Προς το περιεχόμενο

Έρευνα δείχνει ότι οι πειρατές P2P είναι οι καλύτεροι πελάτες της μουσικής βιομηχανίας


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι καινούργιο αυτό. Αρκετές έρευνες έχουν δείξει το ίδιο. Μπορεί κάποιος να μην αγοράζει μουσική αλλά αν κατεβάζει σημαίνει οτι ενδιαφέρεται οπότε μπορεί να πάει σε συναυλίες κλπ Δεν υπάρχουν μόνο τα cd σαν πηγή εσόδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό μου ακούγεται. Κάτι παρόμοιο κάνω κι εγώ με τα βιβλία. Κάθε μήνα διαβάζω καμιά 15ρια βιβλία από τα οποία παίζει να μου αρέσουν 3 - 4. Εφόσον η τιμή τους δεν είναι απαγορευτική (για εξωτερικό μιλάμε) τα αγοράζω για να τα έχω στην βιβλιοθήκη μου και να στηρίξω τους συγγραφείς. Αν δεν υπήρχε η πειρατεία δεν θα έβρισκα τόσα που να με ενδιαφέρουν και δεν θα αγόραζα 4 βιβλία το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω :fear: ... πέρυσι διάβασα 221 βιβλία αλλά φέτος άντε να φτάσω τα 150 μέχρι το τέλος του χρόνου. Εξαρτάται απο τον ελεύθερο χρόνο μου. Βασικά τα βλέπω σαν τις ταινίες, ένα μέσο διασκέδασης.

Το θέμα είναι ότι αν βρω καμία σειρά που να μου αρέσει την διαβάζω σερί όσο μεγάλη και να είναι. Έτσι μαζεύονται τόσα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...