Προς το περιεχόμενο

Σύνθεση PC για Gaming 300-400 χωρίς κ.γραφικών


Dimitris362

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ενδιαφερομαι για pc επειδη μου εκατσαν καποια λεφτα, αλλα θελω να επενδυσω σε μια καλη καρτα γραφικων λιγο αργοτερα, οταν θα εχω τα υπολοιπα. Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια συνθεση για gaming καθαρα που να μπορει να υποδεχτει και μια καλη καρτα γραφικων (περιπου 200 ευρα) λιγο αργοτερα. Tower only. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να κοψουμε καθολου απ το κουτι γιατι εχω την εντύπωση οτι μπορεις να βρεις και με λιγοτερα ενα τυπικο midi. Οχι τιποτα αλλα το budget ειναι 300 αλλα ειπα δεν μαμεις και κατι παραπανω θα το βρουμε αμα παιζει τιποτα καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κόψεις ένα εικόσαρικο αλλά δεν αξίζει. Το κουτί είναι κάτι που μένει. Και άλλα 15 ευρώ απο τον δίσκο πηγαίνοντας στη μισή χωρητικότητα οπότε πάλι δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εγω θα σου προτεινα εναν intel core i3(115ευρω) motherboard asrock b75m(65ευρω) powersonic650w (33ευρω) thermaltake case vm50001n2n v2 black(30ευρω) dvd rw lg gh22ns50(15ευρω) kingston hyperx red 8gb ddr3 1600(35ευρω)seagate barracuda 7200.12 sata 6gb/s 1tb st31000524as(75) .οι τιμες ειναι απο το skroutz.gr θα φτασεις τα 370ευρω περιπου.(δεν ειναι ακριβες οι τιμες ουτε τα 370 που ειπα).αν θελεις στειλε πμ να σε βοηθησω περισσοτερο ως προς τις τιμες.ειπα την γνωμη μου εγω ως τεχνικος υπολογιστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εγω θα σου προτεινα εναν intel core i3(115ευρω) motherboard asrock b75m(65ευρω) powersonic650w (33ευρω) thermaltake case vm50001n2n v2 black(30ευρω) dvd rw lg gh22ns50(15ευρω) kingston hyperx red 8gb ddr3 1600(35ευρω)seagate barracuda 7200.12 sata 6gb/s 1tb st31000524as(75) .οι τιμες ειναι απο το skroutz.gr θα φτασεις τα 370ευρω περιπου.(δεν ειναι ακριβες οι τιμες ουτε τα 370 που ειπα).αν θελεις στειλε πμ να σε βοηθησω περισσοτερο ως προς τις τιμες.ειπα την γνωμη μου εγω ως τεχνικος υπολογιστων.

 

650W 33 ευρω? Δε νομιζω πως αξιζει το ρισκο για να γλιτωσει 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω μαζι σου δεν ειναι εμπιστοσυνης τα συγκεκριμενα (οπως ειπες σαπια ειναι)αλλα εγω εχω ενα τετοιο εδω και 3χρονια και με sli και 3 σκληρους και 2dvd rw.ακομα λειτουργει μια χαρα το δικο μου.το βρισκω μια χαρα για την τιμη αυτη.αμα θελεις να παρεις ενα καλο τροφοδοτικο δεν δινεις ουτε 30 ουτε 50 πρεπει να δωσεις απο 80 ευρω τουλαχιστον και πανω.την δουλεια του την κανει.αμα βαλει πχ 660τι sli κλπ κλπ ας μαζεψει σιγα σιγα χρηματα και ας παρει ενα ακριβο και καλο.το θεμα ειναι να παρει να παρει τα σημαντικα πραγματα για να δουλεψει το pc και μετα ολα ερχονται σιγα σιγα.να βαλει εναν ssd 200+gb πχ και αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ λες ότι ξέρεις ότι είναι σάπιο αλλά παρόλαυτα το προτείνεις. Μάλιστα. Αφού το έχεις, ανέβασε λίγο τα specs του γιατί πέρα απ το ότι είναι PFC, ότι βγάζει μόνο δύο sata power connectors και μόνο 1 pci-e connector, δε βρήκα κάτι άλλο. Με ποιές κάρτες έχεις sli?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καλό τροφοδοτικό ποτέ δεν θα στα κάψει όλα και θα καεί στο τέλος αυτό (σπάνιες περιπτώσεις).

 

Άσε που το κρατάς για μέλλουσα αναβάθμιση. Και στις σημερινές μέρες μας εκτός αν πας σε amd λύση τα πάντα έχουνε χαμηλή κατανάλωση. Δηλαδή ουσιαστικά αν πάρεις ένα καλό μικρό τροφοδοτικό(και ας δώσεις παραπάνω λεφτά) σε καλύπτει απόλυτα για μέλλουσες αναβαθμίσεις.

 

Αν πάρεις ένα φθηνό και καρμιρικό με φθηνά υλικά και pfc circuit made of plasteline τότε εκεί θα σου χαλάσει , άσε που ντρέπεσαι να το βάλεις για μέλλουσα αναβάθμιση γιατί μπορεί να μην τραβήξει...

 

Παιδια αυτο εδω ειναι καλο? Νομιζω πως κατι κανει. Δεν το προτεινω απλος ρωταω αν ειναι καλο. http://www.mindfacto...php/info/430038

 

Δεν ξέρω καν αν τα Spec του είναι αληθινά. Στην εικόνα λέει Non modular και στα specs Modular. Go figure

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...