Προς το περιεχόμενο

Η Apple έχει "κάτι ακόμα να μας παρουσιάσει" στις 23 Οκτωβρίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή κίνηση αλλά όχι και πέσει μπάλα μόνο του επειδή μπήκε πρώτη στην κατασκευή pad. Αν είναι έτσι και η toshiba που μπήκε πρώτη στη κατασκευή laptop έπρεπε να παίζει μπάλα χωρίς αντιπαλους.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"κάτι ακόμα να μας παρουσιάσει"

Η apple έχει κάτι ακόμα να μας παρουσιάσει, όμως το θέμα είναι αν και εμείς έχουμε κάτι να της παρουσιάσουμε ή όχι..

 

eurosy.jpg

 

 

 

 

 

 

Μια που μιλάμε για share η apple προφανώς έκανε έρευνα αγοράς και είδε την απήχηση που έχουν τα 7 ιντσα ταμπλετ οπότε έκανε στροφή 180 μοιρών από αυτά που έλεγε παλαιότερα o αναχωρήσαντας CEO ο οποίος θεωρούσε πως τα 7ιντσα είναι πολύ μικρά για ταμπλετ. Και καλά κάνει, ο ανταγωνισμός δε βλάπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πηγές σου; γιατί από οτι βλέπω για την αμερική που ήταν το "κάστρο" οι αριθμοί λένε άλλα.

 

Όχι, μιλάω για τους ανταγωνιστές του iPad έναν προς έναν, όχι όλους μαζί... αθροιστικά. Αυτό έλειπε. Αυτό το κάνουν μόνο τα Android fanboys για να χαίρονται με το 70% και βάλε του Android στα κινητά. Ενώ ούτε εκεί υπάρχει συσκευή που να πλησιάζει έστω τις πωλήσεις των iPhone.

 

 

20121002_pewtabletshare_2.jpg

 

 

Όπως βλέπεις το iPad έχει τη μισή (και βάλε) αγορά των pads δική του. Ή αλλιώς, όπως είπα, «παίζει μπάλα μόνο του». Άρα η έκφραση «να εισχωρήσει» δε στέκει και τόσο. Να εισχωρήσει μπορεί η Samsung, μπορεί η ASUS, κλπ, που δεν έχουν σημαντικό ποσοστό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις το iPad έχει τη μισή (και βάλε) αγορά των pads δική του. Ή αλλιώς, όπως είπα, «παίζει μπάλα μόνο του». Άρα η έκφραση «να εισχωρήσει» δε στέκει και τόσο. Να εισχωρήσει μπορεί η Samsung, μπορεί η ASUS, κλπ, που δεν έχουν σημαντικό ποσοστό.

Προφανώς. Οι άλλοι κοιτάνε πως θα εισχωρήσουν. Μην τρελαθούμε τελείως. Και έξω δεν βλέπεις κανέναν με κάτι άλλο εκτός από iPad. Πολύ σπάνιο να δεις άλλο tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω να σκάνε και τα κανούρια iMac & MacMini, καιρός είναι γιατί έχει παρουσιάσει αναβάθμιση για τα πάντα εκτός από αυτά. Το μαρτυρά το γεγονός ότι έχει σωθεί το stock τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν δεν βγει με το aspect ratio των ip5 ,εγω θα περιμένω το iPad 4. Δεν βλέπω τον λόγο να γίνει κάτι πιο μικρο χωρίς να προσφέρει κάτι το καινούργιο. Δεν με ενδιαφέρει τόσο η φορητοτητα όσο η απόλαυση. Δεν κουβαλαω πάντα το iPad μαζι μου και δεν το θεωρω τόσο απαραίτητο όσο το κινητο ώστε να με πειράζει το μέγεθος. Απο τότε που βγήκαν τα κινητα τηλέφωνα με μεγάλη οθόνη δεν μπορω να πετύχω κάποιον στο κινητο του με την πρώτη.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τότε που βγήκαν τα κινητα τηλέφωνα με μεγάλη οθόνη δεν μπορω να πετύχω κάποιον στο κινητο του με την πρώτη.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Τι εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς;

 

Κάπου θα έχει πεταχτεί και θα το έχει παρατήσει γιατι δεν μπορει να το κουβαλάει. Πάει στο ψιλικατζιδικο και το κινητο είναι πιο μεγάλο απο τα πράγματα που αγόρασε. Αν το έχει βάλει σε καμία τσέπη παντελονιου περπατάει προσεκτικά μην το σπάσει. Δηλαδη κωμικοτραγικα πράγματα.

Το πιο συχνο βέβαια που ακούω είναι το είχα στο τσάντακι και δεν το άκουγα.....

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα στην πλάκα και εμένα μου έχει τύχει να έχω το κινητό στο τσαντάκι και να μην το ακούσω όταν χτυπήσει.

Ειδικά αν είσαι σε δρόμο με κίνηση, που είναι και το πιθανότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου θα έχει πεταχτεί και θα το έχει παρατήσει γιατι δεν μπορει να το κουβαλάει. Πάει στο ψιλικατζιδικο και το κινητο είναι πιο μεγάλο απο τα πράγματα που αγόρασε. Αν το έχει βάλει σε καμία τσέπη παντελονιου περπατάει προσεκτικά μην το σπάσει. Δηλαδη κωμικοτραγικα πράγματα.

Το πιο συχνο βέβαια που ακούω είναι το είχα στο τσάντακι και δεν το άκουγα.....

 

Sent from my iPad using Insomnia

Παντως απο το καιρο που πηρα στα χερια μου το hd2,απαντω τα τηλ. πολυ πιο συχνα,απ'οτι οταν ειχα το se k320(που ηταν παντα καπου πεταμενο και πολλες φορες,περνουσε και μια ολοκληρη μερα,να το γυρεψω)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...