Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ SCREEN CAPTURE (Replay video capture)


fay259

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

Χρησιμοποιούσα χρόνια τώρα το REPLAY VIDEO CAPTURE 3 για να γράφω σε βίντεο την οθόνη,και συγκεκριμένα "κέντραρα" και έγραφα με αυτό τον τρόπο διαφορα βίντεο που δεν μπορούσα να κατεβάσω με αλλιώς...

Στα ΧΡ δεν είχα πρόβλημα...Τώρα που έχω windows 7 και εγκατέστησα την πιο τελευταία έκδοσή του προγράμματος,την 6,όταν το ανοίγω που εμφανίζει αυτό το μήνυμα:

Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΕ WINDOWS 7 BASIC..ΤΟ ΤΡΕΧΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΟΠΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.."

 

http://applian.com/replay-video-capture/support/user_guide6.php

 

Το πρόγραμμα λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ απλά αλλάζουν τα χρώματα σε όλη την κάτω μπάρα,εκεί που είναι η ώρα,κλπ..Οταν γράψω κάτι και κλείσω το πρόγραμμα,μετά τα χρώματα επανέρχονται...

Πάνω σε αυτό,ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η διαδικασία αλλαγής χρωμάτων επηρεάζει τον υπολογιστή...Υπάρχει πιθανότητα να χαλάσει κάτι?Να ξερω ωστε αν είναι να το βγάλω...

Επίσης,για την δουλειά αυτή,(screen capture βίντεο) έχετε να προτείνετε κάποιο αντίστοιχο άλλο πρόγραμμα?Μου χαν πει το camptasia,ειναι καλό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση!!Είναι "βαρύ" πρόγραμμα??Με i5 επεξεργαστή που έχω θα ναι οκ ή θέλει μεγαλύτερο πχ i7??

Σχετικά με το μήνυμα που μου βγάζει το τρέχον πρόγραμμα περί αλλαγής συνδιασμού χρωμάτων,υπάρχει πρόβλημα/κινδυνος να μου χαλάσει τον υπολογιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...