Προς το περιεχόμενο

iphone 4 ios 5.1.1 itunes logo


Mr.pakic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εκανα επαναφορα στην 5,1,1 επειδη μου κολησε με μια εφαρμογη του cydia και πετυχε ομως κατι εγινε και δν ανοιγε το εικονιδιο του cydia επομενως ξανα εκανα επαναφορα, ξεκινηναω λοιπον να κανω την επαναφορα αλλα κατι κανει και δεν ολοκληρωνεται η διαδικασια και απο τοτε ειναι κολλημενο στο itunes logo..εχω δοκιμασει τα παντα και το redsnow και το tinyumbrella και το fixrecovery και το recboot αλλα κανενα δεν εκανε τιποτα...ξερει κανεις τι μπορω να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. οχι, αρχικα πηγα να κανω απο το itunes αλλα μου ελεγε error και μετα εκανα απο το redsnow και ολα μια χαρα ομως οταν εκανα jailbreak μου ξεκινησε κανονικα και μετα δεν ανοιγε το cydia οποτε ειπα να κανω ξανα επαναφορα και τοτε ξεκινησε το προβλημα που λεω παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερρορ μπορεί να ήταν επειδή θέλουν καθάρισμα τα hosts....

 

Τώρα αν ξαναπροσπαθήσεις να κάνεις πάλι δεν στο κάνει ε; (Προφανώς). Τί ακριβώς γίνεται αν ξαναπας να κάνεις;

 

Επίσης οταν έκανες το restore, μετά εκανες restore from backup? ειχες κάποιο θέμα πριν;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εχει κολησει στο itunes logo και δεν κανει τιποτα αλλο προσπαθησα να βγω απο recovery mode αλλα δεν εκανα τιποτα ηταν κολημενο στο logo...την πρωτη φορα που εκανα restore from backup δεν ειχα κανενα προβλημα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν ειναι καλό σε jailbroken συσκευή να κανεις restore from backup (αν το backupδεν ειναι καθαρό).

 

Απο κει και πέρα, δοκίμασες του καινούριου redsn0w το exit recovery?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προσαπθησει να βγω απο recovery mode αλλα οταν ξεκιναω την διαδικασια και παω να κλεισω το κινητο για να κανω τα βηματα ανοιξει κατευθειαν μονο του και σταματαει η διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τι κωδικο error σου βγαζει;Παιζει τεραστιο ρολο (πχ error 9)

 

Δοκιμασε αν εχεις desktop να το κανεις απο τις πισω θυρες usb της motherboard και οχι αυτες στην μουρη

 

Αν εχεις εγγυηση,πηγαινε το κατευθειαν και πουλα τρελα οτι εγινε μετα απο restore ξαφνικα και οτι δεν εχεις κανει ποτε jailbreak.

Δεν προκειται καν να ασχοληθουν,θα σου δωσουν αμεσως αλλο.

 

Το ερρορ μπορεί να ήταν επειδή θέλουν καθάρισμα τα hosts....

 

Tα error μπορει να ειναι απο οτιδηποτε.(πχ θυρα usb,προβληματικη συσκευη και αλλα πολλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κωδικο error σου βγαζει;Παιζει τεραστιο ρολο (πχ error 9)

 

Δοκιμασε αν εχεις desktop να το κανεις απο τις πισω θυρες usb της motherboard και οχι αυτες στην μουρη

 

Αν εχεις εγγυηση,πηγαινε το κατευθειαν και πουλα τρελα οτι εγινε μετα απο restore ξαφνικα και οτι δεν εχεις κανει ποτε jailbreak.

Δεν προκειται καν να ασχοληθουν,θα σου δωσουν αμεσως αλλο.

 

 

 

Tα error μπορει να ειναι απο οτιδηποτε.(πχ θυρα usb,προβληματικη συσκευη και αλλα πολλα)

 

Ε ναι αμα δε μας πεί και τί έρρορ βγάζει δε μπορούμε να ξέρουμε. Συνήθως τα περισσότερα έχουν σχέση με hosts file στα jailbroken κινητά. Αλλά πρέπει να μας πει και το νούμερο ερρορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...