Προς το περιεχόμενο

Επισκευή iphone 4


Arch11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει χαλάσει η πίσω κάμερα του iphone 4, τα δείχνει θολά, ίσως θέλει αλλαγή η κάμερα ίσως φταίει το τζαμάκι του μπροστά. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης. Σε όλα τα service ισχυρίζονται οτί έχουν αυθεντικά ανταλλακτικά (oem) αλλά πόσο εφικτό είναι αυτό όταν η ίδια η apple δεν πουλάει ανταλλακτικά;

 

 

Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί οσο το δυνατόν πιο αξιόπιστο για να κάνω την δουλειά μου; :wacko:

 

 

p.s. επίσης αν μπορω να φτιάξω τα ακουστικά του, η τελοσπάντων αν μπορώ να βρω πιο φθηνα που να ταιριάζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζί δεν ξέρω να σου πω αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως κανένα μα κανένα μαγαζί δεν έχει αυθεντικά ανταλλακτικά γιατί όπως είπες και μόνος σου η Apple δεν πουλάει... Για να είναι αυθεντικά πρέπει να έχουν βγει από άλλο κινητό πράγμα που τα κάνει μεταχειρισμένα... Ακουστικά είχα πάρει παλιότερα κάτι μαύρα από το Multirama με 20 ευρώ και πραγματικά τα έσπαγαν... Δεν θυμάμαι μάρκα αλλά ήταν in ear...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζί δεν ξέρω να σου πω αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως κανένα μα κανένα μαγαζί δεν έχει αυθεντικά ανταλλακτικά γιατί όπως είπες και μόνος σου η Apple δεν πουλάει... Για να είναι αυθεντικά πρέπει να έχουν βγει από άλλο κινητό πράγμα που τα κάνει μεταχειρισμένα... Ακουστικά είχα πάρει παλιότερα κάτι μαύρα από το Multirama με 20 ευρώ και πραγματικά τα έσπαγαν... Δεν θυμάμαι μάρκα αλλά ήταν in ear...

 

Αυτό που έχω απορία είναι η imitasion κάμερα που βάζουν είναι των ίδιων χαρακτηριστικών;έχουν την ιδια απόδοση σε video και εικόνα;

Όσο για τα ακουστικά που λες,αυτά που πήρες είχαν και controler για τον ήχο και τις κλήσεις όπως τα αυθεντικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν αυθεντικά ανταλλακτικά. Υπάρχουν όμως ποιότητες.

Βλέπεις κάποια γρατζουνιά στο πίσω κάλυμμα όπου είναι η κάμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω απορία είναι η imitasion κάμερα που βάζουν είναι των ίδιων χαρακτηριστικών;έχουν την ιδια απόδοση σε video και εικόνα;

Όσο για τα ακουστικά που λες,αυτά που πήρες είχαν και controler για τον ήχο και τις κλήσεις όπως τα αυθεντικά;

Ναι είχε και controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν αυθεντικά ανταλλακτικά. Υπάρχουν όμως ποιότητες.

Βλέπεις κάποια γρατζουνιά στο πίσω κάλυμμα όπου είναι η κάμερα;

 

Φαινεται να εχει αλοιωσεις εκει σαν πολλες ευθειες σαν γρατσουνιες εννοω, που τις νιωθεις κ με την επαφη,δεν ειμαι κ 100% σιγουρος ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε γίνε μέλος στο site iphonehellas.gr και μίλησε με έναν από τους τεχνικούς pantsos ή batjump... Είναι πολύ φθηνότεροι και πάρα πολύ καλύτεροι στην δουλειά τους... Αυτό μπορείς να το καταλάβεις από τους εκατοντάδες χρήστες που έχου στείλει τα κινητά τους σε αυτούς... Από κάτι service σαν αυτό που πόσταρες έχουν γίνει κούλα που ούτε καν μπορείς να φανταστείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...