Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Vodafone Smart ii


mpermpatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια! Είμαι νεος εδώ μεσα και κάτοχος του Vodafone Smart ii. Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικα με την επαναφορά του λογισμικου τησ συσκευης γιατι τρώει κατι κολλήματα και γενίκα θέλω να ερθει στην αρχικη του κατασταση όπως το ειχα αγοράσει. Πως ξαναεγκαθηστώ το λογισμικο στην συσκευή απο την αρχή? κάτι για root - rom εχω διαβάσει αλλα δεν εχω καταλάβει την διαφορα τους και το πώς γίνεται. Ακόμα θα ήθελα να μάθω εαν υπάρχει καποιο pc suite για διαχείρηση της συσκευής και την εν λόγο αναβάθμιση της όπως ειχα στο Nokia pc suite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις εγκαταστησει αλλη rom (που για να μην ξερεις τι ειναι μαλλον δεν εχεις εγκαταστησει καποια) θα πας: ρυθμισεις> απορρητο> Επαναφορα εργοστασιακων. Το τηλεφωνο θα επαναφερθει στην κατασταση που ηταν οταν αγοραστηκε. Κρατα backup απο επαφες αν τις εχεις αποθηκευμενες στο τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις εγκαταστησει αλλη rom (που για να μην ξερεις τι ειναι μαλλον δεν εχεις εγκαταστησει καποια) θα πας: ρυθμισεις> απορρητο> Επαναφορα εργοστασιακων. Το τηλεφωνο θα επαναφερθει στην κατασταση που ηταν οταν αγοραστηκε. Κρατα backup απο επαφες αν τις εχεις αποθηκευμενες στο τηλεφωνο

 

Σε ευχαριστω αν και θελω να μαθω περισσοτερα... πως θα γινει να βγάλω οτι εχει σχεση με το vodafone menu ετσι ωστε να μην πιάνει χωρο? το κανει το rom? και τι κανει το rootarisma?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ρουταρισμα παιρνις δικαιωματα διαχειριστη στην συσκευη σου και μπορεις και να αφαιρεσεις τις προεγκατεστημενες εφαρμογες. Η αλλαγη της rom αλλαζει ολο το λειτουργικο σου συστημα σε μια αλλη τροποποοιημενη εκδοση του android. Αρκετες ομως εχουν προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...