Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για νέο pc


labyrinth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλορίζικο! Θα σου πρότεινα να μην πέσεις στην κάρτα ώστε να είναι περισσότερο future proof. Για δισκους δες 2 από δαύτους: http://www.visionstu...?id=27534&cat=6

 

Ευχαριστώ ! Ήρθε και σπίτι και κάθομαι και το χαζεύω μεχρι να ρθει ένα φιλαράκι να το στήσει...

Δηλαδή λες να πάρω 2 σκληρούς αντι για 1 και να κάνω partition ? Εγω είπα 1 για πιο οικονομικά βασικά...

Αν πάω στη συγκεκριμένη κάρτα και τους 2 σκληρούς, ξεφεύγω απ τα 300euro...Οπότε θα πάρω τους σκληρούς και θα μείνω με μια Ati Radeon HD4800 που έχω τώρα και παίρνω αργότερα την 660 :(

 

Καλοριζικο κι απο εμενα. Hitman absolution, tomb raider και mafia 2 που ειπες οτι θα παιζεις τρεχουν και μια χαρα με μια 560τι οποτε η παιρνεις μια 7850 οι οποιες ειναι τωρα πια κατω απο 200 ευρω η καποια μεταχειρσμενη 560τι-570 απο τα παιδια εδω μεσα μεχρι 150-180 ευρω. Αν ομως θελησεις καποια στιγμη να τρεξεις κανενα skyrim θα πρεπει να κανεις αρκετες θυσιες στο eye candy ειδικα αν μιλαμε για 1920 χ 1080.

 

Ευχαριστώ ! Με δελεάζεις τώρα με την 7850 που είναι κάτω απο 200...Να φανταστείς οτι τα Mafia 2 και Fable 3 τα έπαιξα με ati radeon hd4800 και μου φάνηκαν και μια χαρά...(όχι τέρμα όλα τα settings βέβαια, αλλα δε με χάλασε καθόλου) Το skyrim δεν θα το παίξω, δε μ αρέσει...Για τα 2 καινούρια που ανέφερα "φοβάμαι"...Και ναι, μιλάμε για 1920x1080.

 

Ρε παιδιά και μία χαζή ερώτηση...Θα ρθει ένα φιλαράκι να το φτιάξει, αλλά έτσι απο περιέργεια...Επειδή είναι το πρώτο κουτί που παίρνω με θέση για τροφοδοτικό στην κάτω μεριά...Το ανεμιστηράκι του τροφοδοτικού θα κοιτάει προς τα πάνω ή προς τα κάτω ?...ένα με το πάτωμα δλδ :fear:

 

Btw ψιλοτουμπανάκι το Fractal για midi case...μου κανε εντύπωση...σχεδόν ίδιο με το full tower που έχω είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τα κάτω θα κοιτάει. Συνήθως τα κουτιά έχουν ποδαράκια και το κουτί στέκεται μερικά εκατοστά από το έδαφος.

 

Thanks! Εννοούσα τον "πάτο" του κουτιού....Αλλά έχει και ποδαράκια για ν ακουμπάει το τροφοδοτικό απ ότι είδα πριν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...