Προς το περιεχόμενο

Android vs Iphone


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω να αγοράσω ένα κινητό (είναι η πρώτη φορά που αγοράζω smartphone) αλλά είμαι σε δίλημα τι να επιλέξω:

Android ή iphone?

Εχω εμπειρία από Android καθώς έχω ένα tablet της zte και του έχω περάσει αρκετά καλές εφαρμογές απλά έχω δει σε κινητά φίλων ότι και τα iphones είναι εξίσου καλά εάν όχι καλύτερα σε εφαρμογές.

Επειδή με ενδιαφέρει και η κάμερα είδα το Sony xperia Ray Black και μου γυάλισε να σας πω την αλήθεια.

Επιπλέον με ενδιαφέρει το pc να υποστηρίζει αρχεία τύπου avi, mkv κλπ για να βλέπω ταινίες. Και φυσικά η μπαταρία να έχει και κάποια διάρκεια...

Τα φώτα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 9.58 το πρωί; :)

Καλημέρα λοιπόν.

 

Αν σου άρεσε η εμπειρία χρήσης του Android μπορείς να πας πάλι σε Android. Αν έχεις τα χρήματα να διαθέσεις (φαίνεται ότι τα έχεις για να μιλάς και για iPhone), ένα Galaxy SIII για παράδειγμα, θα το ευχαριστιόσουν.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και iPhone βεβαίως, αλλά είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το καψα πρωι-πρωι.

Τέλοσπάντων. Δεν θέλω να ξεφύγω σε budget επομένως για να σκάω πάνω από 150-200 ευρώ δεν το βλέπω.

Απλά θα ήθελα αυτά που έχω αναφέρει και παραπάνω. Δυνατή κάμερα (8 mp) και video και επίσης δυνατότητα θέασης για πολλούς τύπους αρχείων ταινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που μιλάνε για τέτοιο budget μονόδρομος το Android.

Τα megapixels καμία σχέση δεν έχουν με την ποιότητα. Έχουν σχέση με το μέγεθος της φωτογραφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εκεί έχουμε καταλήξει όσον αφορά τις fotos?

Δεν μου είπατε όμως ποιο από τα 2 λειτουργικά έχει τις καλύτερες εφαρμογές...?

Επι τη ευκαιρία επειδή είμαι και gpsάκιας μπορώ να εγκαταστήσω χάρτες τύπου destinator κλπ σε ένα android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερες εφαρμογές έχει το iPhone αλλα τον τελευταίο καιρό το Android έχει αρχίσει να παίρνει τα πάνω του.

Με τόσα λεφτα δεν πάιρνεις κάτι καλό , εκτος αν πάς σε μεταχειρισμένο , πράγμα που σου προτείνω.

Εννοείτε ότι μπορείς να εγκαταστήσεις τα πάντα στο Android , απο Gps,Games,apps κτλπ.

 

Ισως να σκευτείς και τα Windows Phone , σε κανα μήνα που βγαίνουν τα 8άρια ή να πάς σε win7 συσκευή

π.χ ένα Nokia 710 που έχει έτοιμους Χάρτες/Gps απο Nokia. Ακόμη στα 200 ευρώ ίσως βρείς και το Lumia 800

μεταχ/νο που έχει 8άρα κάμερα αλλα γενικά δεν έχουν τόσες πολλές εφαρμογές και δεν θα παίζουν τις εφαρμογές των Win8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Android πλέον έχει βελτιωθεί πάρα πολύ όσον αφορά τις εφαρμογές του. Θα βρεις ότι θες.

 

Σε αυτά τα λεφτά πας για ZTE, Huawei ή για το Sony Ericsson Xperia Ray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτά που λες το Xperia Ray είναι η καλύτερη λύση.

Πάντα εξαρτάται και η χρήση που θα κάνεις. Για μένα κάνε λίγο υπομονή μάζεψε κάνα € ακόμα στην άκρη και πάρε ένα πιο καλό Smartphone. Κατά καιρούς βγάζουν με 250€ τα mediamarkt πολύ καλά κινητά που θα σταματήσουν την πώληση τους (το κάνουν για να φύγουν όσο το δυνατόν περισσότερες συσκευές που έχουν σε stock).

 

Σχετικά με τις εφαρμογές, σε iphone θα έχεις πιο πολλές δυνατότητες (αν και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης λόγω budget) αλλά και το android έχει κάνει πολύ καλή πρόοδο και θα βρίσκεις πάντα ότι ψάχνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alcatel OT-995.

Πρέπει να είναι εντός του budget σου.

 

Sent from my Galaxy S using Insomnia v2.0.2

Πλάκα πλάκα, φαίνεται καλό και παίρνει και ics.

http://www.youtube.com/watch?v=dlAsY4lEzxk&feature=player_embedded

 

Σε απόθεμα στον Αρμάο.

http://www.armaosesh...=com_virtuemart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...