Προς το περιεχόμενο

Πολυ αργο ανοιγμα σελιδων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου χουν σπασει τα νευρα,εχω hol στα 14400 δειχνει το ρουτερ ,στο οποιο εχς ασυρματα συνδεδεμενο το λαπτοπ (που δουλευει σφαιρα το ιντερνετ σαυτο) και με καλωδιο τον πυργο ,αλλα το ιντερνετ εδω σερνεται κυριολεκτικα,drivers modem περασμενοι ειναι,τορρεντ κατεβαζει με 1,2 μβ/δευτ αλλα intern.explorer kai mozzilla σπανε νευρα ,καμμια ιδεα παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου χουν σπασει τα νευρα,εχω hol στα 14400 δειχνει το ρουτερ ,στο οποιο εχς ασυρματα συνδεδεμενο το λαπτοπ (που δουλευει σφαιρα το ιντερνετ σαυτο) και με καλωδιο τον πυργο ,αλλα το ιντερνετ εδω σερνεται κυριολεκτικα,drivers modem περασμενοι ειναι,τορρεντ κατεβαζει με 1,2 μβ/δευτ αλλα intern.explorer kai mozzilla σπανε νευρα ,καμμια ιδεα παιδια?

Ξεκαθάρισε κάτι:

Το πρόβλημα είναι στον πύργο;

Αν κλείσεις τελειως το torrent client (οχι απλό Minimise) τότε λύνεται το πρόβλημα της ταχύτητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαυτα που λεω φαινεται πως μαλλον στον πυργο ειναι ,εχω κλεισει το τορρεντ αλλα δεν αλλαζει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το εσσεντιαλ θα δοκιμασω να κλεισω

εκλεισα το φαιργολ των γουιντοουσ και εφτιαξε αλλα να ταφησω ετσι?δεν υπαρχει κινδυνος?\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο έτσι ο υπολογιστής σου είναι πίσω απο το NAT και το firewall του router σου ... θα 'σαι μια χαρά

 

στην περιπτωσή σου ( και στο 99% όλων των περιπτωσεων ) το firewall των windows σε `προστατεύει` απο το τοπικό σου δίκτυο

και ισως να αποτρέψει τυχον κακόβουλο λογισμικό εγκαταστημένο ήδη στον υπολογιστή σου να επικοινωνήσει προς τα έξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...