Προς το περιεχόμενο

πρoγράμματα αυτόματης αναζήτησης drivers..


Etherovamon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, παιδιά. Συναντώ τελευταία σε αρκετών φίλων μου τους υπολογιστές προγράμματα τύπου "driver genius" τα οποία αναζητούν αυτόματα και εγκαθιστούν τους πιο πρόσφατους drivers για τον υπολογιστή. Εγώ προσωπικά δεν τα πολυεμπιστεύομαι, μου προκαλούν μια ανασφάλεια ως προς το τι κατεβάζουν και πώς το εγκαθιστούν..Ανέκαθεν πήγαινα στη σελίδα του κατασκευαστή του laptop μου (π.χ. fujiju) και κατέβαζα τους drivers.Δεν ήξερα βέβαια πάντα αν αυτοί ήταν οι πιο πρόσφατοι..Εσείς τι γνώμη έχετε; Να εμπιστευτώ ένα τέτοιο πρόγραμμα ή να συνεχίσω όπως έχω συνηθίσει; Εάν είστε υπέρ αυτών των προγραμμάτων, τότε ποιο προτείνετε ως ιδανικότερο ασχέτως αν είναι δωρεάν ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι κατά για τους ίδιους λόγους με εσένα, δεν εμπιστεύομαι καμιά απ'αυτές τις εφαρμογές

είχα γράψει ένα απλό .bat για να σώζει τους drivers σε windows xp που πάνε για reinstall αλλα ως εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περάσεις manually την κάρτα γραφικών και καθήσει καλά μετά με ένα πρόγραμμα τέτοιου τύπου περνάς τους

 

υπόλοιπους !! :X

Εννοείς να περάσω manually τον driver της κάρτας γραφικών;Από το site της εταιρείας του laptop; Εμπιστεύεσαι δηλαδή προγράμματα τύπου genius;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να περάσω manually τον driver της κάρτας γραφικών;Από το site της εταιρείας του laptop; Εμπιστεύεσαι δηλαδή προγράμματα τύπου genius;

 

Το βασικό είναι να περάστει σωστά ο οδηγός της κάρτας γραφικών ( γιατί από μόνο του σου περνάει ό,τι οδηγό

 

θέλει ) , μετά οι υπόλοιποι οδηγοί ( αν βαριέσαι να ψάξεις τους περνάς από κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ) κατά 95 %

 

δεν θα έχει πρόβλημα , αλλά η ορθή λύση είναι από το site του κατασκευαστή , άλλο πρόγραμμα είναι cobra

 

driver pack ( ψάξε στο internet ) ή το

 

http://download.cnet...4-75279940.html

 

αυτά !! :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό είναι να περάστει σωστά ο οδηγός της κάρτας γραφικών ( γιατί από μόνο του σου περνάει ό,τι οδηγό

 

θέλει ) , μετά οι υπόλοιποι οδηγοί ( αν βαριέσαι να ψάξεις τους περνάς από κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ) κατά 95 %

 

δεν θα έχει πρόβλημα , αλλά η ορθή λύση είναι από το site του κατασκευαστή , άλλο πρόγραμμα είναι cobra

 

driver pack ( ψάξε στο internet ) ή το

 

http://download.cnet...4-75279940.html

 

αυτά !! :X

 

συγνωμη που μπενω στην σηζητηση ακυρα αλλα τη κανει αυτο το προγραμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

driver genius και reviver ουτε καν να τα ακουμπησεις...τωρα οσον αφορα το driver pack solution δεν βρισκω τον λογο να το κατεβασεις απο πειρατικη σελιδα...ειναι free απτην official σελιδα τους...προσωπικα το εχω χρησιμοποιησει σε windows xp χωρις να κατεβασω drivers απτην εταιρεια κατασκευης και ολο το hardware λειτουργησε σωστα...αλλα δεν θα στο συνιστουσα να το χρησιμοποιησεις...καλυτερα να κατεβασεις τους drivers απτην αντιστοιχη εταιρεια του hardware...και κατι τελευταιο...αν ολοι οι drivers λειτουργουνε ρολοι και δεν εχεις καποιο προβλημα...μην μπαινεις στον κοπο να τους κανεις update...διοτι δεν υπαρχει λογος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καλυτερα να κατεβασεις τους drivers απτην αντιστοιχη εταιρεια του hardware...

Σωστός.

Πάντα οι οδηγοί κατεβασμένοι & στη διάθεση μας για κάθε περίπτωση. Όχι setup & άντε τώρα τι κάνουμε...

Επίσης: http://www.omegadrivers.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδικος αποτι βλεπω το site που ποσταρες εχει επισημους και πανω απολα ΕΝΗΜΡΩΜΕΝΟΥΣ drivers? γιατι δυστυχως οι επισημες σελιδες εταιριων για παραδειγμα gigabyte...δεν τους εχει ενημερωμενους τους drivers...αν ειναι ετσι ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη και λυση ενημερωσης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φίλε μου.

Αλλά αυτό δεν ακυρώνει το ότι πρέπει να τους έχουμε & από μόνοι μας & ας μην είναι οι τελευταίοι, γιατί δε ξέρεις πότε μπορεί σε κάποιο νέο setup να μην έχεις internet...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα μπραβο...οπως ειπα και παραπανω αν ολα λειτουργουνε ενταξει δεν τους πειραζουμε τους drivers...οπως και με το bios...που ειναι πιο επικινδυνο...δεν το κανουμε update αν δεν εχουμε καποιο προβλημα σοβαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...