Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω ταμπλετ με 80-100€


lambroszekis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως αναφερω και στον τιτλο θελω να αγορασω ενα ταμπλετ περιπου με 80 εως 100€. Η χρηση για την οποια προοριζεται ειναι οικιακη κατα βαση οχι κατι ιδιαιτερο περα απο σερφαρισμα στο ιντερνετ βιντεοκλησεις με skype, αναγνωση καποιων βιβλιων, προβολη ταινιων και πιο σπανια ισως κανα ελαφρυ παιχνιδακι οχι κατι φοβερο..ισως και καποια συγγραφη κειμενου. Αυτες ειναι οι χρησεις για τις οποιες προοριζεται. Σχετικα με τα χαρακτηριστικα του καλο θα ηταν να εχει μια αξιολογη μνημη RAM και υποδοχη για καρτα μνημης(συν καποια αρχικη μνημη), επισης αν θα μπορουσε να αναπαραγει ταινιες σε 1080p θα ηταν καλο. Ενω ενας δεκτης GPS θα ηταν επιθυμητος αλλα οχι απαραιτητος.

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητος. Καθε προταση ειναι ευπροσδεκτη καθως αν και δεν ασχοληθει ιδιαιτερα με τα ταμπλετς. Εχω ακουσει, οτι απο Κινα μερια... εχει μερικα αξιολογα κομματια.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως αναφερω και στον τιτλο θελω να αγορασω ενα ταμπλετ περιπου με 80 εως 100€. Η χρηση για την οποια προοριζεται ειναι οικιακη κατα βαση οχι κατι ιδιαιτερο περα απο σερφαρισμα στο ιντερνετ βιντεοκλησεις με skype' date=' αναγνωση καποιων βιβλιων, προβολη ταινιων και πιο σπανια ισως κανα ελαφρυ παιχνιδακι οχι κατι φοβερο..ισως και καποια συγγραφη κειμενου. Αυτες ειναι οι χρησεις για τις οποιες προοριζεται. Σχετικα με τα χαρακτηριστικα του καλο θα ηταν να εχει μια αξιολογη μνημη RAM και υποδοχη για καρτα μνημης(συν καποια αρχικη μνημη), επισης αν θα μπορουσε να αναπαραγει ταινιες σε 1080p θα ηταν καλο. Ενω ενας δεκτης GPS θα ηταν επιθυμητος αλλα οχι απαραιτητος.

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητος. Καθε προταση ειναι ευπροσδεκτη καθως αν και δεν ασχοληθει ιδιαιτερα με τα ταμπλετς. Εχω ακουσει, οτι απο Κινα μερια... εχει μερικα αξιολογα κομματια.

 

Ευχαριστω![/quote']

 

Δες στην forthnet θα κυκλοφορήσει ενα με 79 νομίζω ευρω

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στην forthnet θα κυκλοφορήσει ενα με 79 νομίζω ευρω

 

Sent from my iPad using Insomnia

Προς το παρον δεν εβγαλε κατι η φορθνετ κοντα στα 80€ παρα μονο ενα λενοβο με τιμη περιπου 150€. Επειδη δεν μενω Ελλαδα θα προτιμουσα να παραγγειλω κατι απο καποιο καταστημα του εξωτερικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια προταση κανεις?

 

Ευχαριστω..!

 

Φίλε μου σεβαστό να θες να δώσεις τόσα χρήματα αλλά δουλειά δεν θα κάνεις σωστή. Γνώμη μου να δώσεις κάτι παραπάνω και να πας στο Nexus 7 ή σε κάποιο άλλο επωνυμο έτσι ώστε να μην σου βγάλει το λάδι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σεβαστό να θες να δώσεις τόσα χρήματα αλλά δουλειά δεν θα κάνεις σωστή. Γνώμη μου να δώσεις κάτι παραπάνω και να πας στο Nexus 7 ή σε κάποιο άλλο επωνυμο έτσι ώστε να μην σου βγάλει το λάδι :)

Απλα επειδη προοριζεται για δωρο για κοντινο μου ατομο και σκεφτηκα κατι σε ταμπλετ. Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει η οικονομικη ευρωστεια να ανοιχτω τοσο πολυ.. Γι αυτο ψαχνω κατι τιμιο απο αποψη λειτουργιας μεν και οικονομικο δε.

