Προς το περιεχόμενο

Microsoft Surface


marios_geo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αποφάσισα να πουλήσω όλα τα apple προϊόντα που έχω. IPAD 1 και IPOD classic έφυγαν, και σειρά έχει το IPAD 3.

 

Σκέφτομαι το Microsoft Surface. Το 90% του χρόνου που περνάω στο tablet είναι pdf και browsing. οπότε η έλλειψη εφαρμογών δεν με απασχολεί.

Για εμένα selling point είναι το πληκτρολόγιο και το office. Αλλά με προβλημάτισε ότι σε κάποια review αναφέρουν προβλήματα απόδοσης.

 

Τί review έχετε δει πάνω σε αυτό; Έχει πράγματι πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο ακομα να κυκλοφορήσει, στην θέση θα περίμενα τα tablet με x86 ή atom που μπορεί να είναι ακριβότερα αλλά θα τρεχουν full win8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο ακομα να κυκλοφορήσει, στην θέση θα περίμενα τα tablet με x86 ή atom που μπορεί να είναι ακριβότερα αλλά θα τρεχουν full win8.

 

x86 και tablet με την εννοια του ορου οπως εχει επικρατησει τα τελευταια χρονια, δεν ειναι. Ειδικά δε για tablet τα Win8 ειναι οτι χειροτερο γιατι ειναι μια μπασταρδη κατασταση σε οτι αφορα το software και την ολοκληρωση του OS. Αν ειναι για Windows... τοτε μιλαμε για RT με ARM. x86 θα ελεγα να πάρει μονο οποιος εχει πολυ συγκεκριμενες απαιτησεις που δεν γινεται αλλιως...

 

Απο εκει και περα, στον τοπικ σταρτερ, δεν θα προτεινα να παει προς Surface. Σε 6-9 μηνες να το συζητησουμε. Τώρα οχι ακομα θα ελεγα.... και do not buy first attempt of anything, αναφερομενος στο Hardware. Προσωπικα θα περιμενα δευτερη φουρνια με νεους επεξεργαστες και ρέστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αποφάσισα να πουλήσω όλα τα apple προϊόντα που έχω. IPAD 1 και IPOD classic έφυγαν, και σειρά έχει το IPAD 3.

 

Σκέφτομαι το Microsoft Surface. Το 90% του χρόνου που περνάω στο tablet είναι pdf και browsing. οπότε η έλλειψη εφαρμογών δεν με απασχολεί.

Για εμένα selling point είναι το πληκτρολόγιο και το office. Αλλά με προβλημάτισε ότι σε κάποια review αναφέρουν προβλήματα απόδοσης.

 

Τί review έχετε δει πάνω σε αυτό; Έχει πράγματι πρόβλημα;

 

Υπερβολές τα περι προβλημάτων απόδοσης

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h1TAiBTQSxo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

x86 και tablet με την εννοια του ορου οπως εχει επικρατησει τα τελευταια χρονια' date=' δεν ειναι. Ειδικά δε για tablet τα Win8 ειναι οτι χειροτερο γιατι ειναι μια μπασταρδη κατασταση σε οτι αφορα το software και την ολοκληρωση του OS. Αν ειναι για Windows... τοτε μιλαμε για RT με ARM. x86 θα ελεγα να πάρει μονο οποιος εχει πολυ συγκεκριμενες απαιτησεις που δεν γινεται αλλιως...

 

Απο εκει και περα, στον τοπικ σταρτερ, δεν θα προτεινα να παει προς Surface. Σε 6-9 μηνες να το συζητησουμε. Τώρα οχι ακομα θα ελεγα.... και do not buy first attempt of anything, αναφερομενος στο Hardware. Προσωπικα θα περιμενα δευτερη φουρνια με νεους επεξεργαστες και ρέστα...[/quote']

 

Για πες μας τι ειναι αυτο που κανει ενα ταπλετ με atom CPU,να το θεωρεις οτι δεν ειναι ταπλετ!

Και σε τι διαφερουν τα RT tablet,απο τα windows 8 tablets,οσο αφορα τη touch χρηση τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα με το surface, γενικά μου άφησε καλές εντυπώσεις. Και πρωτου παω ταμείο, έκανα μια σταση στο δίπλα μαγαζί και έπαιξα με το Lenovo yoga. Τελικά μάλλον δίνω και το laptop και παιρνω μια συσκευή που τα κάνει όλα.

 

1st world problems.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...