Προς το περιεχόμενο

Δεν ανοίγει ο υπολογιστής


attilakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά,έχω το εξής πρόβλημα.Μια μέρα ο υπολογιστής εκεί που ήταν 3 ώρες περίπου ανοιχτός μαυρίζει η οθόνη (δηλαδή ήταν στο ρεύμα απλά το φωτάκι από πράσινο έγινε πορτοκάλι όπως όταν είναι κλειστός ο υπολογιστής) νόμιζα ότι έκανε επανεκκίνηση αλλά τπτ..από τότε τον έχω κλείσει και ανοίξει πολλές φορές αλλά η οθόνη δεν ανοίγει..έτυχε και άνοιξε 2 φορές σε τόσες μέρες αλλά μετά κολλούσε στους χρήστες ή στην επιφάνεια εργασίας..δοκίμασα την οθόνη το ποντίκι και το πληκτρολόγιο σε άλλο υπολογιστή και δούλεψαν επίσης έβαλα και άλλη οθόνη στον δικό μου και πάλι τπτ.όταν πατάω το κουμπί να ανοίξει εκτός ότι δεν ανοίγει η οθόνη ούτε ο ήχος που μπαίνει στους χρήστες ακούγεται ούτε τα λαμπάκια από το πληκτρολόγιο ανάβουν αλλά κάνει θόρυβο ότι έχει ανοίξει..έβγαλα και την κάρτα γραφικών που έχω αγοράσει επιπλέον και δοκίμασα να τον ανοίξω με την ενσωμάτωμένη καρτα γραφικών πάλι τίποτα..Τι φταίει δεν μπορω να καταλάβω?! Ευχαριστώ

 

post-211013-0-44974400-1350805223_thumb.png

 

 

 

[ATTACH]179906[/ATTACH]

 

 

 

post-211013-0-52863200-1350805202_thumb.png

 

 

 

[ATTACH]179905[/ATTACH]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μολις ανοιξε ο Η/Υ γιατι διαβασα ενα παρομοιο προβλημα στο forum που ελεγε οτι μαλλον εχουν προβλημα τα ram dimms..τα εβγαλα τωρα και τα ξανα εβαλα και ανοιξε..τι να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...