 

Ριχνωντας μια ματια στο chinavision.com ειδα κατι οικονομικα κομματια αλλα δεν ειμαι σε θεση να εκτιμησω αν μπορουν να ανταπεξελθουν στις απαιτησεις του μεσου χρηστη ας πουμε. Π.χ. μνημη ραμ στα 512mb ειναι ικανοποιητικη? επισης αναλυση οθονης στα 800x640 θεωρειται καλη.

 

Αν μου λυνονταν αυτες οι αποριες ισως καταφερνα να βρω κατι γιατι υπαρχουν κομματια που ξεκινανε απο 70-80€

 

 

Να αναφερω οτι στις χρησεις κατα κυριο λογο θα ειναι το σερφαρισμα στο ιντερνετ ας πουμε σε ποσοστο 60% επειτα skype 15% παιχνιδια-εφαρμογες στο 15% αναγνωση βιβλιων στο 5% και λοιπα στο 5%..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pandawill...ite-p69692.html

 

133 ευρώ αλλά αν το παραγγείλεις μέχρι αύριο βράδι από εκει έχουν 10% άρα πάει στα 120.

είναι το πιο αξιοπρεπές σε χαρακτηριστικά σε αυτή τη τιμή και με 9,7 οθόνη.

στο λέω γιατί έχω το ίδιο στις 10,1 ίντσες και έχει ίδιο επεξεργαστή και ραμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ

Έχω ένα μικρό της Ainol το novo paladin 7 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος

Γενικά παίζει σωστή αναλογία τιμής/χαρακτηριστικών.

 

Εχεις παραγγειλει μεσω αυτης της ιστοσελιδας; Ξερεις τι παιζει με τα μεταφορικα και ισως τελωνειο..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παραγγειλει μεσω αυτης της ιστοσελιδας; Ξερεις τι παιζει με τα μεταφορικα και ισως τελωνειο..;

Όχι το πήρα σχεδόν καινούριο από ένα μέλος του φόρουμ εδώ.

Τελωνείο δεν νομίζω να σταματήσει γιατί είναι μικρή η αξία του,νομίζω ότι σταματάνε τα άνω των 300€,αλλά

χωρίς να είμαι σίγουρος.Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-legend-tablet-pc-7-inch-lcd-capacitive-screen-android-tablet-pc-1080p-8g.html

 

ριξε μια ματια στο λινκ απο πανω. Το θεωρεις αξιολογο κομματι αυτο; Ειναι σχετικα φθηνο μπορω να πω αλλα καποια χαρακτηριστικα του με προβληματιζουν. Για παραδειγμα αν καταλαβα καλα ο επεξεργαστης τρεχει στα 400 mhz; και η ραμ ειναι στα 512... Ειναι ικανοποιητικα αυτα για συνετη και καθημερινη χρηση; Επισης η καμερα με 0.3megapixel θα κανει για βιντεοκλησεις στο σκαιπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει έχει πολλούς πηρύνες και ότι είναι ο Α13. Δεν τρέχει στα 400μηζ. Αυτό είναι το μοντέλο της κάρτας γραφικών που είδες. Για καθημερινή χρήση δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω. ¨ομως, η ανάλυση της οθόνης είναι 800χ600 ίσως λίγο κουραστική μετά από κάποια ώρα χρήσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει έχει πολλούς πηρύνες και ότι είναι ο Α13. Δεν τρέχει στα 400μηζ. Αυτό είναι το μοντέλο της κάρτας γραφικών που είδες. Για καθημερινή χρήση δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω. ¨ομως, η ανάλυση της οθόνης είναι 800χ600 ίσως λίγο κουραστική μετά από κάποια ώρα χρήσης.

Νταξει με αυτα τα χρηματα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα... Οποτε η αναλυση της οθονης μοιραια θα θυσιαστει..ας πουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/462241-pipo-smart-s1-7-android-411-focalprice-8279-με-coupon/

 

Για δες εδω φιλε μου.εγω το περιμενω αυτη την εβδομαδα πιστευω για 70 ευρω αξιζει.επιπλεον εχουν γραψει και εντυπωσεις τα παιδια που το εχουν παρει.

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia....-με-coupon/����

 

Για δες εδω φιλε μου.εγω το περιμενω αυτη την εβδομαδα πιστευω για 70 ευρω αξιζει.επιπλεον εχουν γραψει και εντυπωσεις τα παιδια που το εχουν παρει.

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Το ειχα δει απο καιρο, αργησα να παρω την αποφαση και τωρα ειναι καπως αργα.. Δεν υπαρχει αποθεμα. Θα το παρακολουθω καθημερινα μηπως ξαναβαλουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...