Προς το περιεχόμενο

Με πηγαν στο τρελοκομείο χωρίς τη θέληση μου..


oallosmoueautos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικα να πω στον midi , οτι μαλλον σε πανε με χειροπεδες κλπ γιατι προφανως τα οργανα δεν ξερουν αν εισαι οντως καποιος σαλεμενος ή οχι.Σκεψου να ηταν κανας τρελος και να βγαζε καμμια καραμπινα και να τους θρηνουσαμε ολους.

 

@oallosmoueautos

 

Απο την μια λες δεν θες να μιλας αλλο για αυτα που συνεβησαν σε εσενα εκει μεσα και απο την αλλη φτιαχνεις "νημα" για το θεμα αυτο.Λιγο ακυρο ακουγεται.Τι θες απο μας?

 

Στα ψυχιατρεια δεν πανε μονο οι τρελαρες .Υπαρχουν ενα καρο ψυχικες ασθενειες , αλλες σοβαρες , αλλες ηπιες...επικινδυνες ή μη.

Πολλοι επιστημονικα αποδεδειγμενοι ψυχικα διαταραγμενοι ειναι εξω και ακολουθουν θεραπεια , κυριως με χαπια.

 

Τελος απο το υφος που γραφεις..παλι δειχνεις οτι δεν μπορεις να ελεγξεις τα νευρα σου.

Δεν μας λες στις 2 περιπτωσεις που υποψιαζεσαι , σε τι βαθμο διενεξη υπηρξε με τους "αντιδικους".

Δεν μπορει να του πες μια παναγια και να του ριξες ενα φαρμακερο βλεμμα και ο αλλος να κανε καταγγελια για ψυχικη εξεταση.

 

 

ΥΓ:με τετοιο nickname παντως , το τραβαει ο οργανισμος σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα, πες τι έκανες...μολόγα τα.

 

Με τον πρωην συνεταιρο μου βριστηκαμε πολυ και απειληθηκαμε λεκτικως.. Σε καμια περιπτωση δεν κινηθηκα απειλητικα εναντιον του να τον χτυπησω και δεν ειναι και του επιπεδου μου αυτα.. Δεν ειμαι φορτηγατζής της λαχαναγοράς ουτε κανας χρυσαυγίτης.. Καλα τωρα που το θυμάμαι έφαγε και μια ξώφαλτση φτυσιά.. δεν τον πέτυχε ομως..

 

Με τον συγγενή μου τα ίδια και χειρότερα αλλα τωρα που το φερνω στο νου μου το περιστατικο είχε πεί και σε καποιο στιγμιοτυπο οτι εχω χασει το μυαλο μου και πρεπει να με δει γιατρός επειγοντως.. Με αυτος σήκωσα και ενα κούτσουρο να του το φέρω στο κεφάλι αλλα φυσικα δεν το έκανα.. απλως τον φοβέριξα..

 

Ενταξει.. σου λέω εγω παω στην αστυνομια.. στην εισαγγελεία.. το βρίσκουμε το πουλάκι.. Αποζημείωση θα παρω τίποτε?

Αξίζει να ασχοληθω?

Γιατι αν πέφτει σαν κατηγορία στα μικροαδικήματα πχ εξύβριση και απειλη τοτε απλως θα επιμηκύνω κατα πολύ την ταλαιπωρία που τραβηξα με το να τα φέρνω στο μυαλο μου ξανά και ξανα.. Για αυτο ανοιξα και το θέμα..

Ασε που οι δικηγόροι θέλουν και αμοιβη τωρα με την ωρα και κοιτανε να στα παρουν απο παντου..

 

Ο γιατρος παντως που με ειχε αναλαβει ελεγε και ξαναλεγε οτι εχει ευθυνη για μενα.. Οποτε σκεφτομαι και γω.. με εκανε πειραματόζωο για να ειναι καλυμένος αυτος νομικα... Δε πα να γα σου λέει που θα μπλεξω εγω για σένα.. Δώστου ενα απο ολα τα χάπια που έχουμε ποικιλία και αει στο διάλο..

