Προς το περιεχόμενο

Μεγιστη ταχυτητα ιντερνετ


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εβαλα οτε 24mbps στα ψαχνα ευβοιας. επειδη το καφαο του οτε ειναι πολυ κοντα κανονικα πρεπει να πιανω ταχυτητες 16-17mpbs και πανω. ειχα κανει λαθος στο προγραμμα και μου εβαλαν 2mbps, καναμε σημερα αιτηση για αναβαθμιση, εχθες ηρθε το ιντερνετ, και μας ειπαν οτι σε 2 μερες θα γινει η μεταφορα σε 24αρα. Ειχαν κανει τελειως αλλο προγραμμα απο αυτο που εγραφε το συμβολαιο. μετα απο καμια ωρα ειδα οτι απο τα 2mbps που χρονιζε το router πηγε στα 13.6 mbps. εγω σαν κλασσικος υποστηρικτης του οτι πληρωνω ΘΕΛΩ να περνω αφου ξερω οτι η γραμμη μπορει να παει τοσο ψηλα θελω να παει τοσο. δεν ξερω αν ειναι στα 13.6 μεχρι μεθαυριο ή αν το φτιαξανε και το εχουν βαλει να χρονιζει τοσο. κανω και speed test και μου δειχνει 12.9-13.3 που σημαινει οτι αμα ανεβασουμε την γραμμη παει και αλλο. Εχω το zte zxv10 w300 και δεν βρηκα επιλογη που να το επιλεγω για να το χρονισω πιο ψηλα. τι να κανω;

 

edit: εχω και ενα netgear dgn2000. να βαλω αυτο αντι για το zte?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εβαλα οτε 24mbps στα ψαχνα ευβοιας. επειδη το καφαο του οτε ειναι πολυ κοντα κανονικα πρεπει να πιανω ταχυτητες 16-17mpbs και πανω. ειχα κανει λαθος στο προγραμμα και μου εβαλαν 2mbps, καναμε σημερα αιτηση για αναβαθμιση, εχθες ηρθε το ιντερνετ, και μας ειπαν οτι σε 2 μερες θα γινει η μεταφορα σε 24αρα. Ειχαν κανει τελειως αλλο προγραμμα απο αυτο που εγραφε το συμβολαιο. μετα απο καμια ωρα ειδα οτι απο τα 2mbps που χρονιζε το router πηγε στα 13.6 mbps. εγω σαν κλασσικος υποστηρικτης του οτι πληρωνω ΘΕΛΩ να περνω αφου ξερω οτι η γραμμη μπορει να παει τοσο ψηλα θελω να παει τοσο. δεν ξερω αν ειναι στα 13.6 μεχρι μεθαυριο ή αν το φτιαξανε και το εχουν βαλει να χρονιζει τοσο. κανω και speed test και μου δειχνει 12.9-13.3 που σημαινει οτι αμα ανεβασουμε την γραμμη παει και αλλο. Εχω το zte zxv10 w300 και δεν βρηκα επιλογη που να το επιλεγω για να το χρονισω πιο ψηλα. τι να κανω;

Μα εσυ πληρωνεις ταχυτητες ΜΕΧΡΙ 24mbps,οχι 24mpbs.Δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εσυ πληρωνεις ταχυτητες ΜΕΧΡΙ 24mbps,οχι 24mpbs.Δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω.

 

δεν καταλαβες, στην αθηνα που πληρωνω 24 και περνω 8 δεν εχω προβλημα γιατι ξερω οτι τοσο μπορω να πιασω. εδω ομως εχω αλλες απαιτησεις γιατι μπορω να τις εχω

το παιδι που μενει 2 οροφους πανω χρονιζει στα 19 και εχει οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβες, στην αθηνα που πληρωνω 24 και περνω 8 δεν εχω προβλημα γιατι ξερω οτι τοσο μπορω να πιασω. εδω ομως εχω αλλες απαιτησεις γιατι μπορω να τις εχω

το παιδι που μενει 2 οροφους πανω χρονιζει στα 19 και εχει οτε.

