Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με βαθμολογία SSD.


Vad88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,πριν από λίγη ώρα άλλαξα το sata controller τις μητρικής από IDE σε AHCI.χαρούμενος εγώ λέω:ωραία τώρα θα δουλεύει καλύτερα ο ssd!αμ δε!Κάνω ξανά εκτέλεση τις βαθμολογίας των windows και βλέπω ότι ο σκληρός δίσκος παίρνει 5.9 ενώ προηγούμενος (σε IDE)έπαιρνε 6.9!Τι συμβαίνει και παίρνει τις ίδιες βαθμολογίες με έναν HDD?Μήπως χρειάζεται να αλλάξω κανένα regedit μετά την αλλαγή?ο SSD είναι ο OCZ Agility 3 60gb.Αν χρειάζεστε πληροφορίες για το σύστημα πείτε μου.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να 500αρίζει;

 

Ρωτάω γιατί η βαθμολογία των Windows, δεν είναι Ευαγγέλιο. Μπορεί να θεωρεί ότι για IDE πήγαινε πολύ καλά, αλλά για SATA (ACHI), δεν είναι τόσο καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στα άσπρα πρέπει να τον βάλεις...

 

http://www.asus.com/...#specifications

 

Intel® H77 chipset :

2 x SATA 6Gb/s port(s), gray

4 x SATA 3Gb/s port(s), blue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pff δικια μου βλακεια δηλαδη :shock: θα το αλλαξω και θα σας πω.

 

παιδια οχι θα ακουστει χαζο αλλα με τα παιδια που καναναμε το pc βαλαμε τον ssd σε λαθος θυρα.Σορρυ αν σας εβαλα σε κοπο για μια βλακεια μου,τωρα πλεον πιανει 7.6 .Ευχαριστω για την βοηθεια.result.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

` Να ρωτησω και εγω κατι μια που εχω το ιδιο ακριβώς πρόβλημα…

Εχώ τον Agility 3, στα 60 γιγα με sata 3 sth μητρική.. είχα κάνει και τη ρύθμιση στο bios και ειχα βαθμολογια 7,8 τώρα μετα το φορματ έπεσε στα 7,5…

 

Μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο Firmware από το site – Αν και δεν μου επιτρέπει για έχω το λειτουργικό επάνω…

 

Για να τον τσεκάρω θα του κάνω το τεστ που έκανε και ο φίλος πιο πάνω… ποιες είναι οι normal ταχύτητες που πρέπει να πίασει αυτός ο SSD?Aν ξέρει κάποιος να μου πει…??!!

Επεξ/σία από vkarfis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...