Προς το περιεχόμενο

Βιos (Vcore fail)


zaxinio84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ κατ αρχήν....΄Εκανα format σε 1 παιδί χ8ες και του έβαλα windows 7 64bit και του εβαλα για 4 νέες μνήμες....Στα ΒΙΟS στο PC health status δείχνει Vcore fail σε αντίθεση με το βιβλιαράκι της μητρικής που το δείχνει ΟΚ.... Είναι κατι το ανησυχητικό?

 

 

Mητρική 968P DS4 3.3v

Cpu Q6600 intel

4giga Ram Kingston ddr2

HD 3850 512 g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τίμη και δε με αφίνει να το πειράξω(προφανώς η τιμήγ ειναι ΟΚ ή φαιλ)... το μόνο θέμα ως τώρα ήταν με την αξιολογιση των windows που μου έβγαζε σφάλμα αλλά τώρα είναι οκ μου εβγαλε τα αποτελέσματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάε στο frequency/voltage control & τσέκαρε πόσο είναι η ρύθμιση. Αλλιώς μπορείς να δεις τη τιμή του με κάποιο πρόγραμμα όπως το HWiNFO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC δουλεψε κανονικά χ8ες όλη μέρα χωρίς το παραμικρό....έβαλα και το occt αλλά δουλεψε για 4 λεπτά μόνο και μετα σταμάτησε και μου βγαλε κάτι πινακάκια ......Άρα να μην ανησυχει ο φίλος....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC δουλεψε κανονικά χ8ες όλη μέρα χωρίς το παραμικρό....έβαλα και το occt αλλά δουλεψε για 4 λεπτά μόνο και μετα σταμάτησε και μου βγαλε κάτι πινακάκια ......Άρα να μην ανησυχει ο φίλος....?

 

οχι δεν εισαι σταθερός. Το φυσιολογικό vcore για αυτόν τον επεξεργαστή είναι 1.20-1.30V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω κάνει.......απ τα 5 version bios που έχει η ΄σελίδα πρέπει να τα κάνω όλα προφανώς έτσι?...δεν έχει χρειαστεί να κάνω ποτέ τέτοιο update...8α κάνω τη διαδικασία με το Q flas απ ότι ειδα σε 1 βιντεο Link.png Site: http://www.youtube.com/watch?v=I1g6p6B-jMA'][/media]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω και γω...

 

Εγώ πάντως αν ήξερα ότι πρίν εβγαζε vcore ΟΚ θα δοκίμαζα να βγάλω τις καινουργιες μνήμες που εβαλες και να ξαναβάλω τις παλιές να δω αν βγάζει πάλι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...