 

Πάλι καλα που δε μου ζήτησαν να τους πληρώσω και απο πάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τρια σχόλια.

 

Απ'οτι φαίνεται είχες προβλήματα με πολλά άτομα του περιβάλλοντος σου και απ ότι παραδέχεσαι και ο ίδιος ήσουν ευερέθιστος. Επίσης με προβλημάτησε πολύ η πρόταση σου ότι σου ρίχνουν φάρμακο στο φαγητό (ιδέες δηλητηρίασης στην ψυχιατρική). Δε σε κατηγορώ ούτε θέλω να σε βγάλω ψυχασθενή. Απλά μην αγνοείς ότι σου είπαν. Προσπάθησε να δεις μόνος σου αν έχουν δίκιο και που. Πολύ πιθανά τα φάρμακα που σου προτείναν να σε βοηθήσουν, όσο και αν σου φάνηκαν βαριά στην αρχή. Πολλά άτομα εξάλλου περνούν δύσκολες φάσεις τις ζωής τους και χρειάζονται να πάρουν εστω και για βραχέα χρονικά διαστήματα αγωγή. Η διακοπή πάντα με την καθοδήγηση του κατάλληλου ειδικού.

 

Πρόσεξε επίσης γιατι οι παθήσεις των παραθυροειδών μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα στον εγκέφαλο (πολλές φορές απεικονίσιμα μάλιστα) και ευθύνονται για νευρολογικά / ψυχιατρικά προβλήματα. Μην το αφήσεις.

 

Τέλος θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις σε ποια κλινική έγιναν όλα αυτά (σε pm καλύτερα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αλλα αν ο ανθρωπος τελικα δεν ηταν ψυχασθενης, και πηρε ενα καρο φαρμακα, δε μπορει να κανει μηνυση??

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον πρωην συνεταιρο μου βριστηκαμε πολυ και απειληθηκαμε λεκτικως.. Σε καμια περιπτωση δεν κινηθηκα απειλητικα εναντιον του να τον χτυπησω και δεν ειναι και του επιπεδου μου αυτα.. Δεν ειμαι φορτηγατζής της λαχαναγοράς ουτε κανας χρυσαυγίτης.. Καλα τωρα που το θυμάμαι έφαγε και μια ξώφαλτση φτυσιά.. δεν τον πέτυχε ομως..

 

Με τον συγγενή μου τα ίδια και χειρότερα αλλα τωρα που το φερνω στο νου μου το περιστατικο είχε πεί και σε καποιο στιγμιοτυπο οτι εχω χασει το μυαλο μου και πρεπει να με δει γιατρός επειγοντως.. Με αυτος σήκωσα και ενα κούτσουρο να του το φέρω στο κεφάλι αλλα φυσικα δεν το έκανα.. απλως τον φοβέριξα..

 

 

 

Μονο σε μενα μου φαινονται αυτα αντιφατικα ?(που εχω βαλει με εντονα γραμματα)

 

Αν εβγαζα εγω ενα μαχαιρι και το κραδαινα εναντιον σου , θα ηξερες τι προθεση εχω?αν θελω να σε φοβερισω μονο ή αν οντως θελω να κανω κοκορετσι με τα αντερα σου?

 

Ο αλλος που ειδε το κουτσουρο στα χερια σου δεν ξερει τι ηθελες εσυ να κανεις

 

 

Εγω ξαναλεω...μαντευω οτι εχεις προβλημα συγκρατησης νευρων...τσεκαρε το.

 

 

@μαργαριτα : οταν παει καποιος σε νοσοκομειο και κανει 20 εξετασεις μεχρι να βρουν τι προβλημα εχει...θα πρεπε να τους κανει μηνυση ? :)

Ισως τα φαρμακα που του δωσαν να ειναι τα κλασικα που δινουν ......χειροτερα δεν γινεσαι δηλ απο οτι εισαι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως δεν με έχουν μαζέψει ποτέ, οπότε δεν πρέπει να ισχύει οτι σου κάνουν γραπτή καταγγελία και σε μαζεύουν. αν ηταν έτσι τόσες φορές που έβρισα,χτύπησα,πέταξα αντικείμενα σε διαφόρους, μεταξύ αυτών και γείτονες, θα έπρεπε να με έχουν κλείσει στο τρελάδικο.

