Προς το περιεχόμενο

Ιστοσελίδα τζούμλα με δυο γλωσσες


georgeuk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφτιαξα την σελιδα μου στα αγγλικα. τωρα θελω να την φτιαξω και στα γερμανικα. τι μου προτεινετε να κανω. να φτιαξω εναν κλώνο και να τον βάλω σε ενα υποαρχειο? (.com/de) η υπάρχει κάποιος αλλος τροπος με πλαγκινς. χρησιμοποιω τζουμλα 2.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι τίποτα σε joomla 2.5 μπορείς να ανοίξεις όσες γλώσσες θέλεις.

 

Δες εδώ τα βήματα

http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/en/multi-lingual-steps-by-steps/149-new-in-2-5.html

 

Αν έχεις οποιαδήποτε δυσκολία ενημέρωσε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A multi-lingual site has to be structured in a specific way to avoid 404 when drilling down / navigating.

1. Create, for each Content language, a ROOT parent category for each component used. Assign to the Content Language.

2. Create children categories for each root or parent category. Assign the same language used for the root category.

3. A root category and siblings assigned to Language "All" shall be structured the same way as those prepared for Content Languages.

4. Example of the structure of this site for the com_content categories.

5. Create contents in each of these categories and assign them to the same Content language as the root category.

6. Example for articles.

ευχαριστώ.....Εγκατέστησα την γερμανική γλώσσα....τώρα όμως κόλλησα σε αυτο το σημείο.. τι ακριβως πρέπει να κάνω? να φτιαξα τα αρθρα μου ξανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι γιαυτο ροτάω,,,τι πρέπει να κανω τωρα. να φτιαξω κατηγοριες? προς το παρων εχω τις εξης κατηγοριες.

 

Uncategorized

Demo Articles

Sample Content

Rock Sprocket tabs

Rocksprocket Mosaic

Rocksprocket Lists

Rocksprocket Headlines

 

τα περισσοτερα αρθρα μου ειναι στην κατηγορια Uncategorized. χρησιμοποιω ομος και τα Mosaic και headlines τα οποια ηταν αρθρα απο το τεμπλαιτ και απλως αλαξα το περιεχομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες δίγλωσσο site βάλε το joomfish ή κάποιο άλλο παρόμοιο component και θα κάνει αυτό τη δουλειά για εσένα. Εσύ το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να γράψεις τις μεταφράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...