy :oops:

(oxi tipota alla einai moderator kai sto poio dys-flekto forum -)

:twisted:

gia na min ginonte paranoiseis,

 

os thamonas gnorizo oti to section paixnidia rollarei apsoga me ton privateer

 

apla theoro oti mallon klei <<adartos>> se sxesi panta

me alloys mods poy exouyn akousei ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
As poume oti twra 3eroume peripou pws mporei kapoios na ginei moderator.

Mporei na mou pei kapoios giati na ginei???

Kerdizei kati?

 

Opws leei kai o Panoushs: Kagela, kagela pantouuuuuuuuuuuuuuuuuu!

(opou "kagela" antikatasthste me "louketa".

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kerdizei kati?

 

Aπο οτι ξερω ο Hal δινει πολυ καλα πακετα αποδοχων και πολλα bonus στους Mods του! Mου φαινεται ο βασικος μισθος ξεκιναει απο 3500 euro και εχεις και αμαξι της εταιριας + κουπονια για να τρως τζαμπα στα Goodys. Tα ενσημα φυσικα ειναι στα βαρεα ανθυγιεινα, μιας και ειναι οντως δυσκολο να διαβαζεις τα απιστευτα που γραφονται ωρες ωρες και να μην διαταραχτεις ψυχολογικα :lol:

Φυσικα ξεχασα να πω, πως με το να εισαι Mod, ανεβαινει το prestige, το κυρος σου, η θεση σου στην κοινωνια... και σου καθονται τα καλυτερα μωρα :lol: :lol: 8)

 

Ωχχ, ωραια... λυσαμε και αυτη την απορια :P :P :lol: Εεε μα βρε Grinder, σαν τι θες να κερδισεις? Το κανουνε επειδη το γουσταρουνε τα παιδια... χωρις ανταλλαγματα (αν και ο Mod ATG δεν μου ειπε ποιος του εκανε δωρο εκεινη την Porch Carrera που οδηγει :P :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οτι ξερω ο Hal δινει πολυ καλα πακετα αποδοχων και πολλα bonus στους Mods του! Mου φαινεται ο βασικος μισθος ξεκιναει απο 3500 euro και εχεις και αμαξι της εταιριας + κουπονια για να τρως τζαμπα στα Goodys.

 

to mamises kai psofise :P :p

 

ksehases tin "psixiki odini" kai tis ergatikes esties? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ma giati me douleyetai re paidia! Kala kala den h3era ti einai Moderator. Ma8enw loipon oti einai aytoi pou elenxoun ta post. Antilamvanomai oti to na kaneis kati tetoio e den einai kai eykolo. Ara den einai logiko na 8elw na ma8w to logo pou ginontai Mod?

O Kirimis leei oti to kanoun xwris antalagma. Ok as to dex8w oso paralogo kai an mou fenete.

Alh8eia exete dei eseis kanenan na ergazetai gia kapoion xwris na exei antalagma? Kai de lew na dineis ena xeri boh8eias etsi giati eisai kalos an8rwpos alla edw leme oti oi Mods vgazoun ta matia tous!!! (sto PC enww :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grinder, υποψιάζομαι πως έγινες το εξιλαστήριο θύμα του παρελθόντος.

Μην παρεξηγείς τα παιδιά που έκαναν humor. Είναι ένα θέμα που έχει ξανασυζητηθεί ΠΟΛΥ και με άσχημη κατάληξη.

Όπως και να έχει, τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά από όσο μπορείς να φανταστείς.

Θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω παρακάτω.

 

Για να γίνει κάποιος mod, θα πρέπει πρώτα από όλα να αγαπάει αυτό που κάνει (εννοείται, πριν γίνει mod και όχι μόνο κατόπιν).

Αμέσως μετά, να έχει δείξει κάποια δείγματα καλής συμπεριφοράς (έστω για τα μάτια αυτού που θα τον επιλέξει).

Και τέλος, να έχει τύχη για να τύχει να πέσει στην αντίληψη του admin του forum.

 

Επειδή ακούγονται πολλά και διάφορα που πιστέψτε με, δεν ευσταθούν,

θα σας πω εν συντομία, το πως έγινα εγώ mod (δεν ξέρω καν αν αυτό επιτρέπεται να το κάνω).

 

Μια μέρα που λέτε (νύχτα νομίζω ήταν...), μπήκε ο admin μας, στο #Insomnia και μου μίλησε prv.

Ήταν αν θυμάμαι καλά και η 1η φορά που τον έβλεπα στο κανάλι.

Με μια απλή, άμεση ερώτηση: "Θέλεις να γίνεις Moderator στο section της Μουσικής; Βλέπω πως ασχολήσε αρκετα."

 

Αυτό ήταν όλο. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

 

Τώρα βέβαια, θα αναρωτιέσαι γιατί δέχτηκα.

Δεν υπάρχει κανένας συγκεκριμένος λόγος.

Δεν ημουν ποτέ λάτρης της εξουσίας (αντιθέτως την αποφεύγω λόγω των ευθυνών)

και φυσικά δεν εκμεταλλεύτηκα αυτήν την θέση για να πουλήσω τσαμπουκά ή κάτι παρόμοιο (έτσι νομίζω τουλάχιστον, καλλίτερα να μιλήσουν όσοι με γνωρίζουν εδώ).

Αν ποτέ είχα τέτοια συμπεριφορά, ήταν μόνο και μόνο επειδή εκφράστηκα ως Cristina, κάτι που δυστυχώς το έχω περιορίσει γιατί τελικά έτσι απαιτείται.

