Προς το περιεχόμενο

Iphone 4 App Store


DarkNemessis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια! :-)

Μια καλη μου φιλη, ελαβε για δωρο γενεθλιων ενα Iphone 4 (το S νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος) και αντιμετωπιζει προβληματα με το app store.. Για να γινω πιο συγκεκριμενος, της τα βγαζει στα.. κινεζικα :wacko:

Nα πω επισης, οτι μου ειπε πως ο ξαδερφος της, που της εκανε κ το δωρο κατεβασε αυτος καταλαθος το app store στα κινεζικα αλλα μου φανηκε πολυ περιεργο αυτο γιατι το app store λογικα ειναι προεγκατεστημενο οπως κ το android market στις αντιστοιχες android συσκευες..

Τι λετε οτι μπορει να κανει για το διορθωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.. θα της το πω να το κοιταξει.. Αλλα επειδη ειμαι σιγουρος οτι δεν θα καταλαβει τιποτα και επειδη ειμαι Android funboy (δεν εχω ιδεα απο iOS κοινως) τι πρεπει να πατησουμε για να γινει restore στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το συνδέσεις στον υπολογιστή! Θα ανοίξετε το iTunes το οποίο είναι ένα προγραμμα που θα το βρεις στο site της apple!! Θα αναγνωρίσει το iTunes το κινητο θα πατησεις πάνω του και θα σ βγει το restore! Το πατάς!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως το συνδέσεις σε υπολογιστή και δεν το αναγνωρίσει το iTunes, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να είναι κινέζικη μαιμού και όχι πραγματικό iPhone.

 

Αλήθεια, το καλώδιο που έδινε μαζί έχει βύσματα όπως στη φωτογραφία ή είναι απλό USB; Αν δεν έχει 30-pin dock connector, τότε σίγουρα είναι μαϊμού. :fear:

post-40534-0-72083500-1350460694_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίθανο δεν είναι αλλά δεν το λες και συνηθισμένο. Δεν είναι κάτι που γίνεται κατά λάθος, αλλά θέλει αρκετή προσπάθεια.

 

Εκτός αν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του ήταν κινέζος και να είχε κινέζικο iTunes Account και δεν έκανε restore πριν δώσει το iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια και ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! :)

Πηγαμε στις ρυθμισεις απο το κινητο και πατησαμε ''επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις'' αλλα δεν εγινε τιποτα με το app store..

Τωρα αυτο που λεει ο georgeadams με την κινεζικη μαιμου για καποιο λογο μου περναει κ μενα απο το μυαλο.. θα της πω να τσεκαρει αυτο που ειπατε με το iTunes κ το USB και επανερχομαι :-)

 

*Υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις του κινητου για αλλαγη της γλωσσας του app store σε ελληνικα γιατι εγω δεν ειδα τιποτα?

Επεξ/σία από DarkNemessis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

*Υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις του κινητου για αλλαγη της γλωσσας του app store σε ελληνικα γιατι εγω δεν ειδα τιποτα?

 

Θα μπεις στο App Store, στην κεντρική σελίδα κάτω κάτω θα γράφει στα κινεζικά το αντίστοιχο view your account

Θα πατησεις εκεί και θα αναδυθει ένα παράθυρο με τα στοιχεία του λογαριασμού και ένα drop down menu με το ποιας χώρας το store θέλεις μα συνδεθεις.

 

Ολα αυτά με την προϋπόθεση ότι δεν είναι μουφα.

 

Πχ όταν πας στο iTunes, newsstand βγάζει κι εκεί κινεζικά; Μιλάω για τις εφαρμογές του iPhone

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Βασιλη, το πατησαμε αυτο που λες στο app store και το μονο που εγραφε ηταν ''mes''..

Επισης, στο iTunes που λες, οταν το παταμε λεει απλα loading και δεν φορτωνει ΠΟΤΕ..

Τελικα ειμαι σιγουρος οτι ειναι μαιμου :P

της ειπα βεβαια της φιλης μου να κατεβασει το iTunes στο PC και να δει αν θα αναγνωρισει το ''iPhone'' ωστε να ειναι σιγουρη 100% οτι ειναι μαιμου ή οχι! :)

Σας ευχαριστουμε ολους για τη βοηθεια! :)

 

****To usb, ειναι οπως αυτο στη φωτο που δειχνει ο georgeadams απο οτι μου πε..****

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...