πάντως η ουσία ειναι να έχεις λόγο που θα αντιδράσεις έτσι , αν δεν έχεις τότε ναι, θεώρησε τρελός.

σχετικά με τα χάπια που σου έδιναν, σε ρώτησαν ποιο πριν αν έχεις αλλεργίες? γιατι αν δεν το έκαναν ειναι εγκληματικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται και μπορεσε καποιος, να "πεισει" εισαγγελεα, κλπ, ωστε να σε παρει η αστυνομια και να σε βαλει μεσα σε ψυχιατρειο και να μεινεις και μια εβδομαδα κιολας χωρις να εχεις την δυνατοτητα να απολογηθεις/δικαιολογηθεις/αποδειξεις οτι δεν εισαι ψυχιατρικα ασθενης, πουθενα!

 

Αν βρω πχ εγω πχ 1-2 αλλους και πουμε στην αστυνομια/εισαγγελεα οτι το ταδε ατομο ειναι για ψυχιατρειο ελεγξτε τον, θα παρουν και θα τον κλεισουν με εισαγγελικη εντολη 6-7 μερες σε ψυχιατρειο εξεταζοντας τον???

Πολυ τραγικα ακουγονται αυτα....

 

Απιστευτα μου φαινονται να μπορουν να συμβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μονο σε μενα μου φαινονται αυτα αντιφατικα ?(που εχω βαλει με εντονα γραμματα)

 

Αν εβγαζα εγω ενα μαχαιρι και το κραδαινα εναντιον σου , θα ηξερες τι προθεση εχω?αν θελω να σε φοβερισω μονο ή αν οντως θελω να κανω κοκορετσι με τα αντερα σου?

 

Ο αλλος που ειδε το κουτσουρο στα χερια σου δεν ξερει τι ηθελες εσυ να κανεις

 

 

Εγω ξαναλεω...μαντευω οτι εχεις προβλημα συγκρατησης νευρων...τσεκαρε το.

 

 

@μαργαριτα : οταν παει καποιος σε νοσοκομειο και κανει 20 εξετασεις μεχρι να βρουν τι προβλημα εχει...θα πρεπε να τους κανει μηνυση ? :)

Ισως τα φαρμακα που του δωσαν να ειναι τα κλασικα που δινουν ......χειροτερα δεν γινεσαι δηλ απο οτι εισαι :)

 

Ε οταν παει σε νοσοκομειο ειναι κατι που ο ιδιος αποφασιζει, και πριν τις εξετασεις ρωτανε...ακομα και στα ιδιωτικα που κανουν κρα για τα λεφτα :P

Δε μπορω να ξερω τι ακριβως εδωσαν, αλλα επειδη κατι διαβασα για παραλυτικα και σταθεροποιητες... και ξερω οτι τα ψυχιατρικα ειναι βαρια, γι αυτο ρωτησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης με προβλημάτησε πολύ η πρόταση σου ότι σου ρίχνουν φάρμακο στο φαγητό (ιδέες δηλητηρίασης στην ψυχιατρική).

 

 

Αυτό ήταν το κυριότερο που στάθηκα κ γω όταν τον διάβαζα.Στο spectrum της παρανοικής ιδεοληψίας δυνητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε οallosmoueautos, η ιστορια που εγραψες φαινεται εξωπραγματικη. Φανταζεσαι αν σε καθε αντιδικια το ενα ή το αλλο μελος ή και τα δυο κανονιζε να παει ο αντιδικος του στο τρελοκομειο?...

 

Ενα μονο μπορω να σκεφτω. Εχεις ιστορικο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ενδιαφέρει το θέμα αλλά από την άλλη πλευρά :-D

 

Ποια είναι η διαδικασία για να κριθεί ότι κάποιος χρήζει ψυχιατρικής εξέτασης και να κληθεί χωρίς την συναίνεσή του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...