Προς το περιεχόμενο

προβλημα με καινουρια μητρικη


alexandrpex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον πηρα καινουρια μητρικη για λαπτοπ,το μοντελο που εχω ειναι [ hp compaq presario cq61-410sv ] kod.motherboard-577065-001,πηρα ακριβως ιδια με τον κωδικο [577065-001 ],την εβαλα πανω μονος μου και οταν τ ανοιξα μου εβγαλε μηνυμα

(πρωτο)

hp battery alert

The system has detected the storage capacity of the battery stated below to be very low.

For optimal performance, this battery may need to be replaced.Primary (internal) battery (601)

enter-continue startup

for more information,please visit:www.hp. κλπ

(δευτερο)

Product information not valid

The follwing product information programmed into the system board is invalid.

System Board ( OOA)- Product Name

Product Configuration

Product Serial Number

Product Number

ENTER-Continue Startup

For more information, pleese visit:www.hp.com/go/techcenter/startup .. . κλπ

 

μετα το enter ανοιξανε τα windows αλλα δεν μπορω να μπω στο bios, το μοντελο συστηματος τωρα γραφει [ hp pavillion dvx notebook pc ] αλλα νομιζω επρεπε να γραφει [ hp compaq presario cq61 ].. Με ενα προγραμμα ,δεν θυμαμαι πιο, ειδα Product Number 1234567890-Serial Number-Notebook model hp pavillion dvx notebook pc και διαφορα νουμερα αλλα πως να τα περασω μεσα δεν ξερω . ξεχασα να πω οτι δεν εκανα φορματ, ο σκληρος δισκος ειναι οπως ηταν. η μπαταρια δεν φορτιζει, σκεφτικα μηπως δεν φορτηζει επηδει θελει καποια ρυθμιση η μητρικη ,η καποια drivers, κ για αυτο βγαζει τα μηνυματα αυτα?, αλλα κ το λαπτοπ καθοταν πανω απο 10 μηνες με τη μπαταρια μεσα. ΒΟΗΘΕΙΑ οποιος μπορει! τι ακριβως πρεπει να κανω?. ευχαριστω εκ τον προτερων!

Επεξ/σία από alexandrpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...