Προς το περιεχόμενο

Samsung GT-I5800Q: πρόβλημα μπαταρίας


bech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

i5800-q_m.jpg

 

Καλησπέρα,

πρώτη φορά απευθύνομαι στο forum για βοήθεια ^_^ . (<-- noob)

 

Έχω ένα Samsung GT-I5800Q το οποίο είναι, περίπου, 3-4 ετών. Τον τελευταίο μήνα η μπαταρία του δεν μου "κρατάει" σχεδόν καθόλου! Για παράδειγμα, με το που το βγάλω από τον φορτιστή μετά από δύο ώρες το κινητό είναι σχεδόν με μηδενική μπαταρία. Σημειώνω ότι πλέον δεν χρησιμοποιώ το mp3-ράδιο του καθόλου, δεν μιλάω σχεδόν καθόλου (ή άμα τύχει κ μιλήσω θα είναι το πολύ για τρία λεπτά) και έχω ανοιχτό μόνο το 3g στο οποίο δεν κάνω και καμία μεγάλη χρήση (εννοώ πως δεν πολυ-χρησιμοποιώ τα apps πχ Twitter, Facebook). Είχα ρυθμίσει παλιότερα την φωτεινότητα της οθόνης πιο χαμηλά όμως, τελικά, δεν πρέπει να ήταν αυτό το πρόβλημα. Απλά έχω αρχίσει να πιστεύω πως, ίσως, η μπαταρία θέλει άλλαγμα και απλά θεώρησα πως θα ήταν καλύτερα να σιγουρευτώ όσο γίνεται για να μην κάνω τσάμπα την αγορά της μπαταρίας. Έκανα install το "easy battery saver" μήπως και μπορέσω και καταλάβω κάτι παραπάνω για την κατανάλωση της μπαταρίας. Επίσης πήγα και σε κάποιο κατάστημα Γερμανός και ο , πολύ εξυπηρετικός, υπάλληλος-τεχνικός του καταστήματος μου πρότεινε να κάνω upgrade στην συσκευή μου. (κάτι το οποίο θέλω να αποφύγω γιατί , πολύ απλά, βαριέμαι)

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου μέτρησαν την μπαταρία και κάτι μου ανέφεραν πως η τάση της μπαταρίας είχε πέσει κάτω από ένα όριο-στάθμη (δυστυχώς, δεν θυμάμαι ακριβώς τι μου είπαν). Μου ζήτησαν να αφήσω το κινητό να αποφορτιστεί πλήρως και να το φορτίσω, μπας κ έχει αλλάξει κάτι αλλά δεν...

 

Anyway, thanks για το reply arxaggelos

 

PS: Μου θύμησες ωραίο τραγούδι από Cyanna :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...