Προς το περιεχόμενο

wind doubleplay + Samsung tv εώς -600€


achillevs72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα publichttp://www.public.gr...-tv-wind-promo/

-150€ για 32"-40", νεα προσφορα εως -250€

-300€ για 46"-55" νεα προσφορα εως -600€

 

για καθε νεα συνδεση στο wind double play

 

Διορθωση μετα τα σχολια φιλων. Η προσφορα των μοντελων ειναι κλιμακουμενη αναλογα με την αξια του μοντελου.

πχ 40ES6100 -> 599€

46ES6100 -> 763€

για ακριβεις πληροφοριες στα καταστηματα.

Επεξ/σία από achillevs72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλοϊκή ερώτηση: τι σχέση ένα προϊόν τηλεπικοινωνίας με ένα προϊόν ήχου/εικόνας;

 

δηλαδή θα επιλέξω την wind (ή την όποια wind) γιατί μου παρέχει καλές/φτηνές υπηρεσίες που τις χρειάζομαι και θα τις χρησιμοποιώ για ένα μεγάλο διάστημα ή δεν θα με νοιάξει αυτό αλλά θα την προτιμήσω για να πάρω φτηνότερα τηλεόραση; (αύριο μπορεί να δίνουν μίξερ ή αποχυμωτές)

 

φαντάζομαι ότι ένα πολύ μικρό ποσοστό ανθρώπων που σκέφτονται να πάνε στην wind και ταυτόχρονα ψάχνουν για συγκεκριμένο τύπο τηλεόρασης θα δει κέρδος. για τους υπόλοιπους φαντάζει αστείο (για μένα τουλάχιστον)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα βεβαιως απευθυνεται σε οσους σκεφτονται να κανουν νεα συνδεση(ή ανανεωση) ιντερνετ+σταθερο και ταυτοχρονα σκεφτονται να αγορασουν και μια νεα τβ.

Η προσφορα νομιζω ισχυει μεχρι τελους του χρονου.

Σκεφτητε μονο ποσα συμβολαια λιγουν την περιοδο των γιορτων, γιατι συνηθως τοτε κανουμε οι περισσοτεροι τα 12μηνα συμβολαια, μιας και οι εταιριες, ολες, τοτε κανουν πολυ καλες προσφορες.(δεν ειναι ψεματα οτι και ξεστοκαρουν εν οψη νεων μοντελων).

 

Η προταση μου ειναι λοιπον γι'αυτους που ψαχνουν και τα 2 εν οψη εορτων, μπορουν να εχουν μια καλη εκπτωση.

 

Και χειροτερη αγορα ειναι να παρεις 1 προιον ακομα και στη μιση τιμη οταν ουσιαστικα δεν το χρειαζεσαι.(παθων)

 

Πολλοι θα κανουν ενστασεις για τις υπηρεσιες ιντερνετ που προσφερει η wind, αλλα εγω προσωπικα που αλλαξα 3-4 παροχους (σε 3 διαφορετικες διευθυνσεις) δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. και δεν δισταζω να αλλαξω παροχο αν με συμφαιρει οικονομικα.

 

Προσωπικα το double play που εχω ληγει τα χριστουγεννα, εν τω μεταξυ ψαχνομαι για μια οικονομικη 3Δ απο το καλοκαιρι -

αν μπορουσα να τα συνδιασω δεν θα μου επεφτε ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλοϊκή ερώτηση: τι σχέση ένα προϊόν τηλεπικοινωνίας με ένα προϊόν ήχου/εικόνας;

 

δηλαδή θα επιλέξω την wind (ή την όποια wind) γιατί μου παρέχει καλές/φτηνές υπηρεσίες που τις χρειάζομαι και θα τις χρησιμοποιώ για ένα μεγάλο διάστημα ή δεν θα με νοιάξει αυτό αλλά θα την προτιμήσω για να πάρω φτηνότερα τηλεόραση; (αύριο μπορεί να δίνουν μίξερ ή αποχυμωτές)

 

φαντάζομαι ότι ένα πολύ μικρό ποσοστό ανθρώπων που σκέφτονται να πάνε στην wind και ταυτόχρονα ψάχνουν για συγκεκριμένο τύπο τηλεόρασης θα δει κέρδος. για τους υπόλοιπους φαντάζει αστείο (για μένα τουλάχιστον)

 

