Προς το περιεχόμενο

Ebay και τρόπος πληρωμής


vrwmiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω λογαριασμό στο e bay και στο Paypal, πως θα πληρώσω; μέσω πειπαλ θα ζητήσω το όνομα του να του τα βάλω η στο e θα βάλω την κάρτα μου.έχω μπερδευτεί

 

Swyped από το SII μου με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω λογαριασμό στο e bay και στο Paypal, πως θα πληρώσω; μέσω πειπαλ θα ζητήσω το όνομα του να του τα βάλω η στο e θα βάλω την κάρτα μου.έχω μπερδευτεί

 

Swyped από το SII μου με τη χρήση Insomnia App

 

Αν αγορασεις απο τη σελιδα το εμπει, οταν θα πατησεις το buy now, θα σε παει αυτοματα μεσω ασφαλους συνδεσης στη σελιδα του paypal, θα βαλεις το user-pass θα σου εχει ετοιμο το ποσο, απλα θα πατησεις το confirm και θα σε γυρισει αυτοματα παλι στο paypal, και παραλληλα θα σου στειλουν απο ενα εμαιλ, ενα το paypal και ενα το ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν αγορασεις απο τη σελιδα το εμπει' date=' οταν θα πατησεις το buy now, θα σε παει αυτοματα μεσω ασφαλους συνδεσης στη σελιδα του paypal, θα βαλεις το user-pass θα σου εχει ετοιμο το ποσο, απλα θα πατησεις το confirm και θα σε γυρισει αυτοματα παλι στο paypal, και παραλληλα θα σου στειλουν απο ενα εμαιλ, ενα το paypal και ενα το ebay.[/quote']

 

Θενξ φίλος.δηλαδή από το κινητό θα με πάει από την εφαρμογή του μπέι αυτόματα στην εφαρμογή του πειπαλ; για Android λέω

 

Swyped από το SII μου με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα verify την προπληρωμένη, αλλά δεν με δείχνει πόσα λεφτά έχω μέσα παρά μόνο το 1.50 που με χρέωσε, τι παίζει; είχα βάλει 15 ευρώ πριν την ενεργοποιήσω

 

Swyped from my SII using Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η paypal δεν δειχνει ποσα λεφτα εχεις μεσα.Αυτο μπορεις να το δεις απο καμια online υπηρεσια που θα εχει η τραπεζα που θα εβγαλες την καρτα σου.Πχ η κυπρος που εχω εγω εχει το i-cardonline.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω η paypal δεν δειχνει ποσα λεφτα εχεις μεσα.Αυτο μπορεις να το δεις απο καμια online υπηρεσια που θα εχει η τραπεζα που θα εβγαλες την καρτα σου.Πχ η κυπρος που εχω εγω εχει το i-cardonline.gr.

 

Δηλαδή μπορώ να αγοράσω κανονικά;η θα με λέει ότι δεν έχω λεφτά μέσα;

 

Swyped from my SII using Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς κανονικά δε φαίνεται το υπολποπο με καμία κάρτα. Ακομα και χρήματα να μην είχες μέσα απλα δε

Θα ολοκληρωθεί η πλήρωμη και θα πρέπει να βάλεις την επόμενη μερα η αν για κάποιο λόγο δε γίνεται να μιλήσεις με τον πωλητή

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα verify την προπληρωμένη, αλλά δεν με δείχνει πόσα λεφτά έχω μέσα παρά μόνο το 1.50 που με χρέωσε, τι παίζει; είχα βάλει 15 ευρώ πριν την ενεργοποιήσω

 

Swyped from my SII using Insomnia App

 

To paypal (στην πολυ απλη του μορφη που το χρησιμοποιουμε οι περισσοτεροι), δεν ειναι η τραπεζα σου, οποτε και δεν ξερει το υπολοιπο σου. Το paypal θεωρησε το απλα σαν ενα αξιοπιστο μεσαζοντα του οποιου του εμπιστευεσαι την καρτα σου, ωστε αυτο να τραβηξει απο εκει χρηματα και να πληρωσει το προιον που αγορασες.

 

Το 1,5 ευρω, στο χρεωσε και στο πιστωσε παλι επι τοπου. Αυτο το εκανε ωστε να φανει η συναλλαγη. Η συναλλαγη αυτη εχει το ιδιαιτερο να κουβαλαει μαζι της ενα 4ψηφιο κωδικο, τον οποιον ειτε τον βρισκεις στο τελος του μηνα αν σου ερθει αναλυτικος λογαριασμος, ειτε παιρνεις τηλεφωνο στην τραπεζα και στον δινουν (μολις τους πεις για paypal ξερουν που να ψαξουν). Αυτον τον κωδικο θα τον βαλεις μετα στο site του paypal για την ενεργοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...