Μπορει να παιζουν πολλα(καλωδιωσεις σπιτιου κτλ).Παρτους κανα τηλεφωνο και πες τους το ολο σκηνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εβαλα οτε 24mbps στα ψαχνα ευβοιας. επειδη το καφαο του οτε ειναι πολυ κοντα κανονικα πρεπει να πιανω ταχυτητες 16-17mpbs και πανω. ειχα κανει λαθος στο προγραμμα και μου εβαλαν 2mbps, καναμε σημερα αιτηση για αναβαθμιση, εχθες ηρθε το ιντερνετ, και μας ειπαν οτι σε 2 μερες θα γινει η μεταφορα σε 24αρα. Ειχαν κανει τελειως αλλο προγραμμα απο αυτο που εγραφε το συμβολαιο. μετα απο καμια ωρα ειδα οτι απο τα 2mbps που χρονιζε το router πηγε στα 13.6 mbps. εγω σαν κλασσικος υποστηρικτης του οτι πληρωνω ΘΕΛΩ να περνω αφου ξερω οτι η γραμμη μπορει να παει τοσο ψηλα θελω να παει τοσο. δεν ξερω αν ειναι στα 13.6 μεχρι μεθαυριο ή αν το φτιαξανε και το εχουν βαλει να χρονιζει τοσο. κανω και speed test και μου δειχνει 12.9-13.3 που σημαινει οτι αμα ανεβασουμε την γραμμη παει και αλλο. Εχω το zte zxv10 w300 και δεν βρηκα επιλογη που να το επιλεγω για να το χρονισω πιο ψηλα. τι να κανω; edit: εχω και ενα netgear dgn2000. να βαλω αυτο αντι για το zte?

ας τα παρουμε απο την αρχη.α.ναι βαλε το netgear αφου το κανεις ενα firmware update ειναι πιο καλο απο το zte.

β.ειναι μεχρι 24 και δεν εχει σημασια σε τι αποσταση ειναι το καφαο αλλα σε τι αποσταση ειναι το κτιριο του οτε.

γ.οτι εισαι κοντα αμα τα καλωδια ειναι χαλια δεν θα πιασεις παραπανω και δεν μπορεις να πεις στον οτε οτι πληρωνω θελω.ειναι μεχρι 24 και το μεχρι σημαινει αναλογα αποσταση αναλογα ποιοτητα και ολα τα υπολοιπα προβληματα του δικτυου.ακομα και διπλα στον οτε να εισαι και αντι για 20 να εχεις 13 δεν πιανεται βλαβη.αμα στον καθενα εκαναν και αλλαγη καλωδιου για να παιξει καλυτερα τοτε θα ξηλωσουμε ολα τα καλωδια της ελλαδος να περασουμε καινουρια αφου τα μισα θα ειχαν βγει αχρηστα..δεν υπαρχει επιλογη να συγχρονισεις παραπανω.αν εχεις connex tv σου βαζουν μεγαλο Margin οποτε πεφτει η ταχυτητα για να ειναι σταθερο το ote tv.αν παιρνεις ιντερνετ απο το καφαο με mini dslam η απο καφαο που ειναι για vdsl επισης δεν θα σου δωσουν 24 και ας πηγαινει για τον απλο λογο οτι σου μειωνουν το Output power δια εντολη της εεττ για να μην σκιζουν ολους τους εναλλακτικους απο crosstalk που δινουν ιντερνετ απο το αστικο κεντρο.επισης μπορει να ειναι και καποιο προβλημα μεσα στο σπιτι.

 

δεν καταλαβες, στην αθηνα που πληρωνω 24 και περνω 8 δεν εχω προβλημα γιατι ξερω οτι τοσο μπορω να πιασω. εδω ομως εχω αλλες απαιτησεις γιατι μπορω να τις εχω το παιδι που μενει 2 οροφους πανω χρονιζει στα 19 και εχει οτε.

εχω δει και εγω ατομα να παιζουν στην ιδια πολυκατοικια.τα 2 ατομα στα 4 mbit τα αλλα 2 στα 8.δεν τον νοιαζει τον οτε.τοσο παει τοσο σου δινει.δεν εχει σημασια τι θες αλλα τι θελει ο οτε.χωρις παρεξηγηση παντα.ο οτε μπορει να μην στο δεχτει καν σαν βλαβη.συνηθως για να πιαστει βλαβη πρεπει να εχεις κατω απο το μισο απο τους υπολοιπους.οποτεκανε 19/2 και βγαλε κατι ακομα

κοινως κατω απο 10 να εχεις.αλλα γραψε μας τα χαρακτηριστικα να δουμε αν ειναι θεμα αποστασης που δυσκολο αφου ο αλλος εχει 19 η αν ειναι θεμα ποιοτητας η αν ειναι θεμα margin η θεμα connex tv αν εχεις ζητησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...