Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας - Καθαριστικό οθόνης lcd led μήπως είναι επικίνδυνο με χημικά


Padaz Bloody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα αυτό το καθαριστικό

http://www.amazon.co...M/ref=de_a_smtd

 

Είναι φιλικό για τις τηλεοράσεις ή έχει χημικά το υγρό και ενδέχεται να κάνω ζημιά στην οθόνη Samsung?

Επεξ/σία από Padaz Bloody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά από τον Κωτσόβολο μου το δώσανε όταν αγόρασα και την τηλεόραση και μου είπανε ότι με νερό δεν κάνει να καθαρίζω την οθόνη και να χρησιμοποιώ αυτό το καθαριστικό με το πανάκι που είχε μέσα.

 

Τώρα τι να κάνω? Να το πετάξω? Άδικα θα πάει, το λυπάμαι. Κανένας άλλος καμία συμβουλή?

 

Το πολύ πολύ να το χρησιμοποιώ για να καθαρίζω άλλα πράγματα. Τίποτα έπιπλα πχ.

Γενικά είμαι πολύ προσεχτικός με τις οθόνες μέχρι εχθές καθάριζα με πανάκι γυαλιών ηλίου ραντισμένο με σκέτο νερό. Και εγώ τα φοβάμαι αυτά τα καθαριστικά, αλλά δεν πρέπει να βλάπτουνε τις οθόνες. Το συγκεκριμένο δεν έχει αλκοόλ, από ότι είδα στο μπουκάλι του γράφει ότι περιλαμβάνει συντηρητικά. Τα συντηρητικά δεν βλάπτουνε έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως καθαριζω με τον τροπο που περιεγραψα και ποτε μου δεν ειχα καποιο προβλημα και δεν εχω και λιγες οθονες στο σπιτι !!!!!!! :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Κωτσοβολο ξερουν και αλλα τετοια εξυπνα;

Μια χαρα καθαριζουν οι οθονες απο τις συνηθισμενες επικαθισεις με ενα πανι που δεν αφηνει χνουδι και ελαχιστη ποσοτητα νερου, νωτισμενο.

Δεν αμφισβητω οτι και το σπρει που πηρες καθαριζει εξισου καλα αλλα ο βασικος σκοπος αυτων των σπρευ ειναι το κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μου το χρεώσανε και γύρω στα 18 ευρώ! Δεν πειράζει, κάπου θα χρησιμεύσει, ίσως αναλάβω να καθαρίσω λίγο τα τζάμια και κανέναν καθρέπτη... :D

κλαψ τσάμπα λεφτά...

Τέλος πάντων εγώ θα καθαρίζω τις οθόνες όπως τις καθάριζα τόσα χρόνια με πανάκι και νεράκι σκέτο. :)

Να είμαι 1000% σίγουρος για να μην πάθει και καμία ζημιά η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑντως εγω που ειχα παρει καθαριστικο οθονων της Pelikan χωρις οινοπνευμα μου εκανε σταμπα στην οθονη .Απο τοτε και εγω μονο νερο και στεγνο πανι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα,μια χαρα ειναι και το σπρει που πηρες.γιαυτην την δουλεια ειναι?προς τι τοσο αγχος?

 

Ναι για αυτήν τη δουλειά λέει το μπουκάλι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να βάζουνε μέσα, μπορεί μετά από μερικούς μήνες να μου πιάσει καμία στάμπα η οθόνη.

 

 

Το πανάκι που είχε μέσα η τηλεόραση είναι λίγο μικρό και θα πρέπει να κάνω πιο πολλές κινήσεις για να καθαρίσω όλη την επιφάνεια της 40άρας οθόνης. Τουλάχιστον το πανάκι που έχει το υγρό αυτό που έδωσα και στο link, κάνει για τις τηλεοράσεις ή είναι και αυτό για πέταμα? κλαψ. bye.gif

 

Τουλάχιστον γράφει ότι είναι πανάκι μικροινών, πιστεύω ότι θα είμαι άρχοντας με αυτό το μεγάλο πανί. Ή να μην το ρισκάρω λέτε? Καμία γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια γνωμη?τι συμπτωση,το ιδιο εχει και η μανα μου σπιτι απο μια αγορα που ειχε κανει απο τον κωτσοβολο πριν 3 χρονια μια τηλεοραση.και μολις καθαρισα το Laptop,την τηλεοραση και την οθονη του υπολογιστη μου και εμεινα και πολυ ευχαριστημενος.

το ειχα χρησιμοποιησει πριν κανενα 3μηνο και φυσικα δεν εχει μεινει σταμπα.Το ιδιο κιτ δεν ειναι?

imgp1839.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...