Προς το περιεχόμενο

Windows DSP;


esertas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τους πάντες. Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τις εκδόσεις Windows DSP και full. Μπορώ να αγοράσω ας πούμε από το plaisio έκδοση DSP και να κάνω κανονικά εγκατάσταση από την αρχή, ή πρέπει να πάρω την full;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DSP είναι μια κανονικότατη έκδοση η οποία έχει τον περιορισμό ότι πρέπει να πωλείται μόνο μαζί με νέο σύστημα. Νομίζω πως υπάρχει και ο περιορισμός πως ντεμεκ δεν την κάνεις ο,τι θες αλλά ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο σύστημα, όμως στην πράξη αυτό ούτε μπορεί ούτε θέλει κανείς να το ελέγξει.

 

Αυτό λοιπόν αφορούν τον πωλητή και όχι εσένα κατα κύριο λόγο. Αν πάρεις από κάπου DSP τότε η μόνη πρακτική διαφορά είναι ότι θα πληρώσεις λιγότερο απ' ότι αν ήταν η "κανονική".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα βρίσκουμε τον πιο φτηνό που πουλάει 64bit GR dsp home premium που στην προκειμένη περίπτωση νομίζω είναι το multirama. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Τελικά όλοι ίδια τιμή τα έχουν 97,9. Άλλοι μέσω ίντερνετ και άλλοι σε φυσικό κατάστημα.

 

Είδα ότι μπορώ να τα κατεβάσω αφού τα αγοράσω φυσικά και από την Microsoft στα 120 δολάρια που είναι 93 ευρώ.Και είναι και η φουλ έκδοση, όχι DSP. Πως γίνεται αυτό; Θα κατεβάσω iso και θα το κάψω σε DVD; Θα μπορώ να κατεβάσω Ελληνικά; Πολλά ρωτάω ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατεβάσεις iso και θα το γράψεις σε ο,τι θες (φαντάζομαι σε usb stick) με αυτό, που είναι click click τελειώσαμε. Με τα ελληνικά δεν είμαι σίγουρος τι παίζει, αυτό που ξέρω είναι ότι αν έχεις ulti βάζεις όποια γλώσσα θες μέσω windows update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατεβάσεις iso και θα το γράψεις σε ο,τι θες (φαντάζομαι σε usb stick) με αυτό, που είναι click click τελειώσαμε. Με τα ελληνικά δεν είμαι σίγουρος τι παίζει, αυτό που ξέρω είναι ότι αν έχεις ulti βάζεις όποια γλώσσα θες μέσω windows update.

Ναι μάλλον δεν υπάρχουν Ελληνικά, το σκέφτομαι. Σε usb stick το ξέρω αλλά η motherboard μου Asus p5q από ότι θυμάμαι δεν έχει τέτοια δυνατότητα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε usb stick το ξέρω αλλά η motherboard μου Asus p5q από ότι θυμάμαι δεν έχει τέτοια δυνατότητα.

 

Αποκλείεται να μην έχει και γενικά, αλλά και ειδικά γιατί η δική μου είναι p5q-e και το κάνει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...