Προς το περιεχόμενο

επιλογη e-shop πλατφορμας


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Επειδή τελευταία και πιο παλιά ψαχνόμουν και εγώ,ρίξε και μια ματιά στο tomatocart!

Μεγάλο πλεονέκτημα του, το διαχειριστικό κομμάτι (ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) , και μεγάλο μειονέκτημα οτι δεν έχει πολλά templates και όσα υπάρχουν είναι αρκετά ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελευταία και πιο παλιά ψαχνόμουν και εγώ,ρίξε και μια ματιά στο tomatocart!

Μεγάλο πλεονέκτημα του, το διαχειριστικό κομμάτι (ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) , και μεγάλο μειονέκτημα οτι δεν έχει πολλά templates και όσα υπάρχουν είναι αρκετά ακριβά.

το διαχειριστικο κομματι δεν υπαρχει? κατσε γιατι αυτο εμενα μου ακουγεται αρνητικο,οχι πλεονεκτημα..καντο μου μια πιο λιανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διαχειριστικο κομματι δεν υπαρχει? κατσε γιατι αυτο εμενα μου ακουγεται αρνητικο,οχι πλεονεκτημα..καντο μου μια πιο λιανα..

 

Μάλλον με την εμφατική έννοια την καλή το έχει γράψει (πχ. "πωωωωω πωωωωω, δεν υπάρχει σου λέω !!!) :-)

 

πάντως σχεδόν όλα τα opensource είναι πάνω κάτω τα ίδια με ελάχιστες εξαιρέσεις..

 

Για τσάμπα καλά είναι , αλλά μέχρι εκεί.

 

Πολλά προβλήματα συμβατότητας μεταξύ διαφόρων εκδόσεων,

αχταρμάς ο κώδικας και τα addins (λογικό είναι , τόσοι τύποι συνεισφέρουν σε αυτά),

ρυθμίσεις σε 100 σημεία με διαφορετικές λογικές ανάλογα το κάθε addin,

και μέτρια free addins .

 

Σπάνια θα κάνεις τη δουλειά σου χωρίς να χρειαστεί να αγοράσεις κάποιο commercial addin.

Αν θες και πιστωτικές κάρτες κλπ. και clearance με web service τραπεζών, γάμα τα...

 

Επίσης, στα περισσότερα δεν υπάρχουν import εργαλεία..  Τσούκου τσούκου image - image - κείμενο κείμενο κι άγιος ο θεός.

 

Δεν μπορείς να τα συνδέσεις με backoffice πρακτικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ξεθάβω.. αλλά ήθελα να πω κ γω ενα +1 για prestashop

κατέληξα σ αυτό λόγω ευκολίας στους τρόπους αποστολής και πληρωμής.. (και οχι μόνο)

 

το μόνο ίσως που δε μ αρέσει είναι οτι πολλά που μπορεί να θες τα κάνουν κάποια επι πληρωμή modules και γενικώς το χουν στήσει έτσι ώστε να σε πηγαίνει προς το να αγοράσεις.. αλλά έχει και αρκετά free..

 

αυτές τις μέρες θα γυρίσω και ενα site σε ελληνικά.. το translation που χει το έτοιμο είναι οκ? ή θέλει διορθώσεις..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η default ελληνική μετάφραση που έχω δει στα 1.5.2.0 και 1.5.3.1 δε με ενθουσίασε: αρκετές ανορθόγραφες ή μη τονισμένες λέξεις και αδόκιμα μεταφρασμένες φράσεις. Θέλει polishing σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

nop ocmmerce - απο τα καλυτερα με την προυποθεση οτι θα βουτηξεις σε καποιο σημείο στα βαθια του IIS-MVC

 

Λειτουργει out of the box (εαν το στησεις μπορεις πολυ απλα να βάλεις χεράτα κάποια είδη ) και να ολοκληρώσεις τον κύκλο της πώλησης με επιβεβαίωση email στον πωλητή/αγοραστή ακόμη και χρέωση μέχρι paypal (provided with the fact both seller/buyer have such account) . Ο εξεληνισμός πονάει λίγο - υπάρχουν modules για safe transactions με τράπεζες -πονάει στα mass imports.

Templates πονεμένη ιστορία.

 

All in all μια fair και δοκιμασμένη λύση  που κάνει πολύ περισότερα απο άλλα.(Ακόμη και στην βασική free έκδοση)

 

Κακά τα ψέμματα όμως.Οπως πολύ σωστά είπαν οι προλαλήσαντες ΟΤΙ μα ΟΤΙ και να στήσεις πρέπει να ασχοληθείς με την πλατφόρμα στην οποία θα καθήσει (IIS - PHP κτλ. ) και να ματώσεις για να το καταλάβεις - διότι αργά ή γρήγορα θα πρέπει να το απασφαλματώσεις ή να προσθέσεις λειτουργικότητα...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω στήσει ένα nopCommerce. όλα άψογα και δεν ήθελα κάτι παραπάνω. τη μετάφραση την έκανα εγώ. τα κάνει όλα όπως λες. το πρόβλημα είναι ότι θέλω να κάνω αναβάθμιση και κολλάω στο ότι δε μπορώ να τρέξω update script στη database του παροχέα που φιλοξενεί το eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...