Προς το περιεχόμενο

τονερ πολυμηχανηματος


essediss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετω το forum.Πηρα ενα πολυμηχανημα (ασπρομαυρη εκτυπωση) το samsung scx-3400 και μετα απο 155 σελιδες εκτυπωσης το τονερ εχει φτασει στο 54%.

 

Ειναι λογικο αυτο?μου φαινεται οτι τελειωσε πολυ γρηγορα.Και καλα εκτυπωνει 1500 σελιδες.Και 1000 να μου εκτυπωνε θα ηταν καλα.Αλλα ετσι οπως παει θα μου εκτυπωσει περιπου 300 σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα toner που έχουν "από τη μάνα τους" τα μηχανήματα συνήθως είναι demo, δηλαδή εκτυπώνουν λιγότερες σελίδες από ότι τα κανονικά. Δεν είναι περίεργο αυτό. Μόλις σου τελειώσει και αγοράσεις εσύ toner κανονικά, θα κρατάει πολύ περισσότερο (βέβαια και πάλι μην ελπίζεις να σου βγάζει τις ονομαστικές 1500 σελίδες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όλα τα προηγούμενη αλλά μην ξεχνάς ότι όλοι οι κατασκευαστές λένε πχ1500 σελίδες αλλά......η μέτρηση γίνεται με κάλυψη 30 % στην σελίδα και πάντα υπάρχει ένα +- 10 % ( -συνήθως )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όλα τα προηγούμενη αλλά μην ξεχνάς ότι όλοι οι κατασκευαστές λένε πχ1500 σελίδες αλλά......η μέτρηση γίνεται με κάλυψη 30 % στην σελίδα και πάντα υπάρχει ένα +- 10 % ( -συνήθως )

30 θα ήταν καλά, 5% είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...