Προς το περιεχόμενο

Crossfire


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν π.χ ειναι http://www.visionstu...?id=30367&cat=5 που εχει 1gb μνημη και μικροτερες επιδοσεις θα προστεθουν στην μεγαλυτερη???η μαζι και οι 2 θα βγαλουν τον μεσο ορο ας πουμε??Και μπορεις να χρησιμοποιησεις ολες τις θυρες εισοδου των καρτων??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μνημη δεν προστιθεται σιγουρα ...τωρα τα ρολογια νομιζω πως παιζουν στις ιδιες συχνοτητες και στις δυο καρτες..για τις θυρες δεν γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνήμη θα περιοριστεί στο 1GB της πιο αδύναμης καρτας. Για αυτο και μονο το λόγο δεν αξίζει μια τετοια κίνηση ... πρέπει να την συνδιάσεις τουλάχιστον με μία 7850 των 2GB!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική μου έχει τρείς υποδοχές για κάρτες γραφικών οι δυο είναι PCI Express x16 με λειτουργία x16 και η μία PCI Express x16 που "τρέχει" σε x8, έχω δυο κάρτες 5770 σε διάταξη crosffire όμως δεν τις έχω και τις δυο στην υποδοχή χ16 γιατί ήταν κολλητά η μια με την άλλη και ανέβαινε η θερμοκρασία με αποτέλεσμα τα ανεμιστηράκια των καρτών να μου παίρνουν τα αφτιά, θέλλω να μου πείτε αν χάνω σε επιδώσεις και πόσο που δεν την έχω κουμπωμένη στην υποδοχή x16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως οταν εχεις 2 gpu δε προστιθεται τπτ απλως η μια λειτουργει για την μιση οθονη και η αλλη για την αλλη μιση σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως οταν εχεις 2 gpu δε προστιθεται τπτ απλως η μια λειτουργει για την μιση οθονη και η αλλη για την αλλη μιση σωστα?

 

Απ'΄οτι θυμάμαι όταν είχα πάρει τις κάρτες και ψαχνόμουν λίγο δυο 5770 αντιστοιχούν σε επιδώσεις μιας 5870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...