Προς το περιεχόμενο

Interlife ασφαλιστικη


nazlos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε η στιγμη που ληγει η ασφαλεια μου και ψαχνοντας για κατι πιο οικονομικο βρηκα στο http://www.insurancemarket.gr/ ενα φουλ πακετο στα 210e με την interlife ειναι παρα πολυ χαμηλη η τιμη απο την στιγμη που σε αλλες εταιριες το ιδιο πακετο ειναι στα 240ε κ πανω.Ξερετε κατι γι αυτην την εταιρια?την εχετε ξανα ακουσει ή την ειχατε ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Εγώ ήμουν σε αυτή την ασφαλιστική μέχρι πρότινος. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα, μόνο που όταν μια φορά έμεινα, κάνανε περίπου 45 λεπτα για να έρθει ένα Navara για να δει ο μηχανικός αν μπορεί να κάνει κάτι αυτός για να ξεκινήσει το αμάξι, αλλα τελικά χρειάστηκε να έρθει φορτηγό να το μεταφέρει, το οποίο έκανε άλλα τρία τέταρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δινει προσφορα 282/ετος. Ενω ο ασφαλιστης που χω τωρα μου λεει πιο φθηνη για το αμαξι σου 200/6μηνες.

 

 

Ιδια πακετα η μια interlife η αλλη interamerican

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρχουν και καμμια 40αρια ακομη(μερικες δουλευουν σαν παροχη υπηρεσιων θυγατρικων εξωτερικου) αν ψαχνεις οικονομικη..

http://www.eaee.gr/eaee_members/default.aspx

http://www.eaee.gr/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=248&Itemid=243&lang=elαυτες συμμετεχουν σε φιλικο διακανονισμο=αν τρακαρεις παιρνεις λεφτα απο ασφαλιστικη σου.(αρα πιο γρηγορα)

μεσα στα παραπανω υπαρχουν 2-3 πρακτορεια που χουν δικες τους τιμες+ automarin,brokins,grand,megabrokers ktl..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι σε διλλημα να γλιτωσω το χρονο 120€ αλλα θα τα χαλασω με τον ασφαλιστη ή να την κανω μεσω ίντερνετ απροσωπα και να τρεχω οταν μου συμβει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το ασφαλιστη να του πω να μου βρει καποια πιο φθηνη εταιρια.

 

Μετα απο μια εβδομαδα με ενημερωσε οτι βρηκε μια με εξι ευρω διαφορα, ενω εγω βρηκα αυτη με εξηντα ευρω διαφορα ιδιες καλυψεις.

 

Ειμαι σε διλλημα να χαλασω τις σχεσεις μου μαζι του και να την κανω μονος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πως εφόσον αγοράσεις online ασφάλεια αν χρειαστεί κάτι θα τρέχεις μόνος σου είναι ένας μύθος που συντηρείται από τους ίδιους τους ασφαλιστές γιατί χάνουν δουλειά και λεφτά από τις online τα τελευταία χρόνια.

 

Απλά πρέπει να συγκρίνεις τις καλύψεις. Νομίζω είπες ότι είναι ίδια πακέτα.

 

Αν δηλαδή έχεις καλύψεις για φροντίδα ατυχήματος-οδική βοήθεια και νομική προστασία, σε τι είσαι μόνος σου?

 

Δεν ξέρω, εγώ κάνω online σε ένα από τα γνωστά site από το 2010 γιατί είχα κακό, τραγικό ασφαλιστή και έψαχνα κάτι άλλο.

Ευτυχώς μεν δεν μου έτυχε κάποιο ατύχημα, δεν έχω και το παραμικρό πρόβλημα ή παράπονο εως τώρα δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα οπως νομικη προστασια, θραυση, οδικη, φροντιδα ατυχηματος τα θεωρω βασικα που θα τα εκανα ακομα αν ειχα ενα απλο αμαξι.

 

Και τα δυο πακετα εχουν τα ιδια πακετα εκτος αυτο που χω τωρα εχει και αντικατάσταση οχηματος μεχρι να φτιαχτει το δικο μου, αν γινει κατι.

 

Τα σημαντικα που ειπα ειπα πιο πανω τα χουν κι οι δυο.

 

Εγω πηγα στο insurance market εβαλα τα στοιχεια απο το αυτοκινητο. Ειναι μια απο τις φθηνοτερες γι αυτο που θελω.

 

Με βρηκε ο ασφαλιστης με ειπε τι λεει, καλα του ειπα δεν ξερω τι νομιζει αλλα δεν ειμαι σε θεση να δωσω εξηντα ευρω αερα μονο για να μην θιχτει με μενα την παρασκευη ληγει.

Αυτες ειναι

Μου ειπε θα πρεπει να εκτυπωσω την ασφαλεια σε εγχρωμη μορφη, γινεται να το κανω αυτο σε ενα βιβλιοπωλειο;

post-223961-0-27035000-1445809429_thumb.png

post-223961-0-90587200-1445809547_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εχω αυτες.

 

Στο προηγουμενο ποστ η τηλεφωνητρια μου τονισε οτι η ασφαλιστικη εχει απαλλαγη 500€ δηλαδη ζημια μεχρι πεντακοσια ευρω την πληρωνω εγω σε καθε περιπτωση

post-223961-0-21631300-1445869193_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...