Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή στο pc από την camera


s2117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,έχω την Sony dcr=hc17e

και θέλω να περάσω το βίντεο που έχω τραβήξει στο πισί.

Με ποιον τρόπο μπορώ να το κάνω?Τη συνδέω με usb,αλλά δε βρίσκω κάποιο τρόπο να το περάσω στο πισί το βίντεο.Είναι θέμα λογισμικού, ή πρέπει να αγοράσω κάποιο εξάρτημα-πχ κάρτα firewire- για να το κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μηχανή είναι της εποχής των αρχών του 2000 και η μεταφορά του βίντεο πρέπει να γίνεται με καλώδιο firewire.

Στις υποδοχές αναφέρει "έξοδος βίντεο" χωρίς, όμως, να περιγράφει το βύσμα.

Εάν, λοιπόν, έχει βύσμα firewire, και προφανώς το mini στη μηχανή, σου χρειάζεται ένα καλώδιο που να έχει στη μία άκρη βύσμα miniκαι στην άλλη κανονικό για το pc. Πρέπει, βέβαια, να έχεις κάρτα με βύσμα firewire στο pc για να γίνει η μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωδιάκια που είναι από firewire σε usb, θα μου κάνουν τη δουλειά ή τσάμπα θα το πάρω?

Δεν έχω κάρτα firewire στο πισί και δυστυχώς όσες έχω βρει,δεν κάνουν για 64μπιτα windows :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλησπέρα, είχα πάρει και εγώ ένα καλώδιο από usb σε firewire και ήταν μάπα. Νομίζω ότι δεν παίζει ρολο άμα είναι 32b ή 64b τα windows αλλα πάλι δεν είμαι και σίγουρος. Εγώ συγκεκριμένα είχα πάρει αυτόν ακριβώς το controller http://www.cosmodata.gr/product/2734/ αλλα όχι από αυτό το κατάστημα, μαζί με ένα καλώδιο firewire και έκανα την δουλειά μου μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

Τελικά, μόλις ανακάλυψα ότι το λαπτοπ έχει firewire θύρα οπότε θα δοκιμάσω από κει..

Συνδέω την κάμερα,και μετά τι κάνω για να κάων capture?

Θέλω ειδικό λογισμικό?Ο windows media player δε δείχνει κατι ενώ εχω βαλει την καμερα να παιζει το βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν χρειάζεται κάποιο λογισμικό. Aμα θυμάμαι καλά μόλις συνδέσεις την κάμερα θα πετάξουν παραθυράκι τα windows(για windows 7 λέω), και θα αρχίζει να παίζει η κάμερα το βίντεο και θα γίνετε ταυτόχρονα η εγγραφη στο pc.

 

EDIT: Θέλει πολύ χώρο στον δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά,για όποιον έχει παρόμοιο θέμα,να κατεβάσει το windows movie maker 6.0 που κάνει τη δουλειά.

Στο δικό μου πισί τουλάχιστον, τα windows 7 δεν έκαναν τίποτα μόνα τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...