Προς το περιεχόμενο

Tablet? Ναι αλλα ποιο?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος να ρωτησω αυτο αλλα:

 

Εχω ενα macbook pro μονο για τις διακοπες μου στην ελλαδα. Το μονο που κανει ειναι να βλεπω ταινιες σε αυτο στο αεροπλανο, και το ιδιο στην ελλαδα (απο εξωτερικο δισκο).

Προφανως και δεν μου χρειαζεται. Θελω να εχω κατι στην ελλαδα για να βαζω να βλεπω πραγματα. Θα μπορουσα να παρω ενα μικρο barebone που απλα θα παιζει οτι video θελω? Ενας media player θα με βολευε? Εχω μεγαλους δισκους και θελω να μπορω να αλλαζω το τι βλεπω ευκολα, fast forward κλπ.

Θα μπορουσα να παρω ενα ipad μιας και εχει μερικα apps που θελω (touchable, lemur) αλλα δεν ειναι τοσο σημαντικα μιας και υπαρχει το touch osc και στο android. Αρα και ενα nexus 10 δεν θα ηταν κακο? Τα χρηματα και για τα 2 υπαρχουν.

Μηπως αν πουλαγα και το macbook να επαιρνα ενα windows 8 pro tablet? Εξωτερικους δισκους παιρνει, παιζει τα παντα, προγραμματα υπαρχουν κλπ.

Τι θα κανατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εκανα σιγουρα το τελευταιο!Θα πουλαγα το macbook pro και θα επερνα ενα windows8 tablet με ivy bridge!

Τουλαχιστων ετσι,θα ειχα και το ταπλετ μου(που υποστηριζει πληρος usb2&3 και ειναι συμβατο με τα ολα τα περιφεριακα) και δε θα στερουμουν καμια απο τις περισσοτερες δυνατοτητες που ειχα στο macbook pro!

Αυτα θα εκανα εγω!

Καποιος αλλος θα κρατουσε το macbook και θα επερνε ενα ταπλετ,αρκετα πιο φτηνο απο τα win8 tablets!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...