Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet έως 400e..


panagiotis_chania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.. Με ενδιαφέρει η αγορά tablet με βάση τα παρακάτω κριτήρια:

  1. Έως 400 ευρώ
  2. Κατά προτίμηση 8-10 ίντσες
  3. Καλή ανάλυση οθόνης
  4. Dual ή Quad core (γενικά να είναι όσο πιο smooth γίνεται)
  5. Δε με ενδιαφέρει να είναι 3g (κυρίως λόγω κόστους).. αλλά αν γίνεται η σύνδεση με usb 3g dongle ακόμη καλύτερα!
  6. Όχι iPad!

Είμαι ανάμεσα στα Sony Xperia S tablet 9,4" και Samsung galaxy tab 2 10.1"..

 

Ποια η γνώμη σας και τι προτείνετε ως εναλλακτικές επιλογές;;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Παναγιωτη δες και το χοομ 2 το 10'' καλη οθονη, αυτονομια, σμουθατο με την ICS και οικονομικο 279€

το εχω σχεδον εβδομαδα και ειμαι ευχαριστημενος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το Acer Iconia A210 από amazon.de στα 299.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του, την σχέση τιμής-ποιότητας και πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή στα χρήματα του από τα branded tablets.

 

Έχει tegra 3,κανονική USB(αναγνωρίζει ποντίκι,πληκτρολόγιο και εξωτερικούς σκληρούς των 2.5") mini-USB και microSD έτσι δεν θα ξεμείνεις ποτέ από επιλογές αποθήκευσης,πολύ καλή αίσθηση στο χέρι,bluetooth που βλέπει ποντίκι(αυτό δοκίμασα,αλλά πιστεύω ότι δέχεται κανονικά και πληκτρολόγιο),άψογη συμπεριφορά στα παιχνίδια με κανένα hickup.

Στο Νοέμβριο θα πάρει το JB και έρχεται με το polaris office προεγκατεστημένο.

 

Τα αρνητικά είναι ότι η οθόνη δεν έχει πολύ φωτεινότητα(επαρκέστατη για μέσα,αλλά στο ήλιο δεν τα καταφέρνει όσο οι άλλες),η μπαταρία του διαρκεί 7-7 1/2 ώρες(μια μέρα δυνατής χρήσης για εμένα), είναι γενικά μεγαλύτερο σε διαστάσεις από τον ανταγωνισμό και το χειρότερο κατ'εμέ ότι το καλώδιο της τροφοδοσίας είναι πάρα πολύ μικρό(<1m).

 

Άλλη καλή ευκαιρία είναι το Acer Iconia A510(που θα αγόραζα εγώ εάν δεν είχα τόσο περιορισμένο budget) ή εάν πας λίγο παραπάνω από τα 400 το Α700 που έχει και 1900x1200 οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά! Όμως ποια η γνώμη σας για το sony? To σκέφτομαι σοβαρά για το συγκεκριμένο..Το μόνο που με απασχολεί είναι το 3g (δεν έχει).. Γίνεται με κάποιο usb dongle για android??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πρόλαβα δυστυχώς... http://www.skroutz.gr/s/391307/Lenovo-ThinkPad-NZ72SCG.html

 

Το ThinkPad tablet εκτός από εξαιρετική ποιότητα, έχει και γραφίδα και παίρνει και ICS επίσημα. Στα 349 ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ επιλογή!!!

 

Πάντως πολύ καλή επιλογή και το 7" Nexus αν και βγαίνει το 32GB στα ίδια χρήματα σε λιγότερο από μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρήγγειλα το google nexus 7 16gb της asus..

 

Επειδή το σκέφτομαι και γω το nexus (όταν βγει το 32αρι βέβαια) πως το παρήγγειλες εν τέλει μαν?

 

Γιατί εγώ ο μόνος τρόπος που έχω σκεφτεί είναι να πω σε ένα φίλο που μένει στο Λονδίνο να το αγοράσει και να μου το φέρει όταν κατέβει τα Χριστούγεννα.

 

Πως σου έχει φανεί? Καλό γενικά? Δεν πιστεύω να παίζει κανένα region-lock με google-play ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρήγγειλα το google nexus 7 16gb της asus..

 

Από που το παρήγγειλες γιατί στα ελληνικά eshop δεν υπάρχει τίποτα!!! Please απάντησε. επίσης διαβάζει pdf? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς? Καμιά συμβουλή πως να το πάρουμε?

 

Αν το πάρει κάποιος από Αγγλία με εγγύηση τι παίζει? Είναι σαν μην έχεις από Ελλάδα?

 

Από ότι είδα με τις εφαρμογές από google play δε θα υπάρχει θέμα, μόνο με books και movies που δεν έχει ακόμα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς? Καμιά συμβουλή πως να το πάρουμε?

 

Αν το πάρει κάποιος από Αγγλία με εγγύηση τι παίζει? Είναι σαν μην έχεις από Ελλάδα?

 

Από ότι είδα με τις εφαρμογές από google play δε θα υπάρχει θέμα, μόνο με books και movies που δεν έχει ακόμα στην Ελλάδα.

Link.png Site: Εδώ ρε παιδιά . Επίσημα θα κυκλοφορήσει 12/11 στην ίδια τιμή.

Βέβαια την ιίδια ημέρα στον υπολοιπο κοσμο θα κυκλοφορησει και το 32αρι με 249€ και το 16αρι θα πεσει στα 199. Το 8αρι καταργειται. Οποτε οποιος μπορει να περιμενει και να το παρει απο εξωτερικο θα ειναι κερδισμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα γι'αυτό ρωτάμε, για το πως μπορούμε να το πάρουμε απ'έξω. Αλλιώς αν περιμένουμε απο δω θα το φέρει κ η cyta τον άλλο μήνα με 269 το 16αρι. :/ Εγώ ρωτάω για να το πάρω απ' έξω να μην μας τον πιάσουν κιόλας.

 

Τεσπα μετά απο ψάξιμο κ σε αλλά φόρα κατάλαβα ότι εγγύηση ισχύει απο την Asus Ελλάδας, οπότε κουλ.

 

Που βέβαια μάλλον για 32 με βλέπω γιατί κ τα 16 λίγα μου φαίνονται, πχ αν θες να το φορτωσεις καμία ταινία για κανένα ταξίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το e-shop.gr το παρήγγειλα και ήρθε σε 2 εργάσιμες! 300 euro βέβαια, αλλά δεν είχα υπομονή να περιμένω μέχρι τον άλλο μήνα.. Τώρα το έχει 270 νομίζω το 16gb. Πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Η οθόνη του είναι απίστευτη, η ταχύτητά του επίσης, είναι πολύ smooth και τα 16gb είναι μια χαρά νομίζω, αφού μπορείς να συνδέσεις ότι αποθηκευτικό μέσο θέλεις μέσω otg. (Διαβάζει και pdf, αλίμονο!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...