Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα Windows 8 από ένα τρίχρονο


gadgeta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Windows 8 είναι προ των πυλών και η Microsoft θα βάλει τα δυνατά της για να μας πείσει να κάνουμε το επόμενο βήμα, αναβάθμιση στα Windows 8 με το νέο γραφικό περιβάλλον Modern UI, πρώην Metro UI.

 

 

Όσοι έχουν δοκιμάσει και αφιερώσει λίγο χρόνο στα Windows 8 έχουν καταλήξει σε ένα κοινό συμπέρασμα, φανταστικό περιβάλλον για tablet αλλά όχι για desktop. H Microsoft θέλει από τη μία μέρα στην άλλη να μας αλλάξει το γραφικό περιβάλλον που έχουμε συνηθίσει τα τελευταία 17 χρόνια, από τα Windows 95 μέχρι και τα Windows 7.

 

Ίσως τελικά η αλλαγή είναι πολύ πιο απλή από όσο νομίζουμε, καθώς στο παρακάτω video μπορείτε να δείτε ένα παιδί τριών μόλις χρονών να δουλεύει τα Windows 8 σαν επαγγελματίας!

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dlZgcAacIxU

 

Ο μικρός με απλές οδηγίες από τον πατέρα του, ανοίγει και κλείνει εφαρμογές με χαρακτηριστική ευκολία. Βέβαια δεν έχει την προηγούμενη εμπειρία που έχουμε όλοι εμείς και μαθαίνει κάτι καινούριο για πρώτη φορά, παρόλα αυτά το video είναι εντυπωσιακό!

 

Source.png Πηγή: gadgeta.me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε στο τελος να του πει να κανει και ενα shutdown χωρις να ομως του εξηγησει πως. :devil:

Μαρεσει το σχολιο σου!

Θα σου αναφερω,ομως και τη δικη μου πρωτη εμπειρια με το πρωτο μου λογισμικο(xp)!

Το ανοιξα,το επεξεργαστικα για κανενα 10λεπτο και μετα πηρα τηλ. την κοπελα μου,για να μου πει πως κλεινει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και μετα πηρα τηλ. την κοπελα μου,για να μου πει πως κλεινει!

 

φτου φτου φτου.... πες πήρα έναν φίλο μου, πες πήρα τη Microsoft, άντε το πολύ πολύ πες ότι διάβασες το manual!!! Όχι αυτό όμως. Αυτό ας το κρατήσουμε μεταξύ μας. :X

 

:-D :P

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

φτου φτου φτου.... πες πήρα έναν φίλο μου, πες πήρα τη Microsoft, άντε το πολύ πολύ πες ότι διάβασες το manual!!! Όχι αυτό όμως. Αυτό ας το κρατήσουμε μεταξύ μας. :X

 

:-D :P

Ειναι που σας νιωθω σαν οικογενια και σας εκμυστηρευωμαι και τα πιο ενοχα μυστικα μου!!!:P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρτε τον μικρό κι από 'δω! Μόλις έβαλα Windows 8 x64 στο laptop μου και... οκ, βρήκα πως βγαίνω απ' τη μπούρδα τη Home Screen. Απενεργοποίησα και την ηλιθιότητα με τα Hot Corners. Πως δουλεύουν όλα τα υπόλοιπα το ψάχνω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...