Προς το περιεχόμενο

Corsair H80 η H60??


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελεις να βαλεις υδροψυξη για επεξεργαστη για να ψυξει την καρτα γραφικων?το εβλεπα αυτο στην σειρα 6 καποτε και οντως με πατεντες γινοταν καλη δουλεια.αλλα σκεψου οτι λογικα πρεπει να φτιαξεις Brackets για να μπει το block επανω στην καρτα γραφικων και επισης οτι με την υδροψυξη θα ψυχεις μονο τον πυρηνα της καρτας.τις μνημες?τα vrms?με αυτα τι θα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ρωταω για να δω τι μπορει να γινει γιατι δεν ξερω οποτε το αφηνω δεν το συζητω.Καμμια προταση για υδροψυξη για την καρτουλα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν θελεις να πας σε αεροψυχτρα?και δεν θα ξοδευτεις πολυ και ετσι και αλλιως δεν εχει προβλημα με θερμοκρασιες η θορυβο η καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτη που εχει πανω καλη ειναι αλλα θορυβωδης οταν ανεβασεις στροφες.Θελω να μειωσω λιγο τον θορυβο γιατι απο φουρφουρια ουκ ολιγα.Συνολικα 9!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου ειχα δει ενα σχετικο αρθρο για 7870 και υδροψυξη θα το βρω και στο στειλο σε πμ φιλος .....9 φουρφουρια ομως ???? ελικοπτερο εγινε χαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα αστα να πανε και το θεμα ειναι πως αναγκαστικα εχω μεγαλυτερες θερμοκρασιες στην cpu γιατι εχω βαλει ανεμιστηρες με χαμηλες στροφες αστα σου λεω ενω με υδροψυξη+1 φουρφουρι αφαιρεις 3 απο την καρτα οποτε -2 ασε λεμε.Πρεπει να βγει σχετικα οικονομικη υδροψυξη χωρις φουρφουριαααααααααααααααααααααααα.Αν το βρεις θα με βοηθησεις σιγουρα ilove3dmax.Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι να βγάλεις μερικές φωτο από το κουτί σου και να ανοίξεις ένα γενικότερο θέμα για την ψύξη. Μετά από δοκιμές έχω καταλήξει ότι πάνω από 3-4 φουρφούρια (εκτός από extreme περιπτώσεις) μόνο θόρυβο κάνουν και από αποτέλεσμα μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 9 που λεω βαζω και τα 3 που εχει η καρτα γραφικων που κανουν και αυτα θορυβο εχω 2 120mm πανω εξαγωγη(το δευτερο το εβαλα σημερα), 1 120mm πισω εξαγωγη,1 140mm κατω εισαγωγη 1 140μμ μπροστα εισαγωγη, 2 120mm για cpu και 3 που εχει καρτα γραφικων συνολο 10.Το μονο που κανει πολυ θορυβο ειναι το πισω 120mm.Σκεφτομαι και για fan controller η μονο για το πισω εναν μικρο που εχω απο μια zalman.Ναι θα ανοιξω αυριο ενα θεμα για ψυξη για το κουτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν τα βαζεις ολα αυτα τοτε εγω εαν μετρησω ολους μα ολους τους ανεμιστηρες που δουλευουν μεσα στο pc ειναι 11.και η καρτα γραφικων εχει μονο 1 επανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το Βιντεο ειναι εδω

http://www.youtube.com/watch?v=h1Rj3HuG2Sg

 

 

και το site για τα brackets ειναι εδω

 

www.triptcc.com

 

 

χαχαχα αστα να πανε και το θεμα ειναι πως αναγκαστικα εχω μεγαλυτερες θερμοκρασιες στην cpu γιατι εχω βαλει ανεμιστηρες με χαμηλες στροφες αστα σου λεω ενω με υδροψυξη+1 φουρφουρι αφαιρεις 3 απο την καρτα οποτε -2 ασε λεμε.Πρεπει να βγει σχετικα οικονομικη υδροψυξη χωρις φουρφουριαααααααααααααααααααααααα.Αν το βρεις θα με βοηθησεις σιγουρα ilove3dmax.Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...