Προς το περιεχόμενο

VEDIA X6 INTERNET TABLET 7''


javadoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ας μας πουνε οι γνωστες του αντικειμενου αν αξιζει την τιμη του.

εγω θελω μια ταμπλετα να την περνω στην δουλεια να μπενω μονο ιντερνετ και κανα παιχνιδακι να περναει η ωρα. τιποτα παραπανω.

αν αξιζει το εν λωγο ταμπλετ ισως το τσιμπησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινέζικο είναι σίγουρα ... το ότι γράφει Επεξεργαστης: Realtek RTL8188CUS στο 1 GHz σημαίνει οτι ούτε αυτοί ξέρουν τι έχει γιατί πολύ απλά Επεξεργαστης: Realtek RTL8188CUS δεν υπάρχει realtek

αν συνδυάσεις τα παραπάνω με το καταπληκτικό service του eshop θα έλεγα να προσπεράσετε

 

Edit από τις φωτογραφίες (αν είναι αυτό ) φαίνεται να εχει τον Α13 πιθανότατα, επομένως generic κινέζικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είναι Realtek ο CPU. Το RTL8188CUS είναι chip για wlan. Με λίγο ψάξιμο που έκανα, φαίνεται οτι είναι rebrand κάποιου τάμπλετ της Link.png Site: http://www.goclever.com . Δεν μπόρεσα να βρώ ποιο μοντέλο είναι ακριβώς.

Αν έχει A13 τότε κάτι λέει για τα βασικά (surfing και γενικότερο χαζολογημα :) ). Μπορεί να'μαι λάθος, αλλά η μπαταρία του μου φαίνεται λίγο μικρή (συνήθως τέτοια τάμπλετ με a10, a13 cpu έχουν ~3000-3200 mAh).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γνωρίζει κάποιος αν τέτοια tablet συνδέονται με Google Play γιατί κάπου είχα δει ότι δεν μπορούν να συνδεθούν? (δεν έχουν το app μάλλον, δεν ξέρω γιατί)

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικά ή το έχει αγοράσει και μπορεί να πει δυο λόγια (για οθόνη, ταχύτητα, μπαταρία), θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω δει την εν λογω ταμπλετα και θα ηθελα να την αγορασω αλλα δεν βρηκα και πολλες πληροφοριες για το συγκεκριμενο στο ιντερνετ παρα μονο ενα βιντεο απο το μοντελο Χ7 ομως οχι το Χ6 που ο τυπος παιζει στην ταμπλετα ενα παιχνιδι του play στορ

οποτε μαλλον μπορει να συνδεθει....Για δειτε.....

 

http://www.youtube.com/watch?v=uQV8JSEuTPc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα παραγγείλει εγώ, μόλις το παρέλαβα. Είναι η πρώτη μου συσκευή Android, οπότε μάλλον δεν μπορώ να πω και πολλά. Όλα είναι όπως τα περιγράφει το e-shop (εκτός από τον cpu, που αυτό που γράφουν είναι η κάρτα wifi, ο κανονικός είναι αυτός που λέει στο λινκ του docpanos).

Στο Google Play συνδέεται κανονικά, σε απλή χρήση που έκανα (browsing, youtube, angry birds) φαίνεται smooth, δεν διακρίνω κάποιο κόλλημα.

Στο παραπάνω review "θάβουν" την οθόνη του νομίζω, τι να πω, δεν έχω εμπειρία από αυτά, κανονική μου φαίνεται.

 

Μάλλον τα λέω λίγο αργά, μιας που τα 139 ευρώ που έχει πλέον δεν ξέρω κατά πόσο τα αξίζει, αλλά ποτέ δεν αποκλείεται να ξαναβάλουν το ίδιο σε crazy sunday (το συνηθίζει το e-shop να βάζει συχνά ίδιες προσφορές).

 

edit: Ξαναμπήκε προσφορά στο e-shop στα 89 ευρώ.

Επεξ/σία από tolis_01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...