Προς το περιεχόμενο

backtrack 5r3 64bito (προβλημα με το ettercap)


ekriksi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα εχω το backtrack 5 r3 64bito θελω να βαλω αυτο Ettercap!!

λοιπον ανοιξα τερματικο ετραξα αυτο apt-get install synaptic και μετα αυτο apt-get install gdebi μετα επρεπε να κατεβασω αυτο ettercap-common_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb και να το κανω install και μετα αυτο ettercap-gtk_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb και να το κανω install!!!

 

το θεμα ειναι οτι μου βγαζει το εξης error οταν παω να κανω install αυτο ettercap-common_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb

 

dpkg: error processing ettercap-common_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb (--install):

package architecture (i386) does not match system (amd64)

Errors were encountered while processing:

ettercap-common_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb

 

το οποιο καταλαβαινω τι ειναι απλα δεν βρισκω το ettercap-common_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb για 64bito οπως επισης δεν βρισκω και αυτο ttercap-gtk_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb για 64bito!!

 

μηπως ξερεις κανεις τι να κανω???

 

ΥΓ(αυτα τα δα και τα κανα απο εναν οδηγω εγκαταστασεις του ettercap)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το οποιο καταλαβαινω τι ειναι

Αρα δεν υπαρχει και λογος να το αναλυσουμε πιστευω ;)

απλα δεν βρισκω το ettercap-common_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb για 64bito οπως επισης δεν βρισκω και αυτο ttercap-gtk_0.7.3-1.4ubuntu1drizzt1_i386.deb για 64bito!!

https://launchpad.ne.../ build/1758138

Disclaimer: Δεν εχω χρησιμοποιησει καποιo απο τα ετοιμα builds του link που σου δινω.

 

Απορια: Για ποιο λογο χρησιμοποιεις την 64bit εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λες να τα σβησω και να βαλω τα 32bita??

Εσυ αποφασιζεις. Εαν δεν εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο για τον οποιο χρησιμοποιεις τα 64bit, οπως διαπιστωσες τα 32bit σε ορισμενες περιπτωσεις θα σου κανουν τη ζωη ευκολοτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν ξερω βασικα παιζει ρολο οπως στα win που αν εχεις απο 3 γιγα ραμ και πανω βαζεις 64 bita?? γιατι γιαυτο εβαλα 64bita

Εαν η χρηση του backtrack που κανεις απαιτει περισσοτερα απο 4gb ram, προφανως δεν το αλλαζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...