Προς το περιεχόμενο

Η Apple έχει "κάτι ακόμα να μας παρουσιάσει" στις 23 Οκτωβρίου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

 

H Αγορα των Tablet εχει αλλαξει και ειναι περιπου 50-50 πλεον android με iPad (http://www.sundogint...et-market-share). Για αυτο τρεχει η apple να βγαλει 7" tablet.

 

Το τι κάνει η αγορά, δεν αποτελεί κριτήριο για την επιλογή μου στο τι θα αγοράσω! Εχω και android tablets και κάθονται στο συρτάρι εδώ και μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πάντως ισχύουν όσα ακούγονται με βλέπω πολύ σύντομα να βάζω το χέρι στην τσέπη. Το iPad 10" το θεωρώ μεγάλο. Και είναι και πάρα πολύ ακριβό (τουλάχιστον στην πλήρη έκδοση, τη WiFi + cellular).

 

Εάν λοιπόν βγει iPad 7" χωρίς να είναι... πετσοκομμένο (δηλαδή να έχει Retina Display, ίδια απόδοση και διάρκεια μπαταρίας με το μεγάλο, κλπ) το χτυπάω day-0. Κυρίως άμα είναι και κοντά στη μισή τιμή του iPad 10" - όπως ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε sd card slot και δεν είχε iTunes sync, ipad θα είχα εδώ και χρόνια γιατί μέχρι τώρα είναι το καλύτερο tablet. Από δω και πέρα έχουμε windows tabs και τα android tabs βελτιώνονται πολύ από hardware και software οπότε ο ανταγωνισμός θα ενταθεί σε μια αγορά που μέχρι τώρα η apple έπαιζε μπάλα σχεδόν μονάχη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα για αυτο δεν μου αρεσει η apple γιατι ειναι κλειστο οικοσυστημα. Θελω να διαλεγω εγω το Hardware και το Software και να εχω επιλογες οπως USB,Bluetooth, Radio, HDMI. Αν το τελευταιο iPad ειχε αυτα και δεν ειχε το itunes ισως να το προτιμουσα.

 

@billdanos ποια Tablet εχεις στο συρταρι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, δεν είναι όλα τα πράγματα ένα και ένα κάνουν δύο και κάνω αυτό, αυτό και αυτό. Είναι η ποιότητα και εμπειρία χρήσης. Είναι μικρές λεπτομέρειες που σε κάνουν να γουστάρεις.

 

Από εκεί και πέρα φυσικά κάποιος μπορεί να μην γουστάρει.

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για όσους έχουμε apple tv η παρουσιάση θα μεταδοθεί live απόψε! http://www.tuaw.com/2012/10/23/apple-adds-apple-events-channel-to-the-apple-tv/

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...