Προς το περιεχόμενο

Ερωτησεις για iWeb


george_pan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου .. Θα ηθελα να μου λυσετε τι αποριες π εχω με το προγραμμα iWeb ...

 

1) Με αυτο το προγραμμα μπορω να φτιαξω μια επαγγελματικη ιστοσελιδα ?

 

2) Απο οτι εχω διαβασει μερικα αρθρα στο ιντερνετ κ λεει οτι ειναι καλο προγραμμα .. Επισης μεχρι τωρα εχω δοκιμασει το προγραμμα αυτο κ μου φαινετε πολυ ευκολο...

 

3 Το ) MobileMe εκλεισε κ πως μπορω να μεταφερω στο iCloud.com?

 

Αν καποιος απο σας ασχολειτε με το iWeb ας να μου πει τη γνωμη του ..

 

Ευχαριστω πολυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλησπερα φιλοι μου .. Θα ηθελα να μου λυσετε τι αποριες π εχω με το προγραμμα iWeb ...

 

1) Με αυτο το προγραμμα μπορω να φτιαξω μια επαγγελματικη ιστοσελιδα ?

 

2) Απο οτι εχω διαβασει μερικα αρθρα στο ιντερνετ κ λεει οτι ειναι καλο προγραμμα .. Επισης μεχρι τωρα εχω δοκιμασει το προγραμμα αυτο κ μου φαινετε πολυ ευκολο...

 

3 Το ) MobileMe εκλεισε κ πως μπορω να μεταφερω στο iCloud.com?

 

Αν καποιος απο σας ασχολειτε με το iWeb ας να μου πει τη γνωμη του ..

 

Ευχαριστω πολυ....

 

1. Επαγγελματική δεν θα το έλεγα αλλά σίγουρα έχει άπειρα themes για ενα σχετικά αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Μην περιμενεις όμως εξελιγμένη παραμετροποίηση μιας και ολα λειτουργούν με wizards.

 

2. Καλο και εύκολο είναι και για αυτό δεν θεωρείται επαγγελματικό. Δεν δουλεύεις με κώδικα και σχεδιάζεις πράγματα όπως στο publisher ή το word!

 

3. Το mobile.me εκλεισε και δεν μπορεις πλεον (νομίζω) να φιλοξενείς μια ιστοσελίδα εκεί. Μπορείς ο,ως προφανως το τελικό προιον να το ανεβάσεις όπου θέλεις (αρκεί να έχεις υπηρεσία hosting κλπ).

 

Σε γενικές γραμμές αν έχεις όρεξη και φαντασία, μπορεις να φτιάξεις ενδιαφέροντα πραγματάκια, αλλά οπως είπα δεν θα δεις ποτέ κώδικα κλπ. Επίσης όταν κάνεις publish το site, για οποιαδήποτε τροποποίηση θα πρέπει να χρησιμοποιείς αποκλειστικά το iweb και να έχεις κρατήσει τα σχετικά αρχεία της σελίδας. Διαφορετικά την πάτησες μιας και δεν μπορείς εύκολα να αλλάξεις κάτι με άλλο πρόγραμμα (ακόμη και τις περιοχές που θα βάλεις κείμενο, στις φτιάχνει σαν εικόνες με alt text απο πίσω).

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...