Προς το περιεχόμενο

Android pad μέχρι 150€


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα στον επόμενο μήνα θα πρέπει να βρω ένα Android pad. Δε θέλω να κινηθώ πάνω από τα 150€.

 

Δε με απασχολούν οι επιδόσεις του. Δε το θέλω για gaming, ούτε για οποιαδήποτε "βαριά" εφαρμογή. Αρχικά θα το χρησιμοποιήσω για να δοκιμάσω - και αργότερα να επιδείξω - μια εφαρμογή για Android. Έπειτα θα το κρατήσω ως e-book reader. Ή μπορεί και να το "ξεφορτωθώ", ανάλογα το αν θα μείνω ικανοποιημένος ή όχι από αυτό (που οκ, στα 150€ δε πιστεύω ότι θα βρω κάτι "καλό").

 

Λόγω του ότι αν θα το κρατήσω, θα το κρατήσω ως e-book reader, δε θέλω να πάμε πάνω από τις 7". Για τον ίδιο λόγο, με απασχολεί και η διάρκεια της μπαταρίας. Θα είναι λίγο fail να μη μπορεί να βγάλει πάνω από 3-4 ώρες χωρίς φόρτιση.

 

Από λίγο που έψαξα εγώ έχει ξεχωρίσει το Kindle Fire το απλό. Τι άλλο θα μου προτείνατε;

 

Να αναφέρω ότι κοιτάω και μεταχειρισμένα, δεν έχω πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το Lenovo δε φαίνεται κακό. Αλλά γιατί όχι το Kindle Fire; Έρχεται στα ίδια λεφτά, έχει τα ίδια χαρακτηριστικά ενώ υποστηρίζει out-of-the-box και όλο το οικοσύστημα της Amazon (βιβλία, μουσική, κλπ). Όπως το βλέπω εγώ πλεονεκτεί.

 

Ή έχει κάνει καμιά πο*στιά η Amazon και δε θα μπορώ να τρέξω .apk εύκολα; Κάνα περίεργο κλείδωμα ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...