Η σχεση που ψαχνεις ειναι η νεα συνεργασια wind και public, αρα το public πουλαει και τηλεορασεις και τηλεπικοινωνιακες συνδεσεις πλεον. ΕΙναι μια κινηση promotion. Οποιος θελει παιρνει ειτε το χρειαζεται ειτε δεν το χρειαζεται. Οποτε καποιος μπορει να παει στη wind αντι για καποιον αλλο εναλλακτικο φορεα που για αυτον θα ηταν το ενα και το αυτο. Αλλος μπορει να θελει να παρει τηλεοραση και να μην τον πειραξει να αλλαξει φορεα. Αλλος μπορει να μη χρειαζεται τηλεοραση αλλα επειδη μπορει να παρει μια που θεωρει καλυτερη να κανει ενα περιττό έξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, επειδή με ενδιαφέρει η αγορά Samsung Smart TV το επόμενο χρονικό διάστημα, αν κάποιος θελήσει να κάνει συνδεση Wind στα Public χωρίς να θέλει να κάνει χρήση της προσφοράς, ας μου πει. Δε θα με χάλαγε μια έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο WIND+Public, εχω δει και σε αλλες μεγαλες αλυσιδες πλεον το "κολπο" με την αξιοποιηση επιδοτησης απο εταιριες σταθερης/κινητης τωρα τελευταια, δεν ειναι μονο η wind και δεν ειναι μονο τα public... φυσικα κατι αντιστοιχο γινεται στο εξωτερικο εδω και πολυ καιρο αλλα παντα με απειρως μεγαλυτερες επιδοτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφορά για πολύ λίγους, αν κάνεις online αίτηση για double play έχεις όφελος από 60 ως 120 ευρώ το χρόνο,

 

Οταν ρωτησα σε καταστημα της wind (λεωφορος Πεντελης) για double play μου εδωσαν τις τιμες προσφορας που βρισκω και στο ιντερνετ, και ακομα, πακετα που δεν βρισκω στο ιντερνετ. πχ μου εδιναν το double play s με 15,17 €, και προαιρετικα +2€ για 200'(νομιζω) εθνικες κλησεις.

Πιστευω οτι αυτες τις τιμες και πακετα μπορεις να τις βρεις και στα Public.

 

Η προσφορα εχει βελτιωθει και φτανει εως -600€.

Ισως να παιζει ρολο και τι πακετο θα επιλεξεις S,M ή L και η αξια της TV.

Επεξ/σία από achillevs72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 40αρα es6100 βγαινει στα 499€

η 46αρα es6100 στα 589€

υπαρχουν πολλα μοντελα στην προσφορα

 

η αρχικη προσφορα εχει βελτιωθει και φτανει εως -600€.

εγινε επεξεργασια του κειμενου στις 8/11 (κοκκινα γραμματα)

Φιλε μου λυπαμαι αλλα οχι απλα δεν εχει βελτιωθει η προσφορα, εχει μαλλον χαλασει για τα καλα! Οι δυο τηλεορασεις που αναφερεις εχουν 50 και 100 ευρω εκπτωση αντιστοιχα και αντι για 499 και 589 βγαινουν 599 και 763 ευρω!! Μακαρι να ειχαν 250 και 600 οπως διαφημιζει η νεα προσφορα αλλα αυτα θα τα δεις μονο σε κανα μοντελο ES8000 κλπ...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

η 46αρα es6100 στα 589€

 

Οπως τα λεει ο giorginho, μολις 100 ευρω φτηνοτερα η 46αρα, απο 863 στα 763 και οχι 589 που αναφερεις:

 

100-euro-discount.jpg

 

Ειδαν δηλαδη οτι για καποια φτηνα μοντελα ισως και να εβγαιναν πιο καλες απο οσο ειχαν προχειρα σχεδιασει για τον πελατη οι τιμες, οποτε εβαλαν "πλαφον" με κλιμακουμενη μειωση ωστε να ειναι κοντα στο 10% και οχι κατι αξιο λογου οπως πριν επεμβουν. Αν μαλιστα υπολογισουμε και την τιμη του 12μηνου την οποια επισης θα πληρωσει ο πελατης, η εκπτωση φτανει σε μονοψηφιο αριθμο πολυ κατω του 10...

Επομενως εγινε πολυ χειροτερη για τις γηινες περιπτωσεις η προσφορα και οχι καλυτερη, αν θες το διευκρινιζεις στο πρωτο ποστ, γιατι ειναι παραπλανητικο και θυμιζει/μοιαζει με διαφημιση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μαλλον θελει παλι αλλαγη ο τιτλος εξατιας του ΜΠΑΚΑΛΙΚΟΥ...

http://www.insomnia....k/#entry5066487

 

landing_pageF_01.jpg

landing_pageF_02.jpglanding_pageF_03.jpg

700-euro-discount.jpg

(και οταν ανοιγει...

 

Τιμή Συσκευής

(χωρίς επιδότηση)

3.999,00 €

 

1.0 Σε ενδιαφέρει:

doubleplay.png

Περιγραφή ΧρεώσειςΚλήσεων ADSLInternet Wi-Firouter ΜηνιαίοΠάγιο Τιμή Συσκευήςμε επιδότηση

ΕπίλεξεΠρόγραμμα

WIND Double Play S

Σταθερή τηλεφωνία με χαμηλές χρεώσεις

Απεριόριστο έως 24 Mbps/1Mbps Δωρεάν 15.17 € 3.699,00 €

 

WIND Double Play S

Σταθερή τηλεφωνία με χαμηλές χρεώσεις

Απεριόριστο έως 24 Mbps/1Mbps Δωρεάν 15.17 € 3.699,00 €

 

WIND Double Play S

Σταθερή τηλεφωνία με χαμηλές χρεώσεις

Απεριόριστο έως 24 Mbps/1Mbps Δωρεάν 15.17 € 3.699,00 €

...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...