Δυστυχώς θα πρέπει να έχεις μετρημένα τα λόγια σου, γιατί κρίνεσαι διαρκώς ΜΟΝΟ από τα άσχημα. Αυτό είναι γενικότερος κανόνας, διαπιστωμένος από παλιά...

 

Δεν έπαψα ποτέ να νιώθω ένας απλός user, εκτός των περιπτώσεων που έπρεπε να το 'παίξω' moderator.

 

Το τι θα πρέπει να κάνει επιπλέον ενας mod...

 

1) Να προσπαθεί να κρατά το κλίμα σε ήπιους τόνους όσο αυτό είναι δυνατόν και για τον χαρακτήρα του καθενός

και ταυτόχρονα να εκφράζει την άποψη του δίχως όμως να θίγεται κανείς, ακόμα και από τους πιο εύθικτους.

Λεπτές ισορροπίες που δύσκολα διατηρούνται.

 

2) Να είναι δίκαιος, αν και αυτό ακόμα ειναι υποκειμενικό, τελικά.

 

3) Να είναι αρκετές ώρες on line (φυσικά και δεν τον υποχρεώνει κανείς) για να προλαβαίνει τυχόν παρεκτροπές.

 

4) Επίσης, κάτι που έχω προσέξει τους τελευταίους μήνες που είναι απαραίτητο προσον, είναι να έχει γερό στομάχι.

Δεν είναι μομφή για κανέναν. Φαντάζομαι πως όλοι θα συμφωνείτε σε αυτό.

Είναι της μοδός, να προσάπτουμε κατηγορίες, γενικώς και αορίστως. Και φυσικά... όποιον πάρει ο Χάροντας.

 

Βέβαια τίποτα από αυτα δεν είναι άξιο λόγου, όταν βλέπεις το section σου να πετά και να κυλάει στους καλλίτερους ρυθμούς με άτομα που προσφέρουν.

Η χαρά και η ικανοποίηση είναι μεγάλη. Για μένα τουλάχιστον.

 

Το ότι με έκαναν, πριν από ένα χρόνο και κάτι, mod στο section της Μουσικής στο πλάι του Ανδρέα,

ήταν απλώς και μόνο μια επιβράβευση για την αγάπη της ζωής μου που είναι η μουσική.

Την βρίσκω απίστευτα να ψάχνω τραγούδια για όσους τα αναζητούν

(που μπορεί σε κάποιους από αυτούς να είναι σημαντικά όπως είναι και για μένα κάποια από τα τραγούδια

που μου βρήκαν άλλα παιδιά, να μην λέω ονόματα, ξέρουν αυτοί ;) )

Νιώθω την ικανοποίηση της προσφοράς. Κάτι, άλλωστε, που το έκανα και πριν γίνω mod. Οι παλιότεροι θα με θυμούνται.

Το 90% του χρόνου μου Online είναι εδώ, και είναι αληθινά πολύς ο χρόνος αυτός. Τουλάχιστον 6 ώρες καθημερινά.

Τα ματακια μου πονάνε μόνο όταν δεν παίρνω την δόση μου, που λέγεται "Insomnia" :P

Κάτι παθαίνω βρε παιδί μου... Και έλεγα πως ποτέ δεν θα πάρω ναρκωτικά... :P

 

Σαν πολλά να είπα όμως... Πάω να δω αν τα παιδιά μου θέλουν κανένα τραγουδάκι! :D

Έρχομαιιιιιι!!!

 

Υ.Γ.: Όλα αυτά, θέλω να διευκρινήσω, πως είναι από την δική μου πλευρά και μόνον.

Δεν μιλώ εκ μέρους κανενός από τους υπόλοιπους moderators και του admin.

Να πω επίσης, πως ο Hal μπορεί να είχε εντελώς διαφορετικούς λόγους που μας επέλεξε.

Δεν τους γνωρίζω και απλώς κάνω υποθέσεις, πιθανόν, άτοπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

------------------------------------------------------

Μια μέρα που λέτε (νύχτα νομίζω ήταν...)' date=' μπήκε ο admin μας, στο #Insomnia και μου μίλησε prv.

Ήταν αν θυμάμαι καλά και η 1η φορά που τον έβλεπα στο κανάλι.

Με μια απλή, άμμεση ερώτηση: "[i']Θέλεις να γίνεις Moderator στο section της Μουσικής; Βλέπω πως ασχολήσε αρκετα.[/i]"

------------------------------------------------------

Αυτό ήταν όλο. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

(xehases

to kommati poy eprepe na dialexeis to mple i to kokino xapaki ...

 

------------------------------------------------------

Το 90% του χρόνου μου, Online είναι εδώ, και είναι αληθινά πολύς ο χρόνος αυτός. Τουλάχιστον 6 ώρες καθημερινά.

Τα ματακια μου πονάνε μόνο όταν δεν παίρνω την δόση μου που λέγεται "Insomnia" :P

Κάτι παθαίνω βρε παιδί μου... Και έλεγα πως ποτέ δεν θα πάρω ναρκωτικά... :P

-------------------------------------------------------

to kako einai oti ena mple hapaki (stin sygkekrimmeni periptosi) den einai pote arketo ....

 

YG

mipos sto kapoy sto arkoydaki einai krymmena ta mple hapakia

YG2

Lete na ayxithei i kinisi sto chat tis insomnia ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...