Προς το περιεχόμενο

low cost tablet for... mom!


polaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά, έχω ένα ipad για μένα αλλά από την ημέρα που το πήρα το έχει καβατζώσει για τα καλά η κατα τα άλλα πολυαγαπημένη μανούλα...

 

Επειδή λοιπόν βαρέθηκα κάθε φορά που το παίρνω πίσω να μπαίνω στο safari και να βλέπω τελευταία searches "ομιλία Πατέρα Νικόλαου περί απομάκρυνσης της κοινωνίας από το δρόμο του θεού", "βότανα για χαλάρωση και ευεξία" και διάφορα άλλα τέτοια άσχετα.... αποφάσισα να της πάρω κάποιο φθηνό tabletάκι ώστε να κάνει τη δουλειά της... και εγώ τη δική μου!!!!!!

 

 

Θυμάμαι στο Goldendeals ή στο Groupon είχα βρει κάτι φθηνό androidές παλιότερα αλλά βιαστικά που κοίταξα δεν βρήκα κάτι, και μπήκα soby να δω γενικά τα dealάδικα τί έχουν. Βρήκα λοιπόν αυτό http://www.deΧΧΧΧall.gr/team.php?id=813 το οποίο στην 7 inch έκδοση μου ακούγεται πολύ νορμάλ στα 95€.

 

Από σύντομο search όμως δεν βρίσκω και πολλές πληροφορίες, το γνωρίζει κανείς? Οκ κινεζιά είναι, αλλά θα την κάνει τη δουλειά του? Android 4 με 1Ghz cpu θα την παλεύει?

 

Να ενημερώσω ότι λόγω ακύρωσης παλαιότερων κουπονιών έχω ένα υπόλοιπο 49€ στο συγκεκριμένο dealάδικο εδω και κανένα τρίμηνο.. οπότε ουσιαστικά μου βγαίνει 46€..

 

Το συγκεκριμένο πάντως στο skroutz δεν μου βγάζει τίποτα με slate...

 

 

edit: έβγαλα το link και πείραξα το URL για να μην θεωρηθεί direct link, παραθέτω τα στοιχεία παρακάτω να με βοηθήσετε έτσι!

 

Ένα tablet Blade Slate 7" με Android 4.0 και επεξεργαστή 1 GHz

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά:

  • Τύπος: Tablet PC
  • Function Comb: 3D Game,G-Sensor,1080P
  • Τύπος Επεξεργαστή: infotm x200 1Ghz
  • Λειτουργικό σύστημα: Android 4.0
  • Συχνότητα Επεξεργαστή: 1GHz & 1.2 GHz αντίστοιχα
  • Μνήμη: RAM 512MB & 1 GB αντίστοιχα
  • Σκληρός Δίσκος: 4GB & 16 GB αντίστοιχα
  • Ηχεία: 8 / 2W
  • Εσωτερικό Μικρόφωνο
  • Reset: Υποστηρίζεται
  • Υποστήριξη: 3D Game, G-Sensor, 1080P
  • Ανάλυση Οθόνης: 800x480p
  • Διάσταση Οθόνης: 7 inch & 10 inch αντίστοιχα
  • Camera: Υποστηρίζεται(3 Mpixels)
  • 3G Support (External 3G)
  • WiFi IEEE 802.11b/g
  • IN/OUT Equipment: 3.5mm Headset in
  • USB: 1x MINI 5PIN USB PORT
  • DC-IN: 5V 2.5A
  • Τύπος κάρτας Μνήμης: TF 16GB
  • Τύπος Μπαταρίας: 1800mAh/3.7V
  • Adapter DC 5V 2.5A
  • 2 Χρώματα: Μαύρο και Λευκό

Στη συσκευασία επίσης περιλαμβάνονται:

  • Adapter Manual Adapter box or USB
  • Tablet PC Size 203 x 125 x 14mm 0.4kg
  • Full Packaged Size 230 x 167 x 80mm 0.8kg
  • MSN, SKYPE, GTALK

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι μεγαλύτεροι άνθρωποι που δεν είναι εξοικειωμένοι με την τεχνολογία δίνουν μεγάλη σημασία στη συνήθεια. Σκέψου την περίπτωση και να δώσεις λεφτά και να μην της αρέσει. Εφόσον έμαθε με ipad θα σου πρότεινα να βρεις κάποιο μεταχειρισμένο ipad. Αυτό που θα την ενδιαφέρει (κρίνοντας από παρόμοιες περιπτώσεις) είναι η οθόνη και το λειτουργικό (να γίνονται όλα ακριβώς όπως τα ξέρει).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο φίλε μου, απλά δυστυχώς δεν είναι καιρός για έξοδα και τα ipad ακόμα και το 1 ξεκινάνε απτα 250 περίπου!

Σε συνδιασμό με τα 49 που έχω υπόλοιπο απτο deals4all, μου βγαίνει πολύ καλή η τιμή..

 

Εξάλλου η μάνα μου στην κυριολεξία το μόνο που κάνει είναι browsing.. Οπότε νομίζω θέμα χρόνου να το μάθει!

 

Αν θες ρίξε και μια μάτια στο www.sunsky-online.com κινεζικό φθηνό άλλα μην περιμένεις να είναι ipad

 

Ενδιαφέρον μεν αλλά φοβάμαι τελωνεία!

Anyways θα δούμε... :)

 

Προφανώς δεν το γνωρίζει κανένας το συγκεκριμένο, αλλά έχει κάποιος εμπειρία με android 4 και 1ghz cpu? Πάει καθόλου ή σέρνεται, αυτό είναι το κυριότερο, τα υπόλοιπα (πχ ποιο θα ειναι και απο που θα το πάρουμε) θα τα βρούμε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...