Προς το περιεχόμενο

ερωτησεις για το huawei echolife hg521


koularasss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο ειναι το νεο ρουτερ της forthnet,πιο παλια ηταν τα thomson ευκολα και απλα οταν επεφτε το ιντερνετ με ενα connect που ηταν στην αρχικη οθονη ξανα ανοιγε,τωρα αυτο το connect που το πηγαν???

ενα τονο πραγματα εχει,υποτιθεται οσο πιο καινουρια τοσο πιο απλα ετσι δεν επρεπε να ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto thomson δεν χρειαζοταν να πατησεις το connect.αν επεφτε το ιντερνετ ξανασυνδεοταν υπο νορμαλ συνθηκες παλι μονο του χωρις να κανεις τιποτα.θεωρητικα το ιδιο γινεται σε ολα τα ρουτερ.αν ειναι επιλεγμενη η επιλογη να ειναι always on η συνδεση τοτε ακομα και οταν πεσει ειτε χασει συγχρονισμο ειτε οχι πρεπει παλι να μπει στο ιντερνετ.υπαρχει περιπτωση να μπει κατευθειαν υπαρχει και περιπτωση να μπει αυτοματα μετα απο κανα 1,5 λεπτο.δεν θυμαμαι το μενου απεξω για να σου πω αν υπαρχει connect

Η μαλλον το βρηκα .πρεπει να ειναι checked to

Στο πεδίο Connection Trigger επιλέγουμε AlwaysON

 

αν εχεις και το Thomson εννοειται βαλε πανω το Thomson>και πιο σταθερο θα ειναι οπως και θα συγχρονισει και πιο ψηλα μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Connection trigger δεν το βρισκω,ξες σε ποια κατηγορια ειναι?

 

Εχω ενα ακομα thomson λες να βαλω εκεινο.

 

Το ιντερνετ δεν ανεβαινει μονο του μιση ωρα περιμενα και τπτ,το εκανα ρεμπουτ το ρουτερ και παλι μετα απο πεντε λεπτα ξαναεπεσε,ξανα ρεμπουτ χθες το βραδυ και κααπως σταθεροποιηθηκε.

 

Οταν πεφτει το ιντερνετ φταιει η εταιρια ή το ρουτερ?

 

Αποστολή από το Sony Xperia Sole με τη χρήση Insomnia App

 

Connection trigger δεν το βρισκω,ξες σε ποια κατηγορια ειναι?

 

Εχω ενα ακομα thomson λες να βαλω εκεινο.

 

Το ιντερνετ δεν ανεβαινει μονο του μιση ωρα περιμενα και τπτ,το εκανα ρεμπουτ το ρουτερ και παλι μετα απο πεντε λεπτα ξαναεπεσε,ξανα ρεμπουτ χθες το βραδυ και κααπως σταθεροποιηθηκε.

 

Οταν πεφτει το ιντερνετ φταιει η εταιρια ή το ρουτερ?

 

Αποστολή από το Sony Xperia Sole με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις thomson εννοειται βαλε εκεινο.αν ειναι v7 δες καιγια firmware update.δες ποιο firmware εχει.

οταν πεφτει το ιντερνετ κατι φταιει με την γραμμη.οταν βαλεις το Thomson γραψε μας τα χαρακτηριστικα της γραμμης μεσα απο το Thomson.επισης σε ολα τα τηλεφωνα θελει φιλτρο οπως και αν εχεις συναγερμο θελει παλι φιλτρο.

για το trigger

http://www.forthnetgroup.gr/Article.aspx?a_id=4028

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το ρουτερ(πιο ρουτερ το σπιτι)ειναι του αδερφου μου και δεν θελει να το αλλαξει(δεν παω να του λεω πιο καλο πιο γρηγορο αγυριστο κεφαλι).το connection trigger ηταν on,ακομα μεχρι τωρα ανοιχτο ειναι οταν θα ξαναπεσει θα δω σε ποση ωρα θα ανεβει και θα σου πω,ευχαριστω και για τις γρηγορες απαντησεις!!

 

φιλτρο εχω και στο thomson και σε αυτο γιατι μας το ειχαν πει πως θα ειχε παρασιτα το τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το ρουτερ(πιο ρουτερ το σπιτι)ειναι του αδερφου μου και δεν θελει να το αλλαξει(δεν παω να του λεω πιο καλο πιο γρηγορο αγυριστο κεφαλι).το connection trigger ηταν on,ακομα μεχρι τωρα ανοιχτο ειναι οταν θα ξαναπεσει θα δω σε ποση ωρα θα ανεβει και θα σου πω,ευχαριστω και για τις γρηγορες απαντησεις!!

φιλτρο εχω και στο thomson και σε αυτο γιατι μας το ειχαν πει πως θα ειχε παρασιτα το τηλεφωνο.

καταρχην εχω δει περιπτωσεις που το Thomson συγχρονιζε μεχρι και 3 mbit παραπανω απο το huawei.και ο αδερφος σου δεν μπορει να καταλαβει τα αυτονοητα?δεν καταλαβενει οτι ειναι κλασεις ανωτερω το thomson.καταρχην το huawei εχει μια ethernet Μονο και φαινεται οτι ειναι ενα κομματι πλαστικο.στο ρουτερ βαζεις splitter μονο αν εχει και τηλεφωνο.δεν βαζεις φιλτρο.φιλτρο μονο στα τηλεφωνα.αν το router το εχεις μονο του τοτε εκει δεν βαζεις τιποτα και απλα φιλτρα στα τηλεφωνα.ας δοκιμασει ο αδερφος σου για μια ημερα το thomson και μετα να κρινει τι ειναι καλυτερο.σιγουρα δεν παιζει να εχει disconnects η και να εχει θα συνδεεται κανονικα.αγυριστο κεφαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

υπαρχει και νεο firmware για το Huawei αλλα και παλι δεν νομιζω να φτασει το Thomson Οχι μονο σε ταχυτητα αλλα γενικοτερα σε επιδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...